Hal

(festivalový názov)
  • USA Hal (viac)

Harold a MaudePoslední eskortaNávrat domů nebo Byl jsem při tom. Čtyři výjimečné tituly patřící k tomu nejlepšímu, co vzniklo v americké kinematografii 70. let, natočil Hal Ashby. V dokumentárním portrétu přibližujícím život a dílo jedinečného filmaře vystupuje řada Ashbyho spolupracovníků, jako Jane Fondová, Jeff Bridges, Alexander Payne nebo Norman Jewison. Fascinující kinematografický výlet do jednoho z nejzajímavějších období historie amerického filmu nabízí zároveň nadčasový vhled do života umělce snažícího se udržet si tvůrčí svobodu navzdory intenzivním a ničivým komerčním tlakům. (MFF Karlovy Vary)

Goldbeater

Hal Ashby - osobitý hollywoodský rebel, tvůrce několika z nejkrásnějších amerických filmů sedmdesátých let a hlavně člověk oddaný filmu jako takovému. V tomto srdečném dokumentu na něj vzpomínají lidé, kteří s ním pracovali a kteří ho znali. Snímek mapuje celou jeho kariéru od úplných začátků až po jeho předčasný odchod. A bezprostředně po zhlédnutí mám okamžitě chuť si nějaký z Ashbyho filmů pustit. [KVIFF 2018] ()