Náš Jake

• Česko Dítě jako každé jiné (festivalový názov) (viac)

Manželé z Brooklynu se snaží najít správnou školku pro 4letého syna, který se místo akčních hrdinů rád stylizuje do princezen. Zatímco se snaží zorientovat ve svých rodičovských rolích, přibývá hádek o tom, co je pro jejich syna nejlepší. V předvečer zápisů do newyorských školek vkládají Alex a Greg Wheelerovi velké naděje do svého bystrého a předčasně vyspělého čtyřletého synka Jakea, který dává přednost Popelce před Supermanem. Soukromou školku si bohužel nemůžou dovolit. Ředitelka Jakeovy školky Judy je proto povzbuzuje, aby mu pomohli vyniknout tím, že vyzdvihnou jeho nestandardní genderovou identitu, a pokusili se získat stipendium. Zatímco se Alex a Greg snaží zorientovat ve svých rodičovských rolích, narůstá mezi nimi propast, která je nutí čelit nejen vlastním obavám o tom, co je pro Jakea vlastně nejlepší, ale také jeden druhému. (Cinemax)

Deleatur

Plusy: V podstatě vše okolo postavy dítěte - tematizace dětské nevinnosti, vývoj příběhu a výkon dětského herce. Soucítil jsem se sílou dilematu, zda u dítěte prohlubovat něco, co může být pouze přechodnou fází jen proto, aby se dostal do vhodné školky ("pozitivní diskriminace" není správná, ale školka by taky měla být na podobné dítě připravená). Danesová tradičně výborná. Mínusy: Prostředí filmového bytu a nukleární rodiny vyznělo dusivě a nepřirozeně. Parsonsovo obsazení nešťastné hned natřikrát: sheldonovská gesta jsou jeho vlastní; když přičtu, že je gay celebrita, tak působil v roli heteráka dost nevěrohodně a hlavně jeho vyoutování (byť mimofilmové) ovlivňovalo vyznění tématu (jako by syn byl po něm). Hodnocení: 52%. ()

Lacike

Film o zaujimavej teme okolo ktorej cely cas chodi tak strasne opatrne po spickach az mate pocit, ze sa tam vlastne nic nedeje. Najviac ma srali rozhovory v ktorych jedna aj druha strana nieco naznacuje, ale na plnu hubu to ani jeden z nich nepovie. P.S: Jim Parsons nie je dobry herec a ked sa skonci Big Bang Theory, tak sa na neho rychlo zabudne. 4/10. ()

silentname

"A Kid Like Jake" je film, ktorý chce niečo povedať, no nemám pocit, že by si na to zvolil najlepšiu cestu. Téma je dobrá, no je treba s ňou pracovať viac a lepšie nám predstaviť postavy, lebo inak to vystrelí trošku do prázdna. A to je asi aj základ môjho problému. Ale okey... poďme sa na to pozrieť viac zblízka. Ako som už povedal, má to dobrú tému. Je vidieť ako medzi rodičmi narastá priepasť, ako každý má svoj vlastný pohľad na celú situáciu a ako ich to postupne atakuje. Premýšľam ako to čo najlepšie povedať. Každý z nich má určité predstavy, no Alex sa vysoko snaží o to, aby ich syn pôsobil ako normálny chlapec. Aby sa obliekal ako normálny chlapec, hral ako "normálny chlapec" a tak ďalej. Greg postupne vidí, že takto cesta nepôjde, lenže má obavy proti svojej manželke bojovať. Dospeje to nakoniec veľmi ďaleko a výsledkom bude veľmi dobre spracovaná scénka s hádkou, ktorá je pre mňa asi highlightom filmu. Keď sú emócie vonku a obe strany dokážu argumentovať, tak zrazu to pôsobí silne. A okrem toho aj Jim Parsons konečne ukáže nejakú dávku osobnosti. A tam sa už dostávame do problémov. Jim Parsons je tu maximálne nevyužitý a jeho postava toho moc neukáže. Na konci filmu síce dojdeme k tej dobre spracovanej hádke, no inak toho asi viac neukáže. Tempo filmu moc nefunguje a okrem toho sa často vŕtame v tých istých problémoch a nadobudol som pocit, že sa točíme v kruhoch. Minimálne celý stred filmu je dokola to isté. Nápad to má, myšlienku tiež, no nevie to podať takým spôsobom, ktorý by ma ako diváka nenudil a miestami nefrustroval. Pre tých pár momentiek som rád, že som to videl aspoň raz, ale znovu by som sa k tomu určite nevráti. A odporúčať to rozhodne nebudem. Nemyslím si, že budete vrcholne iritovaní, no nadšenie tam nenájdete rovnako. Hodnotenie: C ()

Slartibarkfast

Jako psychologické drama to bylo vymyšleno dobře a i téma bylo celkem k zamyšlení. Naprosto mne však minulo herecké obsazení, kde jsem prostě nebyl schopen akceptovat ústřední dvojici jako pár. A ta přehrávaná hysterie a mimika Claire Danes, kterou mám jinak docela rád, ta mi ten film doslova zhnusila. Je sice fakt, že dostat se do tak svízelné situace je dost komplikované a opravdu nevím, jak bych to řešil, být v jejich kůži, ale přesto, slabota. Čekal jsem daleko víc a z ukázek to vypadalo lákavěji, než to nakonec bylo. 40% ()

venison

Opět nechápu nízké hodnocení v rámci ČSFD.. Jasně člověk by možná řekl, že tenhle film bude více o "zvláštním dítěti" než o jeho rodičích, ale o to více mi tohle zatím málo zpracovávané téma, přišlo zajímavější.. "Náš Jake" je především o vzájemné ne/domluvě rodičů na společné výchově trošku "jiného" syna a celkovém zpracování jednotlivců, když musíte přijmout fakt, že se váš syn odlišuje.. Jako velké plus také vnímám netradiční obsazení - (Julie) Claire Danes a (Sheldona Coopera) Jim Parsons.. Oba se zde odkloňují ze svých standardních hereckých charakterů, což je prostě super.. Navíc (byť s podivem) mezi nimi chemie rozhodně funguje :-) ()

• Natáčelo se v New York City (New York, USA). (griph)