vydumnica

The Gilded Age ma zaujal predovšetkým atmosférou doby. Vždy obdivujem tie nádherné kostýmy a výpravu, ale aj hudbu a kameru. Aj s výberom hercov som spokojná. Trafili sa najmä do Louise Jacobson, ktorá sa na rolu romantickej Marian Brook maximálne hodí, nehovoriac o tom, že je skutočnou dcérou mojej najobľúbenejšej herečky Meryl Streep. To isté môžem povedať o Carrie Coon, ktorá je ako Bertha Russel tak dokonale arogantná, no moje sympatie si nakoniec získala. Len neviem na koľko percent by bolo reálne priateľstvo Marian a Peggy a neverím, že žena jej pleti by sa na konci 19. storočia tak ľahko zamestnala, že by ju tak prijali atď. ale ok, whatever. Milé je aj priateľstvo Gladys a Caroline, svojou nevinnosťou mi to trošku pripomenulo Annu a Dianu z Anne of Green Gables😉. Prvá séria končí veľkolepým finále na bále a ja sa už teraz teším na druhú. Dúfam, že aj Aunt Ada čiže Cynthia Nixon dostane viac priestoru a že konečne aj ju život niečím zaujímavým prekvapí. Celkovo je The Gilded Age niečo ako americké Downton Abbey, hoci jeho kvalít úplne nedosahuje. ()

Streeper

Jak moc se mi stýskalo po Downton Abbey, takže jsem se musela vrhnout na Gilded Age a nezklamalo mě to. Sice to není úplně tak dokonalé jako s Downton Abbey, ale je to zase něco jiného a svojí kvalitu to taky má. Herecky je to bravůrní, příběhově docela povedené, i když nějaké chybičky to má, ale uvidíme, kam se posuneme v dalších sérií. Každopádně mě to bavilo. ()

fabecc1222

Dobovky mám rád, ale tady zatím bohužel nemohu s hodnocením po první řadě výš. První řadě bohužel dominuje znatelně opotřebovaná, a vyčpělá "svatá trojice" témat, tedy nepřiznaný gay, utlačovaná ženská, utlačovaná černoška...No aspoň poslední dva díly naznačily, že by se to v dalších řadách mohlo posunout i jiným směrem, a nějaký potenciál tam stále je, i díky dobrému obsazení, které učitě jinak neurazí.  P.S.: Viděno v době premiéry, komentář překopírován z původního hodnocení celého seriálu z doby, kdy nebyl rozdělen na řady. ()

NikiVai

Ach ty intriky ženské smetánky :))) Po první sérii vypadá tento seriál jako velmi slušný historický počin. Baví mě ta skvěle vykreslená atmosféra doby, ty úchvatné kostýmy a především ty herecké výkony. Těším se na pokračování, protože příběh je dobře rozehraný, tak jsem zvědavá, kam se to s hlavními postavami bude ubírat dál. ()