Mirka a Antonín se vzali velmi mladí kvůli očekávanému dítěti, dceři Lucii. Po svatbě bydleli u rodičů, pořád ale snili o vlastním bytě. Když pak získají byt na sídlišti, sní o vlastním domě. Mirka váhá, zda si nechat druhé dítě, které čeká. Syn se narodí. Mirka si otevře malé kadeřnictví, Tonda prodává pneumatiky a amatérsky jezdí automobilové závody. Dcera se velmi brzy vdá, má dítě, ale po krátké době se rozvede. Tonda zdědí po otci pozemky na okraji Prahy a sen je splněn, rozhodnou se postavit si dům podle svých představ. V té době syn Tomáš propadá drogám a ocitá se ve vězení. Dům jim štěstí nepřinesl, ale do budoucna je vše otevřené. Tomáš se z vězení vrací domů a hledá smysl a klid. (Česká televize)

zsn

Ta ženská je fakt dobytek. Arogantní hysterka. Naprostá absence lásky, jakéhokoli citu - i takoví jsou mezi námi. Chudák Antonín. Mít toto doma, tak ji vystřelím do černé díry. 80% života seděla doma na zadku a dovolí si být ke svému chlebodárci jak pes a ještě ji hanba nefackuje, chovat se tak před kamerou - jak malý harant.. Některé ženské jsou fakt nevděčné a na facku. By mne zajímalo, jak si drží barák teď - poté, co ho vyrazili a musel BMW vyměnit za Škodárnu. To je taky nápad - na stará kolena s vidinou příjmu max z důchodu, si pořídit vilu pro dva lidi, kterou se nebojím, že mají za hotové - z nějakého dědictví po starých rodičích - vila za dobrých 6 melounů minimálně, to víš, že ano. A pokud je to za hotové, tak režisérka opomněla natočit jejich vedlejší pracovní úvazky :-D. Někdo si holt neuvědomuje, že na některé sny je už pozdě. ()

Helmutek

Stejně jako píše Tron, jediný překvapení je, že se nerozvedli zrovna tihle dva. To nic ale pro mě nemění na tom, jak už jsem o nich psal u minulejch dílů, že o fungující nebo příkladnej vztah teda fakt nejde: Materiálnost, orientace na viditelný, sobeckost obou a (minimálně předkamerová) neochota k jakýkoli empatii k sobě navzájem při konfliktních situacích... Same old song . Jako v prvních dvou částech. Zůstali spolu, ale navzdory materiální (víc než) zajištěnosti maj problémy mezi sebou i s dětma, a o šťastný lidi očividně nejde (to neni soud - jak sám řiká Antonín: "Vnuci, děti, život dobrý, ale nejkrásnější pocit mám z tohodle baráku, kterej jsme vybudovali." nebo jinde "Nejsem nešťastnej, a nejsem ani extra šťastnej"). Takže i pro mě je překvapení, že nakonec i Mirka s Antonínem se spolu očividně nějak naučili žít, spíš ale z mýho pohledu jde o pár, kde se jeden druhýho naučil trpět - a to, aspoň pro mě, neni ani trochu následováníhodnej model. ()

klukluka

Fakt je to celkem depka. Něco jako facebook. Koukáte lidem do kuchyně a začnou na vás padat jejich starosti. Ale ten voyeur ve mně nakonec stejně vždycky zvítězí. A tak koukám na životní příběh lidí, se kterými nemám vůbec nic společného, a s nimiž bych se věčně míjel, i kdybychom společně obývali dvojdomek. Na příběh Antonína Hotel Radějov AEZ, který zasvětil svůj život tomu, aby udělal šťastnou svoji sice krásnou, ale hašteřivou a marnivou ženu Mirku. A aby toho nebylo málo, osud mu naložil ještě v podobě enormně problematického syna Tomáše. Ve finále ho ještě pár let před důchodem vylili z práce. Není to dokonalé zrcadlo toho, v čem tu aktuálně žijeme? Jestli má Antonín krevní skupinu A, B, AB nebo 0, tak já mám určitě C, D, nebo Z. Tím nechci říct, že jsem lepší než on. Jsem jenom úplně jiný než on. To ale nemění nic na tom, že bych mu ze srdce přál, aby Mirka v téhle blbé situaci neuhnula, až jí příště bude chtít dát pusu. Teprve jeho trable s prací budou prubířským kamenem jejich vztahu. Ty nejtěžší boje tohoto páru očekávám v dalším pokračování. Lupnu do sebe ale nějakou dobrotu, za střízliva to podle mě nemám šanci dát. ()

tron

Najnesympatickejší, po prachoch večne túžiaci pár z Manželských etud (najviac sa mi páčilo, keď sa žena bála, či nebude vyzerať ako po prachoch bažiaca ženská – nijééééé, vóbec!) sa prekvapivo nerozviedol. To je ale asi jediné prekvapenie. Inak sa dočkáme len vecí, ktoré sme čakali – stále im ide iba o luxus, majú parádny bazén, ale syn sa dal na drogy a skončil v base. Dcéra sa neprekvapivo s namakaným potetovaným týpkom rozviedla a našťastie odmietla ďalšie nakrúcanie. Práve vďaka absencii tých dvoch sa na návrat po 35. rokoch dá (na rozdiel od „dvojky“) pozerať. Nakoniec ma najviac zaujal práve syn. Dúfam, že to zvládne. ()

gemi

Člověk by řekl, že jsou to vlastně dost nesympatičtí lidé, zejména paní Mirka. Pak jsem si ale vzpomněl na vlastní příbuzenstvo a rozhodl jsem se, že se podobných soudů raději zdržím... Skvělá je ovšem sebereflexe jejich syna Tomáše. Pokud se na svůj život dokáže podívat takto kriticky, potom vidím velkou šanci, že se z těch problémů skutečně vyhrabe. ()