My

(festivalový názov)

Sex, nihilismus a bezcílné mládí... Na belgicko-nizozemské hranici se osm teenagerů snaží rozbít monotónnost jednoho žhavého léta. Při vzájemném objevování sebe sama se přivádějí na hranici možného a přijatelného a jejich sexuální zvědavost brzy začne stírat hranice mezi správným a špatným. Jejich dobrodružství začíná bezúčelně, idylicky. Ve své klubovně zapalují klacky, blbnou a navzájem si to spolu rozdávají. Tohle vzrušení jim ale nestačí. Jejich původně nevinné sexuální hrátky se postupně promění v profesionální porno, pohlavní zneužívání, prostituci a vydírání. Nevinnost již nemá šanci – zvrácené hry a sexuální vykořisťování ji zcela rozdrtí a dospívající jedince změní v bezohledné dravce. (Cinemax)

Dudek

Velmi efektní debut mladého tvůrce, který si nebere inspiraci ani tak ve filmovém průmyslu jako spíš z reklamních klipů. K vyprávění o mladé generaci, u které se láska stává jen pouhým zbožím se však podobný styl docela hodí. Audiovizuálně se totiž rozhodně jedná o pozoruhodné dílo, které svým vypravěčským stylem dokáže zaujmout. Pomalé scény, které u většiny filmů jen tak plynou, jsou tu dotvářeny podmanivým hudbením doprovodem a zastřenými hlasy, čímž snímek získává velmi dobře vyvážené tempo během celé stopáže. Negativním aspektem tohoto klipu je však zvláštní odcizenost postav, zvláště těch, které se nemohou stát vypravěči samotnými. Spíše než o živé lidi se tu jedná o jakousi projekci zmítanou v opojení okolním světem a vlastními možnostmi. Emoce jsou někde v dálce a můžeme vidět jen jejich ozvěnu. Výsledný sdělení díky tomu nezazní tak silně jak by mohlo. Ale je rozhodně ozvláštňující vidět snímek, který se nebojí dát spravedlnost stranu a nechat smetanu slíznout někoho, jehož potrestání bývá jindy pro diváka tím největším zadostiučiněním. ()

pornogrind

Mladí, neklidní a znudění. Sexuální hrátky a experimentování který se tak trochu zvrtne. Léto, které jejich životy změní na vždycky. Film má určitě silný momenty. To bezesporu. Jako celek ale nezapůsobil tak jak by asi měl. Zkrátka a dobře. Dobrej námět pohřbenej špatným zpracováním. V rukou zkušenějšího režiséra se z toho dalo vyždímat určitě víc. ()

hygienik

Sexualita, prekračovanie tabu a násilie sú témy, ktoré divákov zaujmú. Tu však boli prehnané do takej miery, že to nevyznievalo len neuveriteľne (film podľa skutočných udalostí), ale priam samoúčelne až nezmyselne. Ak to bol úmysel, tak sa film podaril. Lenže mne, ako divákovi dal veľmi málo podnetov k premýšľaniu a to je asi chyba. Zlínfest 2018 ()

castor

„Myslela jsem si, že nejhorší je být osamělá. Ale mnohem horší je být v partě, která tě přinutí cítit se osaměle!“ Hlavně nemít obyčejný život. A když se to přepískne, co na tom záleží? Takhle nějak uvažuje banda dospívajících přátel, kteří se snaží narušit všednost jednoho léta. Nejprve experimentují mezi sebou (dívka má poznat, který z kamarádových penisů je právě v ní), poznávají svou sexualitu, tužby, hranice. A když v daném dálničním úseku způsobí „největší dopravní nehodu za posledních patnáct let“, je evidentní, že přestali rozlišovat, co je špatné a co ještě zábava. Jejich dobrodružství se začnou rozpínat, do svých zvrácených nápadů začnou zatahovat okolí, z nevinných her teenagerů se stávají trestné činy. Prostituce, vydírání, násilí. Kdo to celé zastaví? A jakou to má vlastně ústřední myšlenku? Nemorální vyznění? Kritika společnosti, kritika dospívajících, justice? Tvůrci se víc věnují jen čtyřem z vícero (poměrně nesympatických) protagonistů, každý přidává krapet jiný pohled na nedávno prožité a tím odkrývá něco dříve pouze naznačené. Místy až příliš účelové, jindy docela působivé. ()

Anderton

Tak v tomto prípade za nižšie hodnotenie nemôžu asi ani kvality snímky, ako skôr téma a fakt, že žiadna z postáv sa snáď ani len neblíži k charakteristike "sympatická". Príbeh však dokáže vtiahnuť a dostatočne šokovať, najmä vďaka faktu, že je nakrútený na motívy skutočných udalostí. Následne však vyvstáva otázka, ako sa tvorcovia dopátrali tej skutočnej pravdy, ale to by sme už museli zájsť do spoilerov. Inak herci a herečky nie sú žiadni modely a modelky, čo len podtrhuje autenticitu nakúteného materiálu. Ak tento film množstvo ľudí zhnusí, tak to plne chápem, vážne to nie je pre každého. ()