Lily je úplne obyčajná stredoškoláčka, ktorá viac než v realite žije na mobile, kde „postuje, lajkuje, šéruje a selfíčkuje“, rovnako ako väčšina jej vrstovníkov. Keď však do digitálnych životov väčšiny obyvateľov mesta prenikne neznámy hacker, ktorý začne zverejňovať práve to, čo malo zostať skryté, začnú sa diať veci. Absolútna panika v mestečku sa rýchlo premení na peklo a Lily si skôr či neskôr musí položiť otázku, či sa vôbec dožije nasledujúceho rána. Všetko totiž nasvedčuje, tomu že tým neznámym infiltrátorom do ľudských súkromí je práve ona. (CinemArt SK)

Anderton

Ale áno, Assassination Nation je nakoniec celkom slušným "zrkadlom súčasnej spoločnosti", pokukávaním nad klasickými slashermi s final girl a poukázaním na to, kam môže viesť jedno falošné obvinenie. Na to, kým sa film rozbehne, ale čakáme vyše hodiny a nič extra nové či šokantné nakoniec nepríde, i keď je to slušne a zábavne nakrútené. Potešia niektoré kamerové hrátky, najmä pri stalkovaní domu tesne pred polhodinvým finále. Film sa dá brať aj ako študijný materiál na skúmanie toho, kam smeruje americký nezávislý film v Trumpovej ére. Včera som videl Sorry to bother you a styčné prvky by sa našli. Natáčať feel good indiesky v dnešnej dobe už asi vážne za oceánom veľa ľudí nebaví a niet sa čo čudovať. 70% ()

C0r0ner

Nic jsem nečekal, ale kurva! Kurva! To teda byla paráda, jaká se vidí jednou za dlouhou dobu. Nejenom že to je extrémně brutální výpověď o současné společnosti, ale navíc to má špičkový scénář (někomu ta skoro až absurdita bude určitě vadit, ale mně teda, kurva, ne), režii a kameru, kterou tvůrcům může závidět 99% slavnějších autorů a k tomu ještě perfektní soundtrack. Totální špička. 100% ()

RUSSELL

Ukázková manifestace téměř všeho, co mě na dnešní době sere. Film se snaží o jakousi brutální satiru, ale hrubě selhává v mnoha ohledech a místo sžíravé kritiky ve výsledku spíše obhajuje to, co se snaží zdánlivě kritizovat – minimálně u všeho, co se týče hlavních hrdinek, to tak působí. Assassination Nation je stejně uhozená a nablblá věc jako celá Purge série – v některých momentech mi to i připadalo jako bych sledoval příběh ze stejného univerza. Film slibuje akcí nášlapaný politicky nekorektní thriller s přesahem – přitom je ale politicky a názorově jasně zakotvený a definovatelný. Navíc je třeba zmínit, že naprosto stejné téma s takřka totožnou zápletkou zpracoval už South Park ve své 20. sérii a nutno podotknout, že o parník lépe a chytře – a svedl to i bez otravných insta blbek, stereotypních vepřoidních fízlů, trapných keců a mnoha dalších dementností. Jo a ještě bych vás chtěl upozornit, aby jste neskočili na špek lákání na brutální a násilnou jízdu – film má kupodivu dost pomalé tempo a první hodina je prakticky jedna dlouhá expoziční scéna pro dění v druhé půli, které však nenabízí žádné nekompromisní zadostiučinění, ale spíše jen stvrzuje nesoudržnost, prvoplánovost a scenáristickou bezradnost všeho, co se ve filmu dělo. Purge: Assassination Nation je nabubřelá a hloupoučká postmoderní kravina pro dnešní náctileté, kteří se v ní možná uvidí jako v zrcadle a budou se plácat po zádech, jak je to výstižné a zároveň se utvrdí, že je to tak přece v pořádku. ()

Jara.Cimrman.jr

"Třeba se mu líbí, že jsem svá, taky cool, nezávislá." Tak na tohle jsem moc starej, ale byl jsem trošku zvědavej. Dobře mi tak. Na úvodní žhavý párty jsem neustále usínal, ukrývání tajemství v mobilu jsem nepochopil, hackerovu totožnost nešlo neodhalit a u násilí jsem zase usínal. Viděl jsem prostě jen samý kretény a kdyby toho večera spadla na Salem atomovka, tak by z mýho úhlu pohledu k žádný škodě nedošlo. Pokud se někomu můj komentář nelíbí a má potřebu mi kvůli tomu vyhrožovat smrtí, tak doporučuju všechny sociální sítě s výjimkou PornHubu. Tam bych si to mohl přečíst. Ale za pomstu červenejch pláštěnek tu jednu hvězdu dám. ()

chelseaman22

Dívky na střední nosí minisukně a souloží na korbách pick-upů, což je na americkém venkově zcela běžná praxe. A právě kvůli tomu, že opíchají, co můžou, tak jsou odsouzeny do rolí viníků a je na ně uspořádán hon s automatickými puškami M-16. A hlavní poselství? Nepodceňujte ženy hrající ve filmu, jehož scénář napsala feministka. 25 % Celosvětový příjem k 10. 4. 2019: $2,500,000, což je 0,36 násobek rozpočtu ()

• Celosvětová premiéra proběhla 21. ledna 2018 na Sundance FF. (ČSFD)

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa

07.10.2018

ČSFD skvadra hororových geeků Filmmaniak, Goldbeater, POMO a RUSSELL (na horní fotce zleva doprava se zombie girls, odchycenými na slavném “Zombie Walk”) nás zdraví ze světového Nr. 1 festivalu… (viac)