František je riaditeľom vydavateľstva, ktoré vydáva časopisy kutilstve a hobby. Jedného dňa sa dozvie, že jeho starý otec je mŕtvy a on po ňom zdedil vidiecky dom. Kvôli nátlaku najlepšieho kamaráta jeho starého otca a tiež aj z dôvodu pocitu vyhoretia, ktorý u neho nastúpil, rozhodne sa o radikálnu zmenu. Opustí firmu pre ktorú pracuje a odchádza na dedinu, kde plánuje pokračovať v posolstve svojho starého otca - pomáhať miestnym ľuďom s rôznymi opravami a údržbami. Avšak František dokáže všeličo, len určite nie práce okolo domu. (RTVS)

marhoul

S těžkým srdcem, protože Pepíčka Poláška mám ráda, i pana Aloise Švehlíka si velmi považuji, bohužel Vesničan je bída. Velmi špatný scénář, pro mě nepochopitelná záliba ve stolici a zvratcích, inu: nic pro mě. Přitom téma není vůbec špatné, škoda. ()

Djoker

Strašná křeč a navíc úplně o ničem. Smí si vůbec Polášek říkat herec? Vždyť posledních dvacet let hraje pořád dokola stejného vola. S1: 20% ()

Malarkey

Mini-seriál od Playtváka, který je prostředím a hereckými výkony docela v pohodě, jenže scénář je jedna velká černá díra. Vrcholem je pak závěr, který je v podstatě neexistující. Chybí tomu nějaká trefnost, nějaký druh humoru, kterým by se tenhle seriál od jiných mohl lišit. Nic z toho ale bohužel nemá a tak je průměrným počinem, který neurazí, nenadchne a v rámci možností akorát tak vyplní desetiminutové chvilky mezi lepší zábavou. ()

zette

Jasne, dejove se nejedna o zadny zazrak, ale koukat se na to da. A to hlavne diky sympaticke ustredni dvojici. Postava Frantiska je vyborna a Polaskovi sita na miru, ten se sice pomalu zacina radit do jedne a te same herecke skatulky, ale zatím me bavi. Stejne tak Mysicka opet perlil. Libila se mi i hudba. Prijemna zalezitost. ()

• Na konci epizody přijde Františkovi SMS se souřadnicemi GPS. Na těchto souřadnicích se nachází Trhový Štěpánov – malé město s cca 1 400 obyvateli. Trasa z Blevic do Trhového Štěpána je dlouhá cca 100 km po silnici a cesta autem trvá cca hodinu. (Rollo_Tomasi)