Špión v divočine - stretnutie so špiónmi

(TV film)
  • Česko Setkání se špiony (viac)
Veľká Británia, 2017, 53 min

David Tennant (rozprávač)

Filmový speciál o natáčení unikátního cyklu Špionáž v divočině. Tvůrci nám dnes přiblíží, jak velmi povedené zvířecí robotické repliky se skrytými kamerami vytvořili a vybavili nejmodernějšími technologiemi. Umožní nám také sledovat, jaké problémy museli při natáčení ve volné přírodě řešit. Znovu se setkáme s napodobeninami, které skutečně vypadají jako orangutan, pes hyenový, komba ušatá, štěně vlka, surikata, volavka, želva, hroch, krokodýl, lemčík, tučňák, vydra, hulman či jako obyčejný kus dřeva, kámen, nebo dokonce sloní trus. A dojde i na dramatickou scénu, při níž byli filmaři napadeni levhartem. (Česká televize)

tron

Priznám sa, že hoci od detstva zbožňujem zvieratá a dokumenty, nikdy mi nejako extra nenapadlo zamyslieť sa nad tým, ako tvorcovia prídu k často pozoruhodným záberom, nakoľko väčšina divokých zvierat sa ľudí bojí a uteká pred nimi. Nikdy by mi nenapadlo, že tajomstvo je v tomto. Dokument je krátky, odsýpa (každú chvíľu sa venujeme iným zvieratám) a plný skvelých detailov, ktoré som videl prvý raz v živote (vydra vs. používanie pomôcok k získaniu jedla). ()