Kolobeh ľudskej duše je nevyspytateľný a pokiaľ nenájde odpovede na tie správe otázky, nenájde svoj pokoj. A takto to má aj hlavný hrdina filmu. Pepa (Michal Suchánek) je outsiderom už od narodenia. Má okolo päťdesiatky a pracuje ako úradník. So svojou ženou (Petra Špalková), majú dve deti a vo svojej domácnosti je viac ako pod papučou. Rešpektu sa mu nedostáva ani od jeho potomkov. Uvedomuje si, že musí niečo zmeniť a dokonca veľmi dobre vie, čo by to malo byť. Lenže! Cesta k cieľu býva niekedy veľmi tŕnistá, a tak môžeme sledovať viac či menej márnych, niekedy až tragikomických pokusov hlavného hrdinu, začať svoj život konečne žiť. Podarí sa mu nájsť odpovede na otázky: „Prečo je vlastne na svete? Kde začína ten naozajstný život? Po narodení, po maturite, prvom sexe, svadbe, deťoch alebo až po smrti?“ (Continental film)

Ryuuhei

Šíleně depresivní, tragikomický film. Čekal jsem takový ten klasický vývoj hrdiny, který se z nuly stane někým, ale tady to neplatilo - snímek akorát ukázal onu stránku života, který vlastně zůstává po celou dobu stejný a když je špatně, proč by nemohlo být ještě hůř. I přesto děj bavil zejména v první polovině, kde jsme sledovali dětství Pepy, druhá se už trochu víc ustálila ve stereotypu a ztrácela tempo. Jen styl začátku i konce je částečně vykradený z Americké krásy a konečnou pointu s reinkarnací jsem v totožné formě už taky předtím někde viděl. Jinak tedy celkem zdařilý snímek, na který se už asi znovu nepodívám - až moc se v něm nacházím. ()

Lukoboss

Pepa je celoživotní smolař. Ve školce i škole ho šikanovali a byl za otloukánka, na vojnu ho nevzali, protože má plochý nohy, práci má nezajímavou, s ženskýma to neumí atd., atd. A já si říkám, proč bych se na to vlastně měl dívat?! Resp. kdyby to byla nějaká střelená komedie, možná to bude fajn, ale tady vtip není vtipem, drama je zase málo dramatický. Nějak si nejsem jistej, jestli J. Novák věděl, co chce natočit. Celý to zůstalo na půl cesty a já jsem se nebavil. Znovu to vidět určitě nemusím. ()

Mrkvič

Pepa je naštěstí dost kratičká etýdka jednoho ňoumy a představa tvůrců, že na jedné situaci postaví celý film. Po půl hodině jsem si říkal "ok, představení máme za sebou, tak teď samotný film". Potom jsem si to samé říkal po hodině. A zase nic. Deset minut před koncem už jsem moc nepočítal, že by se vůbec všechny postavy a děje měly v něco rozumného spojit. To se naštěstí stalo a divák se mohl vtipu, který nezáživně Ján Novák vyprávěl 80 minut, lehce pousmát. Toť vše. ()

cmenda

Pepa je taková průměrná spíše pod průměrná komedie která je zaměřená na jednoho nepříliš úspěšného Pepu.Tak do poloviny filmu si říkáte to bude ještě lepší ale bohužel není tak to nakonec vypínáte se zklamáním že Češi zase nenatočili slušnej film jen tam dali hromadu reklam a to jsem musel protrpět a sranda ta byla dohromady 20 min . ()

uiu

Na film jsem nevěřícně zírala celou stopáž, protože jsem pořád čekala, kdy přijde nějaká ta myšlenka nebo zápletka - a ono nic. Začátek celkem baví, zvlášť dětství hrdiny a puberta, charakter je jako každý český film zaměřen na lidi, co zažili komunismus a povinnou vojenskou službu. Jak ale hrdina dospěje, celý příběh ztrácí tempo a jak jsem již zmiňovala zápletka žádná. Někdo se asi bude smát "Mámo, to je jak u nás." a ten, kdo tohle během sledování řekne, tak je mi ho velice líto. Hlavní hrdina totiž v životě nikdy nic nedokázal, oženil se se ženskou, která ani nečekala jeho dítě, souložili spolu za 15 let manželství 4x, pracuje pořád na stejné pozici, zatímco všichni kolem něj povýšili a neustále na něco čeká. Stále čeká na štěstí, lásku, spokojenost. A pak umře... Smysl filmu je asi takový, abychom na nic nečekali, protože dokud sami nepůjdeme osudu vstříc, tak samo nic k nám nepřijde. A skončíme jako Pepa. Smutný fakt je ten, že tímhle způsobem žije asi 60% Čechů nad 40 let. ()

• Natáčelo se v Kladně a Králově Dvoře. Krematorium se jmenuje Motol a nachází se v Praze. Diskotéka se konala v Disco Relax v Kladně. [Zdroj: filmovamista.cz] (SONY_)
  • Ve filmu se v menších rolích objevili i dva čeští youtubeři – Vladimír Kadlec (VladaVideos) a Petr Kraus (peeetaaaTV). (Stanley619)
  • Ve filmu jsou použity záběry z výstavy Paneland: Největší československý experiment v Moravské galerii v Brně (proběhla od listopadu 2017 do března 2018). [Zdroj: filmovyprehled.cz] (SONY_)