Tento při svatbě nejmladší pár, i poté dál bydlí každý zvlášť u svých rodičů. Zuzana se stará brzy po svatbě o narozené dítě a Standa jde na vojnu. Dostanou nový byt a narodí se jim druhé dítě, chvíle klidu a pak nečekaný rozvod. Standa je velmi aktivní, naučí se perfektně německy, živí se technickými překlady a zabývá se svými koníčky. S novou ženou postaví nízkoenergetický dům. Zuzana propadá pasivitě a sledování seriálů v televizi, hlavně odmítá další natáčení. Syn Honza je aktivní po tátovi, který stále překládá, kutí a vynalézá. (Česká televize)

gu-staff

Hele dobrý. Standa je takovej ten brejlatej inženýr, co mu ve škole chcali do bačkor a kradli svačinu, ale nakonec člověk zjistí, že prostě jen dělá to,v čem je dobrej a co ho baví. Zdědí to po něm i jeho elfí syn. Jen ta máma se jim nějak nevyvedla. Seriály v televizi, bedna Vália a čekání na smrt...Dokument skvělej. ()

PoprockCZ

Maminku Zuzanu asi není třeba komentovat. Ono totiž není co. Ano, svědomitě vychovala své děti. Bohužel její vhled na život je přestava, že to je jak to je a nic se s tím nedá dělat - ach jo. Zato Standa mě opravdu zaujal. Nevím sice jak moc je v realitě uzavřen ve svém světě či nikoli, ale působí na mě velice sympaticky. Má zajímavé názory na život a je velmi vynalézavý a šikovný. Zcela obdivuji jeho přístroje jako: domácí 3D kino, jezdící koloběžko-skateboard, vzrůstající amplituda do rytmu hudby nebo obrovský dalekohled a mikroskop, se kterým vytváří perfektní fotografie. Také je třeba dodat, že Standa se o techniku zajímal odjakživa a tento koníček mu vydržel opravdu na celý život. Je úžasné, jak nehledě na věk stále drží krok s dobou a objevuje stále novější a aktuálnější přístroje. Člověka s takovým pohodářsky pozitivním přístupem k životu a kreativní duší bych chtěla mít na blízku. Inspirativní. ()

kodwin

Třetí díl je jasně nejslabší, což je dáno hlavně neúčastí Zuzany a její dcery. Druhý díl byl naopak nejzajímavějším, jelikož takové protiklady se opravdu nevidí. Správně to řekl syn, že o tom nechce mluvit, protože by musel soudit. Jinak Standa se vyvinul v sympaťáka a jeho aktivní život je imponující. Bohužel z hlediska dokumentaristiky je tento díl bez náboje. ()

Cesty timem

Tady více než kdy jindy, ale i v dalších dílech jsem se v každém manželovi trochu viděl. Elektronika a tvoření všeho v tomto a ve více či méně příbuzných oborech to je můj hlavní kůň Stanislave (satelit před r. 89 jsem také vyrobil a to včetně LNB - to byly doby), podnikavý a aktivní jako Pavel jsem a chodil jsem do taneční školy kam jeho dcera (tak to jsem také poznával)..... ()

motyka52

Mě ta dvojice otec a syn vlastně celkem bavila. Tatík by si sice mohl uvědomit, že mezi praktickým kutilem a podivínem je vlastně docela tenká linie, ale to myslím jedině v dobrém. Kdyby všichni lidé v Česku přemýšleli podobně jako tihle dva, byl by svět lepším místem. A slepice by si žily jak v ráji. ()

tehol

Především velmi, velmi zajímavé. to k pořadu. hodnocení rodiny a jejich cinu si netroufla ani troufalka a to je spravne. kazdy, kdo se podive, si udela obrazek sam a ventilovat negativni vylevy mi prijde az nemistne. vzlaste vzhledem k tomu, ze takhle anonymne nekoho kritizovat je strasne jednoduche a zbabele. proto spis smeruju obdiv, ze se takhle podeli s tak osobnim tematem jako je zivot :D (jen skoda, ze to nedonkocili vsichni, ale jak jsem psal, chapu to) ps. trestikova musi byt minimalne svobodna zednarka, aby v roce 1980 vsechno naplanovala , pomalu v prubehu desetileti menila nazory rodiny, a pak takovou ukrytou propagandu vyslala s jasnym cilem znicit zemana! (pro pripad, ze by to nekdo nepochopil, treba KASUGI, delam si legraci) pps. topit 9x za zimu?? to zijou nekde na krete? :) ()

Generi

Tohle pokračování mě zatím jako jediné totálně nudilo. Zuzana i dcera Zuzanka natáčení odmítly. Standa nám při každém záběru otevřel branku u plotu v nízkoenergetickém domě a pochlubil se, kolik dřeva protopil a jak málo peněz to stálo. Zbytek času nás seznamoval se svými kutilskými výmysly, které už byly jen jeho koníčkem - otevíral dveře do kurníku, fotil hmyz, zdokonaloval domácí kino a pod. hračičky. Celou dobu jsme se ale nedozvěděli, čím se vlastně živí. Že by překlady? Nikdo se ho nezeptal. Zato jsme si vyslechli jeho politické analýzy, které jsme asi nikdo neočekával....Syn se naštěstí potatil jen v něčem a s manželkou si dělili povinnosti v domácnosti a o děti. Snad jim to vydrží, držím palce. Standovi jsem se v závěru divila proč vyměnil jednu neaktivní manželku za jinou. Jedině žeby chov slepic považoval za aktivní práci pro ženu. ()

1234Horymir

Úplně vidím, jak pan Stanislav sedí každé ráno ve 4,25 před kurníkem a čeká, jak se ve 4,30 automaticky otevřou dvířka. Pak podle situace přitáhne nebo naopak povolí dorazy a jde si spokojeně sednout domů do kuchyně, kde mu nádražní rozhlas oznámí, že na 1. kolej přijíždí osobní vlak z Vizovic ... Ale to je jeho věc. Snížené hodnocení za "sluníčkovou" propagandu paní Třeštíkové na závěr. ()