Manželské etudy po 35 letech

Dokumentaristka Helena Třeštíková se po uplynutí dalších několika let vrátila k partnerským párům, které poprvé na kameru zachytila při uzavření manželského svazku. (Česká televize)

Recenzie používateľa troufalka k tomuto seriálu (4)

Marcela a Jiří (2018) (E02)

Nějak se mi nechce vyjadřovat k obsahu. Cením si Heleny Třeštíkové, že se snažila být objektivní a dát prosotr i druhé straně. ()

Zuzana a Stanislav (2018) (E03)

Tenhle pár jsem sledovala s velkýn zaujetím. Standa mi byl na začátku natáčení nesypatický, takový nemastný, neslaný, zdálo se mi, že o nic pořádně nemá zájem (včetně rodiny). Postupem času naprostý obrat. Díky tomu, že nás spojují některé společné zájmy (astromonie, němčina, filmy, focení ...), začala jsem ho vnímat jinak. Připadal mi jako roumný, nekonfliktní, dokážu si s takovým člověkem představit rodinné soužití. Zuzanu chápu jako matku, i když její způsob života a celkové nastavení je odlišné, než to moje. Jejich děti vyrostly v sympatické mladé lidi. Mrzí mě, že Zuzana odmítla natáčení, klidně bych od ní brala i jedinou větu. Moc bych jí přála, aby byla s novým partnerem spokojená a byla šťastná babička. Rozhodně bych něchtěla soudit žádný z životních stylů, natož vyhodnocovat nějaký jako lepší nebo kvalitnější. ()

Zuzana a Vladimír (2018) (E04)

O čem psát, když se člověk nechce vyjádřit k obsahu? Helena je neskutečně neodbytná! Třeba se dočkáme Manželských etud po 45 letech, kdy nám ukáze na kameru Z deníku Playboje vlastoručně podepsanou Vladimírem. ()

Ivana a Václav (2018) (E06)

To nejlepší nakonec. Recept na šťastné manželství není, je to hodně o kompromisech, toleranci, odpouštění si a chce to začítat pořád znova. Když se to povede, je to hezké, ale není to zadarmo. ()