Pozlátený vek

• Česko Pozlacený věk (viac)
USA, (2022–2023), 15 h 34 min (Minutáž: 44–78 min)

Tvorcovia:

Julian Fellowes

Carrie Coon, Christine Baranski, Cynthia Nixon, Morgan Spector, John Douglas Thompson, Patrick Page, Louisa Jacobson, Ben Ahlers, Denée Benton (viac)

Koniec devätnásteho storočia sa v Amerike niesol v znamení veľkých hospodárskych zmien. Mnohí nechutne zbohatli, iní naopak prišli o všetok majetok... Príbeh začína v roku 1882, kedy sa osirelá dcéra južanského generála Marian Brook presťahuje do honosného newyorského domu k svojim staromódnym tetám Agnes van Rhijn a Ady Brook. V sprievode vzdelanej Afroameričanky Peggy Scott sa nevedomky zapletie do spoločenského stretu medzi jednou z tiet a nehorázne bohatými susedmi, bezohľadným železničným magnátom Georgeom Russellom a jeho ambicióznou manželkou Bertou. Bude sa Marian vo vzrušujúcom svete na prahu modernej doby riadiť zavedenými spoločenskými pravidlami, alebo si prerazí svoju vlastnú cestu? (HBO Max)

Recenzie používateľa Bozvav k tomuto seriálu (4)

Pozlátený vek (2022)

Krásně vizuálně vypadající kostýmová podívaná, jenž není ničím jiným, než červenou knihovnou, řešící více či méně dramatické situace jednotlivých účastníků. Skvělé obsazení v čele s famózní Christine Baranski povýšilo tento snímek na velmi příjemný zážitek. Děj mírně nablblý, ale opravdu se na to hezky koukalo, občas humor, občas dějová gradace, krásná hudba. Za mne 70%. ()

Staré a nové peníze (2022) (S01E01)

Vizuálně vymazlená záležitost, kde se  nic moc neděje. Náznak velkého střetu "Stepfordských paniček" starousedlíků versus nový svět zbohatlíků. Trochu dnes již filmově povinného 4% harašení a také dnes již povinná přítomnost utiskované ženské a černé menšiny (zde v podání dva v jednom). Po stránce scénáristické zatím chudé, jak vánoce u malého Bobše, ale uvidíme, kam se to bude posouvat. Za mne 60%. ()

Peníze nejsou všechno (2022) (S01E02)

Pořád platí to stejné, jako v prvním díle. Skvělý vizuál, ale to je tak vše. 50% ()

Vypít do dna (2022) (S01E03)

Konečně to začíná být zajímavé. Něco se děje, sem tam střípek amerických dějin, obchodní spekulace, některé postavy se charakterově zajímavě prokreslují a prohlubují. jsem zvědavá, co bude dál. Za mne 80%. ()