Rockerman

Vtipný a svižný polodokument o zrodu jednoho amerického fenoménu. Sice dobré polovině vtipů a narážek jsem nerozuměl, protože neznám tak dobře americké prostředí, i tak je toho k pobavení dost. Kalsická ukázka, že slávu a peníze ne každý unese. Chlast, koks a deprese může i úspěšného člověka dohnat k tragickým koncům. Bonus pro mne - Emmy "Fiona" Rossum! Moc hezká! ()

lukasch

Pro mě spíš poučný film. O historii National Lampoon jsem nic nevěděl až na to, že to bylo uvedeno u originálních názvů těch různých Prázdnin s Chevym Chasem. Po zpětném dostudování wiki a dalších článků to ale vypadá, že film se dost věrně drží skutečnosti. Kdo chce vidět počátky americké komediální revoluce, která proslavila Murrayho, Chase, Belushiho a dala vzniknout i Saturday Night Live, neměl by si A Futile and Stupid Gesture nechat ujít. BTW: Že skoro padesátník Will Forte hraje mladého studenta Harvardu je ve filmu velmi vtipně vysvětleno. :) ()

P1tr

Humor Davida Waina je velmi specifický a ujetý a naštěstí se ho ve svém prvním filmovém životopisu nevzdal, neboť jeho styl je pro tuto látku jako dělaný. Je osvěžující vidět biografický film, který se i přes komické pozadí postav nesnaží působit vážně a naopak se šílenosti jejich života plně oddává a je tak čistokrevnou komedií. K humornému přístupu přetavenému ve spoustu vtipných momentů si přidejte osvěžující a funkční meta vyprávěcí přístup a máte před sebou netradiční film, který má ještě ke všemu špičkově obsazené herce, kteří se zhostili rolí mnoha známých komiků, kteří se dočkali velké slávy, což filmu jen přidává na atraktivitě. Lahoda. ()

BigDeal

Film, ktorý nezaujme hereckými výkonmi, či geniálnym scenárom, no pokiaľ vás zaujíma odkiaľ sa zobrali mená ako Chevy Chase, Bill Murray, celkovo prví komici a scenáristi z SNL, či známe komédie zo 70/80. rokov, pokojne sa doňho pustite. Takmer až dokumentárnou formou vyrozprávaný príbeh chlapíka, ktorý "navždy zmenil humor" vás nakoniec chytí a to ešte neviete, že skrýva eso v rukáve, ktorým vás na konci dostane. ()

Forsberg11

O tom ako vznikol najlegendárnejší humorný časopis USA, o tom, že nemusíte byť vôbec krásavec, aby ste mali kopec nádherných žien, no hlavne o tom, že život profesionálneho komika ja v mnohých prípadoch viac tragédia ako komédia. A Futile and Stupid Gesture je malý projekt, ktorý absolútne podplával pod radarom tuzemských filmových fanúšikov. Tento film však trpí práve predovšetkým svojou malosťou. Naliať do toho poriadne prachy, prizvať schopného režiséra a zopár zvučných hereckých mien, mohla to byť chuťovka na pohľadanie... Ale opak je pravdou. Scenár, dialógy ani herci ma nijak mimoriadne nepresvedčili a skutočnosť, že som sa pri filme s označením "komédia" ani raz dobre nezasmial je pri hodnotení zásadná. A pri tom je to námet, ktorý sa dal spracovať mimoriadne vtipne s množstvom satiry, irónie a nadhľadu. O to všetko sa síce tento snímok snaží, a v určitých momentoch aj úspešne, ale ako celok to vôbec nepôsobí nijak extra vtipne ani originálne... Snaha bola, ale mňa to po príbehovej stránke (až na málo výnimiek) minulo.... 55 %!! ()

• Celosvětová premiéra proběhla 24. ledna 2018 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)
  • Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (griph)