Telefon z Colorada uvede do pohybu řetězec událostí, které změní Mariin život. Karen a Grace se připravují na klíčový den soudního přelíčení. (Netflix)

Rumbambule

Já mám tyhle závěrečné dojezdy ráda, pokud to není příliš přeslazené a až moc "v americkém stylu". A tady se to, myslím, povedlo. Případ je uzavřen, tam to mohlo skončit, ale to, co se dělo pak, je také důležitým dílkem ve skládačce. ()

warrenur

Trochu privela popraskovane "cukrom", ale psychicke spamatanie sa mladej zeny rozhodne zahrialo pri srdiecku. Mierne mi linia zaveru nesla dohromady so smerovanim a naladou v predoslych dielov a obcas podla mna tlacili v honbe za "spravodlivostou a spravnactvom" v zavere az moc. To mi prislo neprirodzene. Napriek tomu celkom fajn. ()

Necrotongue

No vida, tvůrci nevypustili ani úplné finále a osmou epizodou celou sérii pěkně zašpuntovali. Úplný závěr seriálu byl vlastně věnován obětem a mně se tento přístup moc líbil, protože se ještě trochu vytočím vždycky, když si vzpomenu na tuto oslavu Teda Bundyho. Po dlouhé době mohu bez rozpaků pochválit seriál z produkce Netflixu. / Poučení: I satisfakce může mít hořký podtón. ()

castor

Celé to začalo s mladou Marií, která byla doma znásilněna, a pachatel po sobě nezanechal žádné stopy. Po zpochybňování několika situací ze strany vyšetřujících detektivů dojdou společně k závěru, že si to dívka celé vymyslela. O tři roky později v jiném státě dvě detektivky řeší sérii velmi podobných znásilnění. Stop bylo zoufale málo. Teď jsme ale ve finiši, sexuálního predátora máme a pohled na výraz detektiva Parkera při ZJIŠTĚNÍ po e-mailovém zaslání fotografických důkazů („Máme jich ještě sedm, na ty se kouká hůř.”) je zadostiučiňující i mrazivý zároveň. Soud silný, „děkovný” závěr zrovna tak. A Marii nakonec těch 150 tisíc dolarů stačí. ()