Boj s terorizmom nadobúda úplne iné rozmery. James Silva (Mark Wahlberg) práve dokončil so svojím tímom zdanlivo úspešnú operáciu, kde zneškodnili agentov KGB. A dostáva ihneď novú úlohu. Má nájsť stratenú zásielku, kde bolo cézium, ktoré slúžilo na výrobu špinavých bômb. Na veľvyslanectvo USA však dorazí radový policajt Li Noor (Iko Uwais), ktorý chce získať azyl výmenou za informácie vedúce k nájdeniu látky. Informácie sú zašifrované na disku, ktorý priniesol. Ten sa však za 8 hodín sám zničí. Kľúč má iba vo svojej hlave Li... (TV Markíza)

DEXTER099

Co tohle bylo?Těšil jsem se na dobrý akční film a místo toho jsem dostal nesourodě napsaný scénář kde všemu vévodil Mark Wahlberg a jeho tiky.Lauren Cohan zde hraje další z řad moderních žen se zbraní v ruce a musím říct,že mi to k ní vůbec nesedlo a celkově je mi nějak čím dál protivnější.Jediné pozitivum filmu pro mě byl Iko Uwais,který akční scény táhl a kdyby vzali jeho postavu a natočilo film jen s ním tak udělají lépe.Za mě celkově horko těžko 50 % a tři hvězdy. ()

tron

„Dám ti radu. Prestaň.“ Fúha, poriadna jazda. Celý čas som sa spokojne, nasprostasto uškŕňal. Scenár by som príliš neriešil, je len zámienkou pre rozpútanie akcie (napr. keď vedeli, kde čaká lietadlo, prečo nešli tam a nezrušili ho pancierovou päsťou?). Ale nebudem mu krivdiť, pretože príde s celou radou pozoruhodných nápadov, ako je „gumička“ alebo drastický monológ o chemickej zbrani. Mark Wahlberg síce neprišiel o svoje zjavne obrovské ego (čo je plus, keďže vytvoril ďalšieho namakaného drsňáka, ktorý vás v sekunde zruší brutálne ponižujúcou, odkopávajúcou hláškou), no zároveň vinou toho Iko Uwais dostal tak troška ponižujúcu, menejcennú rolu. Keď si to pozriete do konca, tak zrejme pochopíte, ako som to myslel. Na strane druhej Mark musel mať nemalé sebavedomie, keď dokázal tejto brutálnej mlátičke poskytnúť taký veľký priestor. Miestami sa dokonca zdá (a ja by som tomu aj celkom veril), že si tento film Marky Mark a Peter Berg vymysleli len ako šikovnú zámienku spolupracovať s Ikom. Každopádne, nech je ako chce, jedná sa o smršť (drsnej) akcie prekladanej zábavnými hláškami a dialógmi ("Len tak pre info - ako veľmi si práve nasratý? Na stupnici od jedna po desať." - "Sedem. A prudko to stúpa."). Je tam plno síce skratkovito podaných, ale zároveň napriek tomu zaujímavých a šťavnatých postáv (často s tragickým a mrazivým koncom). K tomu skvelá pouličná výprava a ak aj vy máte v obľube filmové prepady automobilových kolón, tak si Mile 22 už aj píšte do slovníčka. Dal by som si sequel. „Tvoje ego nie je tvoje amigo.“ ()

agentmiky

Asi jsem od spolupráce Wahlberg - Berg čekal ještě o něco vydařenější snímek, i tak ale Mile 22 potěšila v mnoha ohledech, zejména pak fakt, že se tvůrci odhodlali na pořádně krvavé drama s ratingem R (což se dnes u akčních filmů moc často nevídá, neboť většina si bere za cílovou skupinu rodiny s dětmi). Překvapilo mě to, potěšilo mě to, ale uměl bych si představit, že by takových momentů mohlo být ve filmu více. Nebo méně chaotických. A to jsme se dostali k jednomu zásadnímu problému, kvůli kterému se film nikdy mezi špičku nevyšvihne. STŘIH. Teda nevím, koho to najali na střih, ale ten člověk to přehnal. Chvílemi to vypadalo, že z dění na obrazovce dostanu asi epileptický záchvat. Nechápu, že při scénách s Uwaisem proběhlo tak obrovské množství střihů, tam to nebylo ani potřeba. I přestřelky nepůsobily kontinuálně, divák se často ztrácel, kdo je padouch a kdo ten správný. Jinak příběh mě potěšil, závěrečný plot twist jsem neodhadl. Určitě někomu mohl přijít vynucený, ale já to ocenil. A Wahlberg zahrál náhodou dobře. Za mě dávám 74 % ()

Gilmour93

Selže diplomacie? Selže válka? Je čas volat Marky Marka! Přetechnologizované, chaoticky sestříhané, plné otřesného kamerového třesu a rétorických cvičení elitních agentů, kteří jsou sice plní hlubokých mouder, ale jako odstřelovači jdou do akce v modré flanelce. Zbayovatělý Berg je regulérní blázen, který to chvílemi musel dirigovat s tou Wahlbergovou žlutou gumičkou kolem krku. Chtěl jsem napsat, že mě překvapil vyvrcholením, kdy prapor posázený hvězdami nečekaně ušetřil svého výronu, jenže pak jsem zjistil, že má v plánu trilogii. Vsadím se, že na jejím konci budou na vlajce další bílé skvrny a nebudou to nové členské státy. Takhle to přece nemůže nechat.. ()

TheEvilTwin

Celkem přehlídnutá a méně známá akční vybíječka, která se ale bohužel drží průmeru. Potěšili skvělá Ronda Rousey, Maggie z TheWalkingDead, Malkovich a Wahlberg, kterého mám rád, ale jeho role zde byla taková nijaká. Celkově je děj téměr o ničem a je to extrakce osoby z bodu A do bodu B, ale akční rvačky a scény jsou solidní, samožrejmě Iko Uwais v jeho roli skvělý, tyhle filmy jsou prostě jeho. Škoda, že po nadějné úvodní akci se celý zbytek filmu nezmohl na víc než zmatenou, místy nudnou honičku, která nebyla špatná, ale něco tomu prostě chybělo. Čtvrtá hvězda za nápaditý, nečekaný a absolutně dechberoucí konec, který filmu hodně pomohl. ()

• 5. února 2018 se během natáčení v Kolumbii objevil i kolumbijský prezident Juan Manuel Santos. Režisér Peter Berg mu dokonce nabídl, jestli s ním nenatočí jednu akční scénu. (ČSFD)
  • Mark Wahlberg prednesie vo filme hlášku: "Ľudia spia v noci spokojne vo svojich posteliach len preto, že drsní muži sú pripravení konať násilie v ich mene." Ich o odkaz na výrok spisovateľa Georgea Orwella. (megajalec)