Neuvěřitelná

• USA Unbelievable
USA, 2019, 6 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Tvorcovia:

Susannah Grant

Hudba:

Will Bates

Toni Collette, Merritt Wever, Kaitlyn Dever, Vanessa Bell Calloway, Dale Dickey, John Hartmann, Austin Hébert, Liza Lapira, Kai Lennox, Danielle Macdonald (viac)

Jedna mladá žena obviněna ze lži o znásilnění a dvě detektivky vyšetřují sérii děsivě podobných útoků. Podle skutečných událostí. (Netflix)

zette

Za me velmi uveritelne kriminalni drama, ktere se opira o velice kvalitni scenar, toceny podle skutecnych udalosti. Dobra atmosfera, zpusob vedeni pripadu a herecke vykony kvalitni. Toni Collette v roli jedne z detektivek se sve role ujala vytecne, jeji postava by v pohode utahla celou radu kriminalek. Plne hodnoceni vlastne nedam pouze z jednoho duvodu, ze uz asi nebudu mit potrebu se nikdy k serialu vracet. Ale jinak jde o velmi dobry serial. ()

TheEvilTwin

Na první pohled ne až tak atraktivní nápad se ve výsledku díky přesvědčivým hereckým výkonům a poutavému stylu vyprávění přehoupl do slušného nadprůměru, o to silnějšímu, že je podle skutečných událostí. Detailní a podrobný popis tehdejšího pátrání po sériovém násilníkovi doplňen o šikovnou Toni Collette a Merritt Wever, které působily tak přirozeně a zároveň zábavně, že jsem to ke konci prožíval s nima. Mělo to pár slabších míst a trochu mi vadila Kaitlyn Dever jako věčně nespokojená, protivná puberťačka, ale to je asi věc názorů. Povedený seriál a když nemá člověk do čeho jít, tímhle určitě neudělá chybu. ()

nwx

Skaredsi afektovane herecky jsem snad jeste nevidel. Pribeh o tom, jak chlapi jsou vsichni naprd, zatimco holky bezva. Chudak stazista mezi temi ambicioznimi skeblemi. Nejtrapnejsi momenty filmu byly ty, kdyz si holky detektivky spolu vyrazily, ta natahovana holcici plkanda a mudrovani (based on true story?;). Nakonec to ten utaply stazista, ktery mozna mezi tim zacal v tom zenskem kolektivu menstruovat cele cracknul, holky potrdlovaly v baru, jedna detektivka se lesbicky zamilovala do druhe a nastal dojemny happy-end s placanim se po zadech trvajici dele, nez celou jednu epizodu! Pribeh je to silny, ale zpracovani bohuzel natahovane low-cost estradni televizni. Dokument by byl lepsi. ()

uiu

V prvé řadě - jsem žena, mám mírně feministické názory, ale tenhle #MeToo seriál šel fakt mimo mě. Příběh několika žen, které byly znásilněny jedním mužem, který léta uniká zákonu, z toho "hlavní" hrdinku policisté donutí k tomu, že si znásilnění vymyslela a soudí se s ní za křivou výpověď. Neustále omýlané fráze, že znásilnění je pro ženu ten nejhorší zážitek v životě, na který už nikdy nezapomene a bude na něj myslet každý den svého života - jako vážně? Vážně se ženě nemůže stát mnohem horší věc? Prosím vás... ()

Forsberg11

Od Netflixu stávka na istotu. Štandartne dobré, ničím výnimočné krimi so silným feministickým nádychom, kde sa nepátra po sériovom vrahovi ale patologickom násilnikovi, ktorého najväčšou drogou je spôsobovať ženám utrpenie v tej najdesivejšej podobe. Nie je to žiadny True Detective, ale minimálne sa na to dobre pozerá a jednotlivé epizódy sú kvalitatívne veľmi vyrovnané. Ústredné duo detektívok je sympatické a aj dostatočne inteligentné, takže som im skutočne prial nech toho zmrda čo najskôr dostanú. Naviac je tu veľmi prehľadne a systematicky vystvetlená samotná detektívna a investigatívna práca polície, vďaka čomu sa divák jednoducho a zrozumiteľne dozvie ako bol útočník dolapený. Okrem niekedy pomalšieho tempa a zbytočných dialógov nemá skoro žiadne námietky. Kvalitných a dostatočne temných krimi seriálov zase až tak veľa nevzniká, takže každý takýto projekt je veľmi vítaný... spokojnosť!! 75 %!! ()

• Pachatel sériových znásilnění Marc Patrick O'Leary (v seriálu pod jménem Chris McCarthy) byl za své činy odsouzen ve státech Colorado a Washington celkem ke 396 letům vězení. (Caminzind)
  • Seriál je adaptací článku „An Unbelievable Story of Rape“ od Kena Armstronga a T. Christiana Millera, kteří za něj obdrželi Pullitzerovu cenu. (Caminzind)

Watchmeni vedou Emmy nominace

Watchmeni vedou Emmy nominace

28.07.2020

Televizní akademie oznámila své nominace pro 72. ročník cen Emmy. Ty se každoročně udílejí nejlepším seriálům, minisériím, televizním filmům a zábavním pořadům, přičemž jejich výběr probíhá na… (viac)