Time Share

• Mexiko Tiempo compartido (viac)

Manžel a otec Pedro má čím dál větší podezření, že série nehod v jednom rezortu během rodinné dovolené je součástí nějakého hrozivého plánu. (Netflix)

iz67

Rozjede se to velice dobře a rikal jsem si, ze by to mohlo byt něco mezi Kafkou a Volným pádem. Ale kdepak. Postavy reaguji na to, co tam necitim. Tvurci nezvladli znazornit system (ten hrozivy plan), ktery nici ty, kteri jsou jeho cilem, i ty kteri mu pomahaji, takze reakce akteru pak vypadaji hodne smesne. (Teda krome toho, ze dovolena v takovem letovisku je sama o sobe peklem - ale to si postavy nemysli). A pak uz je to jen polopaticke, uřvane. A směšné. A zabijou to a nakonci je jen blba chut z nevyuzite sance ... ()

POMO

Co tohle mělo být? Rodinné psychologické drama v thrillerovém námětu o sektářské time-share hotelové síti? Ani jedno z toho nefunguje ani na průměrné obrátky a jenom nechává diváka čekat, kdy bizarní dění plné otázek dostane smysl a vyvine se v něco pořádného. A ono zůstane nerozvinuté, nesmyslné a dramaticky nefunkční. Ať již scénárista měl nebo neměl blbé zkušenosti s time-share konceptem a potřeboval to hodit na papír nebo ne, mohl s ním vymyslet tisíc zajímavějších zápletek. ()

cist

Co pořád máte s tím, že jste se nedočkali rozuzlení? Ten film je pointa sám o sobě. Nepotřebuju pokaždé mít naservírovaný výklad, abych věděl co si mám myslet. Je to velmi dobře natočená alegorie na dnešní svět falešných a prázdných hesel, reklam a slibů šťastné rodinné budoucnosti, pod kterým se skrývá jen sprostá touha po zisku. Filmu bohužel škodí žánrové označení "horor", což zcela určitě není. ()

misterz

Jedna hviezda za presvedčivý výkon predstaviteľa hlavnej postavy. Ale to je asi tak všetko. To čo bolo? Čo za čudnosť bez deja a bez pointy? Človek čaká, že sa niečo dozvie, no a dozvie sa akurát to, že sa nič nedozvie a že príbeh, ak tu nejaký je, nestojí ani za mrknutie mihalnicou. Celý čas tu hlavná postava iba nespokojne hundre, sem-tam nejaká nehoda, no ale vzťah príčina-následok tu nie je ani v jednej scéne rozobraný. Divák dostane len akúsi zmes banálnych jednotlivých scén, ktoré sú už len samy o sebe nudné, nieto ešte ako celok, ktorý nemá žiaden zmysel. Úplne zbytočný film. A horor? To čo kto popil? Frndžalicu? Odpadová záležitosť, strata času. 20/100 ()

Thomas_xxxxx

V prvom rade by som trochu poupravil zaradenie tohto filmu medzi horor. Z môjho pohľadu sa o žiadny horor nejedná, je to skôr taký mysteriózny psychologický thriller. Je to slušná jednohubka, ale celý čas čakáme na veľké finále a odhalenie celého toho tajomna okolo hotela, no nedočkáme sa, bohužiaľ. Veľkolepý prejav hlavného hrdinu, ktorý je právom skeptický voči všetkým udalostiam v hoteli je síce pekný herecký výkon, no nič to nemení na tom, že je to akoby nejaká poviedka, ktorá skončí v prázdne, čo mňa osobne dosť mrzí. ()