Morholt

Celkem solidní vybíjená ne nepodobná příběhům z pera madam Agathy. Jako velké plus vidím prostředí odříznuté ropné plošiny, které půosbí neokoukaně a také fakt, že i přes postupný úbytek členů posádky spíš přibývají otazníky, než aby se zužoval okruh podezřelých. To mě hodně bavilo. Sednul mi i casting plný známých tváří jak ze Skandinávie, tak i z Ostrovů. Napak mínusem je pro mě vyústění, které bylo sešité hodně horkou jehlou a celkový dojem trochu pokazilo. Ale jinak slušná práce. 70% ()

regentor

Švédský uměle natahovaný seriál kde se vše točí kolem starých křivd a o odplatě. Prostředí ropné plošiny nabízí temnou atmosféru která se začátkem série dostavila a byl rozehrán mrazivý příběh.Ovšem záhy došly tvůrcům nápady i osoby které mizí a umírají. Děj se točí stále dokola a nikam se neposouvá a celý příběh se smrskává do potulky po chodbách a pokojích. Druhá půlka je nudná a nadstavovaná jak se dá,seriál opět dojíždí na nadměrnou stopáž. Závěrečné finále je velmi překotné a silně nevěrohodné, se snahou diváka napínat do nekonečna i za cenu logických lapsů,kdy odhalování nových a novějších motivů proč ke všemu došlo je kontraproduktivní.Severská škola thrilleru tam sice znát je , ovšem nic převratného nečekejte...i když někteří místní "fajnšmekři" uvidí čmouhu na obrazovce a už je to duchařina, bouchnou dveře a hned je to velmi mrazivé drama. No, holt někomu stačí málo. Za mojí maličkost ,silný podprůměr. ()

LIVINGDEAD

Ropná plošina je už sama o sobě děsivá a navíc, blíží se bouře a mezi posádkou je vrah... Byl jsem až do 4 dílu napnutý jako guma u majtek.... V pátém dílu ale praskla. Né napětím, ale nudou. A šestý díl mé majtky roztrhal - 60% za celý seriál ()

misterz

Áno, presne ako už zmienila väčšina užívateľov predo mnou - je to takých 10 malých černoškov v severskom habite. Lenže v tomto prípade sa zabudlo na to najdôležitejšie - na nápad, ústredný motív, ktorý by bol hnacím motorom atmosféry. Pri černoškoch to boli sviečky, ktoré postupne zhasínali a zaujímavé pátranie po minulosti všetkých zúčastnených. A to hnalo atmosféru raketovo vpred. Tu však naproti tomu sa len postavy vzájomne upodozrievali, naháňali jeden druhého, pričom argumentácia a pátranie po príčine boli skoro na bode nula. Pár svetlých momentov to malo, ale atmosféra ako i celkový dojem boli pre mňa sklamaním. Pritom to prostredie ropnej plošiny vyzeralo perfektne a malo na to všetky predpoklady - premrhaný potenciál, najmä vďaka slabému a nepremyslenému scenáru. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()