Americký Tiger

• Taliansko American risciò (viac)

Filmový veterán Donald Pleasence (Halloween, Escape from New York) je v tomhle souboji se superstar Mitch Gaylorem (American Anthem) personifikovaným zlem v akčním thrilleru s nadpřirozeným nádechem. Hlavní hrdina Scott Edwards (Mitch Gaylord) se dostane do problémů po tom, co podlehne kouzlu Joanny, která je úspěšnou tanečnicí a vzápětí zjišťuje, že je obviněn z vraždy televizního kazatele. Ve snaze očistit svoji poskvrněnou pověst absolvuje spolu s Joanne sérii bizarních kousků, které je zavedou ke starší Číňance. Ta je varuje, že jejich boj je součástí nekonečného zápasu dobra a zla. Když je kazatel (Donald Pleasence) odhalen jako ďáblův služebník, Scott musí přemoci jeho fanatického zabijáka, aby se nakonec tváří v tvář setkal s nečistou sílou samotného reverenda. (Q FILM)

raimi

Absolutní WTF, tahle záležitost. Mozek se vzpíral byť nad tím jen trochu přemýšlet a jakkoli spolupracovat. Neuvěřirelná a neuchopitelná věc, nic podobnýho člověk široko daleko nenajde. Vše podstatný už vyjevil uživatel J.Connor, já se du nadýchat čerstvýho vzduchu. ()

J.Connor

Společnost Q film uvádí-- "A film by Martin Dolan", tenhle zapomenutý VHS label byl na Martina doslova vysazený a podařilo se mu tak lokalizovat řadu jeho perliček především z 80. let. A tohle je perla pořádná. Z obalu a cz názvu je to jasně pozdní vykrádačka americkejch akčních béček, jenže něco smrdí už z názvu původního, americký už byl totiž Ninja, Shaolin, Samuraj, Bojovník a kýho šlaka, ale Rikša ? Inu Itálie. Miami just got hotter... (motto). To, že ten film prakticky nedává žádný smysl asi znalým není třeba vysvětlovat, jedná se však také o podivný mix kriminálky, thrilleru se sektami, satanem a čarodějnicí, špetka sleazy, špetka gore, dost gay(lord) a dost jízdy rikšou z first person pohledu. Díky Serdžo. ///SPOILER/// A ti tvrdý miamský poldové! Známej floridskej reverend se právě před očima tisíců věřících promění v mix prase a kozla, tedy čórta a oni na to znuděně čumí a zahlásí, tak půjdeme ano! Dyť jo, v Majami denní chleba. ()

tenebrae86

Ach jo, to byla blbost. Pěkně béčkové a řemeslně na vysoké úrovni, bohužel dějově absolutní slátanina. Příběh mě vůbec nezajímal a celou stopáž jsem se nudil. Tenhle typ italských filmů mám většinou v oblibě a konkrétně režisér Sergio Martino patří mezi mé velké oblíbence, ale tady jsme si nějak nesedli. Příště raději sáhnu po nějakém jeho starším hororu, nebo akčňáku ze sedmdesátých let. Rané devadesátky mu moc nesluší. ()