Manželské etudy po 35 letech

Dokumentaristka Helena Třeštíková se po uplynutí dalších několika let vrátila k partnerským párům, které poprvé na kameru zachytila při uzavření manželského svazku. (Česká televize)

Recenzie používateľa hous.enka k tomuto seriálu (6)

Ivana a Pavel (2018) (E01)

Hodně silný příběh z cyklu Manželských etud - zejména díky tomu pohledu do roku 2017. Rozhodně jsem tohle vyústění nečekala a byla jsem překvapená podobně jako Ivana. I když... byla? V devadesátkách s boomem podnikání a nečekaných možností spousta lidí chytla příležitost za pačesy. Pavla začal bavit svět heren, kulečníků a zábavy, Ivana zůstala doma a pečovala o jejich dvě děti. Po pár letech to zřejmě začalo skřípat a výsledkem je třetí díl jejich příběhu. Poměrně drsné a hodně smutné. Obdivuju celou rodinu, že s natáčením souhlasila i po letech. Naprosto se ztotožňuji se závěrem komentáře pupidup: díky a držím palce. ()

Marcela a Jiří (2018) (E02)

Tam, kde končí film Marcela, nastupuje tahle epizoda Manželských etud. Beznaděj. Tak bych asi v jednom slovu shrnula Marcelin (a Jiřího) příběh. ()

Zuzana a Stanislav (2018) (E03)

On je kutil, ona ráda kouká na telenovely. Někdy se protiklady přitahují, ale spíš je to nesmysl. Zuzana a Stanislav jsou toho důkazem. Škoda, že Zuzana další natáčení odmítla. Zajímal by mě i osud jejich dcery... Odmítnutí natáčet dál rozumím, ale jako divákovi je mi to trochu líto. ()

Zuzana a Vladimír (2018) (E04)

Vladimír celých dvacet let po revoluci neustále omílá Ameriku, focení Jany Švandové a svoje focení. Překvapilo mě, že v tomhle díle nezmínil, jak v ateliéru v Americe pěstovali jeho předchozí majitelé trávu... Vladimír na mě působí plochým dojmem a neměla bych s sním co říct. Za celou tu dobu neřekl nic zásadního. Škoda, že Zuzana a dcery se od natáčení distancovaly. Tahle hodinová ego onanie před kamerou mě uspávala... ()

Mirka a Antonín (2018) (E05)

Jak že je to s těma šťastnýma a nešťastnýma rodinama v Anně Karenině? Mirce a Antonínovi jsem celou tu dobu držela palce - působí jako takový ten normální pár odvedle. Opět je škoda, že jejich dcera Lucka odmítla pokračovat v natáčení, protože její příběh by mě zajímal. Setkání s ostatními páry v kině Světozor muselo být hodně zvláštní a silné. Pokračuje natáčení? ()

Ivana a Václav (2018) (E06)

Jeden z těch párů, který končí happyendem. Ale samozřejmě to není zadarmo, jak se ostatně v tomhle třetím ohlédnutím za svatbou dozvíte. Ivana mě fascinovala už když se snažila podnikat před revolucí a strašně jsem jí (oběma) fandila. ()