Všetci to vedia

• Česko Všichni to vědí (viac)

Krásna Laura prichádza do rodného Španielska na svadbu svojej sestry. Bujarú oslavu v kraji slnečných viníc však naruší zmiznutie jedného z hostí. Čoskoro sa ukáže, že pod povrchom driemu staré krivdy a tajomstvá, ktoré mali zostať zabudnuté. Najslávnejší filmový pár súčasnosti Penélope Cruz a Javier Bardem excelujú v hlavných úlohách dávnych milencov, medzi ktorými to nikdy neprestalo iskriť. (ASFK)

Greg25

Hluboko pod rodinnou idylkou se skrývají nedořešené spory a rány, které nevymyje ani čas. Samotná zápletka je vlastně jen výchozím bodem pro rodinné drama, ve kterém pochybujete a znova pohlížíte na vztahové šrámy a rány, které jste dávno smetli ze stolu, ale nikdy nezapomněli. Skvěle rozehrané s dostatečným napětím. Emočně nabité, Asghar Farhadi umí rozehrát rodinné drama reálně a bez patosu. Vyvstává akorát jedna nezodpovězená otázka okolo zápletky, ale to koneckonců není vlastně to hlavní. Byť film perfektně funguje na dvou frontách, rodinné drama vs. hlavní zápletka. Cruz, Bardem, Fernández a Lennie naprosto skvělí. 85% ()

misterz

Sympatickí herci utopení v kolosálnej nude. Príbeh snímku je totálne banálny a bez akýchkoľvek nápadov, ktoré by aspoň trocha zaujali. Záver sa síce snažil svojim rozuzlením trocha šokovať, ale v konečnom dôsledku rovnako nešlo o nič svetoborné. Skrátka snímkom som iba preplával a to s pomerne veľkou frekvenciou potreby zakrývať si ústa pri zívaní. Podpriemer. 40/100 ()

Michelle75

Moji dva oblíbenci, Penelope a Javier Bardem opět spolu a opět musím jejich přirozené hraní vynášet do nebes. Oni jsou tahouni tohoto filmu a každý záběr, situace s nimi mě hrozně baví, trovhu více ta s Bardemem. Začátek filmu byl pro mě chaotický, přemíra postav, uchechtaná dcera, která se směje pořád a všemu. Naštěstí ne na dlouho, jinak bych to asi nedala.:) Španělština a španělský temperment nakažlivý, dokonalá svatba na malém městě, vinice, nádvoří městečka, herci, to všechno se mi líbilo. Příběh měl občas trochu pomalejší okamžiky a ta stopáž mohla být o pár minut kratší,ale mě rozhodně nenudil. ()

piranha

Ty španělské reálie ze začátku filmu bych mohla sledovat klidně celé dvě hodiny. Možná to byl ten typ filmu, kterému velmi sluší, když se v něm za celou dobu nic nestane. Protože posléze se objevivší zápletka mi teď z odstupu nepřijde zase tak slavná. Nebylo to krimi, řešily se tam prakticky jen vztahy. A pro řešení vztahů mě to krimi na pozadí zase moc nebaví. ()

campix

Farhadi je ceněný za svá íránská dramata Klient a především za oscarový Rozchod Nadera a Simin. Bohužel v případě Všichni to vědí se ta jeho poetika s přechodem na evropskou půdu poněkud vytrácí. Zajímavá zápletka by tu byla. Rodina se schází na velkou svatbu, kde se během oslav jeden člen ztratí a za vše může dávná minulost, ze které se snaží někdo těžit. Bohužel fatální je pro film stopáž a s ní poměrně velká rozvláčnost děje. V hlavních rolích můžeme vidět manželský pár Penélope Cruz a Javiera Bardema, ale ani tady se nadá najít větší pozitivum, jelikož se zde hlavně teatrálně křičí nebo pláče ve španělském stylu. Veskrze podprůměrný a nudný film. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 8. května 2018 na filmovém festivalu v Cannes. (ČSFD)
  • Penélope Cruz prohlásila, že Laura byla zatím nejsložitější postavou, kterou kdy hrála. (Duoscop)

71. Cannes Film Festival a jeho vítězové

71. Cannes Film Festival a jeho vítězové

20.05.2018

71. ročník byl zahájen snímkem Oscary ověnčeného Asghara Farhadiho Všichni to vědí, jemuž vévodí slavný španělský herecký pár Penélope Cruz a Javier Bardem. Česká stopa byla výrazně znát v úvodu… (viac)