Nočná mora

• Česko Noční útok (viac)

Shaun Russellová (Gabrielle Unionová) sa po vražde svojho otca Isaaca (Damien Leake) vyberie spolu so svojimi deťmi Jasmine (Ajiona Alexusová) a Gloverom (Seth Carr) do domu, v ktorom vyrastala. Dom, ktorý stojí uprostred ničoho a z istého dôvodu má premyslený bezpečnostný systém, má Shaun v pláne prerobiť a predať. Po ich príchode sa jej dcére Jasmin podarí systém znovu aktivovať. Netušia, že v tom istom čase sa už v dome nachádzajú štyria nebezpeční kriminálnici Peter (Mark Furze), Sam (Levi Meaden), Duncan (Richard Cabral) a ich šéf Eddie (Billy Burke), ktorí unesú deti Jasmin a Glovera ako rukojemníkov, kým je Shaun vonku, a ako výkupné si vyžiadajú štyri milióny dolárov, ktoré mal Isaac uložené v trezore. Ten je však prázdny, Isaac stihol pred svojou smrťou aktíva predať a svoju firmu zlikvidovať. Zločincom ostáva len 90 minút, aby vyriešili situáciu, pretože prerušenie telefónnej linky automaticky oznámila bezpečnostná služba polícii, a tá už zrejme vyrazila na kontrolu udanej adresy. Shaun musí dovtedy bojovať so zločincami celkom sama a ochrániť svoje deti s nasadením všetkých dostupných prostriedkov aj vlastného života. Bude to pekelných 90 minút, ktoré prinesú množstvo obetí. Medzi prvými obeťami je nič netušiaca realitná agentka, ktorá prichádza do domu podpísať so Shaun predajnú zmluvu... (TV JOJ)

silentname

"Breaking In" je film o tom, aby zloduchovia nenaštvali nesprávnu matku. A aby z vydesenej nespravili zúfalú a zúrivú rozhodnutú urobiť čokoľvek. Potom to dopadne tak ako v tomto filme. Osobne poviem, že atmosféru to celkom má, chcel som vidieť ako to dopadne, no do role zloduchov si zvolili vskutku farebnú štvorkombináciu - pokojný šéfko, psychopat, prváčik a zbytočný štvrtý člen. Nemám ich ako inak pomenovať, lebo to sú v podstate všetko, kým sú. Je to trošku prostoduché a nedáva to miestami zmysel. Plus ako povedali viacerí, tí zloduchovia sú celkom tupí a nie je problém, aby ich matka nakoniec celkom šikovne dobehla. Filmu určite chýba, aby sa tu niečo reálne dialo viac. Máme tu dokopy jedinú vraždu a aj to postavy, ktorú sme tu ani nejako pre účely nepotrebovali. No na druhú stranu som si sledovanie tohto filmu celkom užil. Ako ľahký home invasion film mi to v pohode stačí. Hodnotenie: B- ()

oveckaoa

4 chlápci se vloupají do baráku, který měl být prázdný a ukrývá trezor s prachama. Co, ale nečekají, že v baráku je dcera původního majitele domu a její 2 děti. Plakát slibuje slušné home invasion bohužel realita je taková, že film je hodně slabý. 3 ze 4 záporáků umřou zbytečnou smrtí a ten poslední, který je slušný magor má málo prostoru a též moc nepředvede. 40 procent za 1 vraždu, která za něco stojí (ta běloška) a 20 za film. Za půl hodiny si na to nevzpomenu. ()

castor

Červená krajka na těle Gabrielle Union nebo Jet Li skákající po balkonech hotelu. Takhle si pamatuju akční jednohubku Od kolébky do hrobu. Ovšem Gabrielle táhne na padesátku, dráždivé luxusní prádlo vyměnila za nůž a zapalovač a skáče se tady tak maximálně po střeše honosného domu. Zdědila ho po otci, se kterým neměla nejlepší vztahy. Hodlá vyřídit to nejnutnější a dům prodat. Ovšem tohle místo je pevnost. A to z nějakého důvodu! Plně automatizovaný bezpečnostní systém, všude kamery, vnitřní detektory pohybu, venku aktivující světla. A čtyři zločinci (hloupí a hloupější) si zrovna k vykradení plného sejfu vybrali stejný víkend jako ona a její dvě děti. Australan James McTeigue se nám představil stylovým kouskem V jako Vendeta (u kterého se Wachowští zbytečně stáhli do pozadí) a pak to s ním šlo z kopce. Od té doby se prostě ukazuje jako rutinér, který se tváří, že je něco víc. Není. Přitom první polovina není vůbec špatná. Prostě béčková jednohubka, která může zpříjemnit večer. Jenže v polovině se to překlopí v nezáživný průměr, který pak ve stále nekončícím závěru působí spíš směšně. Jinak bych i ty tři hvězdy dal. Za Fincherovým Úkrytem to samozřejmě zaostává o několik koňských délek. ()

HorrFi

Kdo bude chtít tak si vždycky nějaký chyby najde, ale podle mě by to nikoho nemělo urazit.. ono je obecně těžký přijít v home invasion s něčim ,,mimořádným" když to nejlepší v rámci home invasion bylo už zřejmně natočeno, ale já osobně jsem za Breaking In rád protože napínavý to chvílema rozhodně bylo.. ()

oLí

James McTeigue - u něj jsem doposud nešel pod (ale ani nad) 3*. Všechny jeho filmy, pod kterými je jako režisér podepsán, se mi celkem líbily. Tohle se mi nelíbilo. Na to, že to s titulkama nemá ani klasickou hod a půl stopáž je to fakt průser - strašně nesympatický "kladný" ?! postavy a ještě dementnější záporáci.. co si od toho jako slibovali ? Napětí snad néé.. tohle bylo fakt hrozný.. 4/10 max páč to vypadalo obstojně, ale je to fakt shit ! ()