Lana Turnerová - nedostižná

(TV film)
  • Francúzsko Lana Turner, l'indétrônable (viac)

Krásná světlovláska s temným osudem. Francouzský dokument o legendární americké herečce. Julia Jean Mildred Frances Turnerová – pod tímto jménem byste dnes už sotva rozeznali jednu z největších hvězd amerického filmu dvacátého století. Plakát této krásné a „vnadné“ plavovlásky zdobil svého času šatny mnoha sportovců. Přestože natočila desítky filmů, z nichž jmenujme například Zrodila se hvězda, Pošťák zvoní vždy dvakrát či Přátelé z onoho světa, proslavilo ji spíše její soukromí. Narodila se v roce 1921 teprve šestnáctileté dívce a horníkovi z Idaha. Otec, hazardní hráč, byl zavražděn, ale na chudou rodinu se přesto záhy usmálo štěstí: patnáctiletou záškolačku Julii objevil v kavárně v Hollywoodu tehdejší šéfredaktor novin Hollywood Reporter a zařídil jí roli u známého režiséra Mervyna LeRoye ve snímku „Nezapomenou“. Dál už život Lany Turnerové, jak si začala říkat, pohádku moc nepřipomínal. Z jednoho z osmi manželství měla dceru Cheryl, která ve svých čtrnácti letech v afektu zabila nožem jednoho z matčiných milenců. A právě Cheryl je jednou z těch, kdo na krásnou, ale nešťastnou hvězdu vzpomínají v dnešním dokumentu. (Česká televize)

andrii

Kočka hollywoodská, která lecjaký pánský klub zlanaří na turné nezapomenutelné, v jejímž osudu se střídaly pohádka, drama milostných man, linka tragická, garderóba filmové femme fatale, hřejivý mateřský šál. ()

sator

S herečkou jsem viděl její čtyři snímky,nějak si ji nepamatuji...:-) dcera:https://en.wikipedia.org/wiki/Cheryl_Crane ()