V oku hurikánu

• Česko V oku hurikánu (viac)

Skupina gangstrov sa rozhodla využiť najsilnejší hurikán v dejinách, aby zakryli stopy po lúpeži 600 miliónov dolárov z americkej mincovne. Keď hurikán zosilnie na smrtiaci piaty stupeň a ich dobre premyslený plán sa začne rúcať, potrebujú získať kód k trezoru, ktorý pozná len tajná agentka Casey Corbynová (Maggie Grace), a sú ochotní kvôli nemu aj vraždiť. Agentka však získa nečakaného spojenca - meteorológa Willa Rutledgea (Toby Kebbell), ktorý je aj napriek veľkému strachu z hurikánov odhodlaný dostať svojho brata zo zajatia lupičov. Svoje znalosti o búrkach využije na to, aby pomohol zastaviť zlodejov a zachrániť rukojemníkov skôr, než z mesta zostanú iba trosky. (TV Markíza)

Arsenal83

Keď som sa dozvedel, že Maggie Grace ohrozuje hurikán, priznám sa, nebolo mi všetko jedno. Vedel som, že ju Liam Neeson tentokrát asi už nezachráni. Keď som ju však uvidel, zistil som, že to už nie je tá pekná akože puberťačka, ale staršia pani v uniforme. A bolo mi to celé naraz jedno. I ten hurikán vyzeral natočený akoby tam niekto fúkal na miniatúrne angličáky. Hrozné herecké výkony hlavne detí ma pri ich volaní o pomoc len povzbudzovali k myšlienkam, už ich kurňa odfúkni! ()

Kudly4 odpad!

Tak tohle byl snad nejvíce tupej film, co jsem za poslední dlouhou dobu viděl. Totálně komické scény, cz dabing ten nejhorší co jsem kdy slyšel, těžce nezajímavé postavy (je mi líto Maggie Grace, poslední dobou klesá víc a víc do žumpy), absolutní katastrofa, ze které mě bolí mozek a oči. Čistý odpad. ()

Vyhy

Katastrofických filmů je už celkem dost a některé patří k těm lepším, jiné lepší neřešit. Proto asi chápu, že šli cestou nedělat čistokrevný katastrofický film, ale chtěli jej okořenit trochu tou akcí a přestřelkami. A i tak se to nepovedlo. Příběhově nudné, postavy o ničem, nic zajímavého se tam neděje (občas tedy přestala dávat smysl fyzicky a to bylo zajímavé - myšleno legrační). Ale ty dvě hvězdy si to zaslouží za odvahu a za hurikán, který se povedl a destrukce byla krásně hmatatelná a uvěřitelná. ()

Jara.Cimrman.jr

"Stovky milionů a hurikán na krku není zrovna ideální míchaný koktejl." Nicméně mě to nečekaně celkem zachutnalo. Prostě až mě zastihne finanční krize v nedbalkách, tak si počkám na nejbližší hurikán a skočím si na správné místo pro pár stovek milionů dolarů. Vždyť kdo by mě mohl zastavit? Leda snad suspendovaná agentka, ex-mariňák a meteorolog s tankem, ale kde bych mohl na takovou sestavu narazit? Snad jen v oku hurikánu, kde silný vítr zvedá budovy, auta a padouchy, zatímco klaďasy matka gravitace nevydá. Ale to nevadí, stejně mě to profouknutí mozku na chvilku zbavilo všedních starostí. ()

sedm.1

Existovat nějaká anketa o nejnesoudnější film vůbec, The Hurricane Heist by byl můj top favorit. Přitom mě díky zápletce a námětu tento snímek docela lákal, ale upřímně, výsledek je fakt šílená pitomost, na které i se vší tolerantností nelze nechat nit suchou. Až na rozdílnost řádění přírodních živlů má tedy zápletka poměrně blízko ke skvělé a našláplé Povodni z 98‘, se Slaterem a Freemenem v hlavních rolích, ovšem rozdíl mezi těmito oběma filmy je jinak propastný, v případě této podívané jde totiž o nezáživné, tuctové, nedynamické a hlavně nevýrazné šaškování party skutečně nesympatických a nezajímavých herců, v čele s katastrofálně obsazenou Maggie Grace. Co se pak efektů týče, na ty jsem se těšil asi nejvíc, ovšem o těch to zde nakonec příliš nebylo a pokud se, zvlášť ke konci, už přeci jen dostali ke slovu, jejich úroveň byla, jemně řečeno, pofidérní, každopádně, co mě dostalo v souvislosti s nimi úplně do kolen, bylo jejich využití, respektive, to co si zde tvůrci dovolili, na to nemusí být nikdo fyzik, vlastně nemusí mít ani příliš vysoké IQ, aby si u většiny oněch větrných spouští divák neřekl, „To si snad dělají prdel, ne?“ To už nebylo ani k smíchu, ani k pláči, to bylo rovnou na trestní oznámení. Tvůrci zde naprosto rezignovali na jakýkoliv smysl pro reálnost a logičnost, a z celého toho hurikánového řádění udělali takový absurdní paskvil, že to fakt jako NE!!! Stylově a vizuálně se to jinak pohybuje někde na hranici průměrnosti, osloví, ale nenadchne, atmosféra ovšem působí bohužel minimálně, napětí nefunkčně a zmínit musím ještě úroveň většiny dialogů, protože to je taky zážitek jen pro silné nátury. The Hurricane Heist je zkrátka nesoudný, hloupý, nezáživný béčko, které sice na první pohled nemusí působit až tak levně, ale laciný je na maximum. Rozhodně nedoporučuji! ()

• Keď behom prestrelky vybuchne nákladné auto, plamene i dym sa pohybujú prekvapivo mierne, v rozpore s prudkým vetrom. Rovnako tak nie je pravdepodobné, že by vo vetre, ktorý dvíha autá a ničí stavby, boli ľudia schopní relatívne ľahko chodiť. (ČSFD)
  • Vo finálnej scéne s kamiónmi rútiacimi sa po diaľnici je možné všimnúť si, že kamióny stoja na mieste a nehýbu sa. (Johnny.ARN)
  • Film se natáčel v srpnu 2016 ve městech Vakarel a Sofia (Bulharsko). (GASTON73)