Všetci to vedia

• Česko Všichni to vědí (viac)

Krásna Laura prichádza do rodného Španielska na svadbu svojej sestry. Bujarú oslavu v kraji slnečných viníc však naruší zmiznutie jedného z hostí. Čoskoro sa ukáže, že pod povrchom driemu staré krivdy a tajomstvá, ktoré mali zostať zabudnuté. Najslávnejší filmový pár súčasnosti Penélope Cruz a Javier Bardem excelujú v hlavných úlohách dávnych milencov, medzi ktorými to nikdy neprestalo iskriť. (ASFK)

angel74

Atmosféra svatby v prostředí španělského venkova mě dokonale vtáhla do děje a pak už jsem se tímto rodinným dramatem nechala zcela pohltit. Sice si dovedu představit vychytanější závěr celého příběhu, ale Javier Bardem mi svým přirozeným, skoro až minimalistickým hereckým projevem nedovolil, abych film ohodnotila pouze třemi hvězdičkami. Dokázal se totiž vcítit do role muže, jež kvůli své dobrotě nakonec přišel úplně o všechno, takovým způsobem, že jsem mu tu tíhu světa na jeho bedrech opravdu věřila. Nechci se nijak dotknout Penélope Cruz, která hrála taky skvěle, ovšem Javier ji tentokrát s přehledem zastínil. (75%) ()

Nevka

Povedený trailer následoval bohužel průměrný film. Herecké obsazení je sice skvělé (jak se dočtete snad všude), ale samotné drama, které se před vámi odehrává není ničím výjimečné. Po thrillerové stránce se dokonce zaprášilo ještě rychleji. Ostatním se zamlouvala kamera, ale ta byla pro mě jedním z aspektů filmu, který mě vyloženě iritoval. Záběry, které Alcaine pořizoval z docela velké blízkosti (hlavně na začátku) mi jednoduše vůbec nesedly. K duhu tak filmu můžu přičíst aspoň to, že si v závěru nehrál na to, jak exkluzivní odhalení si pro nás tvůrci připravili. Šlo o celkem logické rozuzlení, jež vás sice absolutně nešokuje, ale přesto překvapí. Jednou stačilo. ()

Arsenal83

Dvojica Bardem - Cruz je proste skvelá všade, nech by to bol film aj o Ferdovi Mravencovi. Herecký výkon však nestačí na vyššie hodnotenie alebo zaujímavosť filmu. Hoci som počul i tak divný názor, že herecký výkon určuje kvalitu filmu. To by potom medzi skvelé filmy patrili Šmolkovia, kde Hank Azaria zahral geniálneho Gargamela alebo Iron Lady, kde zaspávate od nudy, ale nikto Meryl Streep nemôže uprieť herecký výkon. Tak aj v tomto filme je ústredná dvojica až trojica výborná, rodinná dráma takisto skvelá, zaujímavé pátranie a odhaľovanie pozadia únosu, ale v celkovom sumáre si uvedomíte, že v takom príbehu by nemalo chýbať viac napätia a atmosféry. Stojí za vzhliadnutie, hoci vysoký nadpriemer netreba očakávať. ()

Narciska

Slavní herci v roli obyčejných lidí v nezvyklém dramatu, kde napětí celou dobu skvěle funguje, kde jsou hezky odkrývané rodinné vztahy, kde nám nedají ani o kousek víc informací, i když po tom žízní typicky lidská zvědavost, kde se prostě striktně drží přítomnosti, i když minulost nás všechny neustále dohání, kde ale přece jen zvolený styl vypadá spíš jako amatérské video ze svatby... ()

adam9

Farhadiho výlet do Španělska se dá jednoznačně hodnotit kladně. Někdo může namítat, že je výstavba příběhu a utrpení postav značně zdlouhavé. Ano, filmu by nějaký ten čas navíc ve střižně jistě neublížil, napětí se ale daří držet víceméně po celých 132 minut stejně, a když v hlavních rolí excelují prvotřídní herci, tak není na co stěžovat. Více v ext. recenzi. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v mestečku Torrelaguna, severne od Madridu. (MikaelSVK)
  • Celosvětová premiéra proběhla 8. května 2018 na filmovém festivalu v Cannes. (ČSFD)
  • Ve filmu si také zahráli obyvatelé města Torrelaguna. (griph)

71. Cannes Film Festival a jeho vítězové

71. Cannes Film Festival a jeho vítězové

20.05.2018

71. ročník byl zahájen snímkem Oscary ověnčeného Asghara Farhadiho Všichni to vědí, jemuž vévodí slavný španělský herecký pár Penélope Cruz a Javier Bardem. Česká stopa byla výrazně znát v úvodu… (viac)