Marek (J. Plouhar) miluje Martu (H. Vagnerová) a žije s ní, zároveň ale miluje i Soňu (V. Khek Kubařová) a také s ní žije. Marta a Soňa o sobě nevědí. Markovi se daří jeho dvojí život tajit. Před oběma ženami předstírá, že část týdne tráví pracovně v jiném městě – ve skutečnosti ale zůstává stále v Praze a jen se stěhuje z bytu do bytu. Funguje to perfektně. Každá z žen má svoje pozitiva a díky pravidelným změnám nepropadají Markovy vztahy stereotypu. Marek ale není žádný podrazák. Své dva životy bere seriózně. Obě ženy miluje a s oběma to myslí docela vážně. Zařídil jim stejné útulné byty, protože je spravedlivý (a zrovna měli slevy). Nechtěl být bigamistou, ale nějak se to tak vyvinulo, nějak do toho prostě spadl… Marek věří, že díky dokonalému systému může udržet svůj dobrodružný způsob života v chodu a vyhnout se všem úskalím. Funguje mu to perfektně a on je na sebe pyšný. Až jednou ráno se stane něco, s čím opravdu nepočítal… (Česká televize)

Brtniik

Tak vážení, jsem nadšený! Po dlouhé době báječná česká komedie, při které jsem se nemusel stydět. Krásně popsaný nezničitelný frajírek, který má pocit, že má vše pod kontrolou, ochotně poradí i jiným a bravurně tahá za nitky, až do momentu, kdy se něco nepatrného sekne a vymakaný projekt, parazitující na skutečnosti, že partneři si věří, se zhroutí. Poučné (a jako jistá satisfakce všem podobně poškozeným) bylo odhalení, že tito „mistři světa“ nejsou ve své bídné duši ani omylem tak silní v kramflecích, jak navenek předvádějí. Vzpomeňte, jak se bohorovný obšoustník stával menším až nejmenším, když jeho lidumilná partnerka couvala za účelem pomoci neznámé (my víme, že "té druhé") s defektem a pak jak s sebou řízl, jsa konfrontován oběma dívkami – scéna s navráceným mob. telefonem. Nemohu nepoděkovat tvůrcům, že holky v sobě nenalezly zalíbení. Ostatně pak by se (i nás) připravily o „sladkou pomstu“ a nebyla by šance na druhý (ještě ďábelštější) pokus, ve kterém by novodobý Casanova zvrátil poměry (alespoň ty majetkové) ve svůj prospěch. Že se opět „něco“ zadrhlo a „geniální“ finta nevyšla, to byla veliká paráda – vždy mne totiž popouzí, když v jiných dílech vše běží jako na drátkách, co ovšem v reálu nebývá pravidlem. Také mne pobavilo, že holky, ač navenek předváděly spolupráci, pořád měly na paměti velkou moudrost, totiž „co je doma, to se počítá“. Ač příběh byl v podstatě bizarní (i když v základní lince psaný životem), postavy byli reálné – uvěřitelné. Pobavil mne malý vyděračský génius, akorát jsem nepochopil, jak se objevil v blízkosti obou žen (že by ony byty byly v jedné ulici?), ale neřeším to. Jak nekoukám na různé Kódy a Zahrady, herci byli pro mne úplnou novinkou a všichni báječní. V patrnosti (až v lásce) mám samosebou Verču Kubařovou (mimochodem báječně načetla trilogii o jisté aristokratce z Kostky) a ač byla jako obvykle báječná, celý počin nepřekoná Ženy v pokušení, který má přece jen poněkud až beletristický rozměr, ale díky – báječně jsem se bavil. ---- Doplněno 22.1.2020: Málem bych zapomněl vyzdvihnout báječnou Hanku Vagnerovou i když dámy, jakou představovala, tedy fakt nemusím a roztomilou naivku Sabinu Rojkovou. Docela by mne zajímalo, proč roli proutníka nedostal Langoš, jelikož v ČR je to jeho parketa. Moje nejmilejší tvrdí, že by byl na to starý s čím nemohu souhlasit – chlap něco takového zmákne v jakémkoli věku, ni? ()

kingik

Plzákovo "zatloukat, zatloukat, zatloukat!" v tv praxi. Sebevědomému floutkovi se dostane privilegia, že obdělává asi rok dvě krasotinky najednou, přičemž jedna o druhé neví. Co nevidět jeho lži a výmysly prasknou, mladé ženy se o sobě dozví a příběh tím v podstatě začíná, respektive film rozjede svou druhou fázi - zhrzený floutek má se svými samičkami svůj tajný plán. Jen houšť takových humorných záležitostí ze současnosti. Jednomu by z těch českých dobových šikanací, krimi debilit a bílých plášťů z úterků a čtvrtků jeblo. Nevím, kde autor (absurdního) scénáře Matěj Dadák (se svojí těhotnou partnerkou se mihne filmem) nabral inspiraci, předpokládám, že s Petrou Hřebíčkovou jim to klape monogamně, ovšem rozjel se nevídaně bláznivě, až byl k nezastavení. Příval humorných situací a nápadů neutuchal, načež naprosto všichni herci pochopili, jak mají přistoupit ke svým úlohám. Jan Plouhar se vymkl kontrole a s gustem přehrával do takových intencí, až bavil každým okamžikem svého zjevení. I jeho "milenky" nezůstávaly pozadu. Hana Vagnerová a Veronika Kubařová chytly slinu zábavnosti. A posléze se k hlavnímu triu přidal i Jiří Hána. Sabina Rojková šla do spodního prádla. Dadák si dal práci, aby jeho scénář nebyl jen pro důchodce, a režisér Jakub Sommer natočil prima českou humornou jízdu, která sice má nejmenované americké vzory, nicméně ve staticky zatuchlé furtdokolové, v podstatě roky neměnné české tv tvorbě, je jejich dílko hotovým zjevením. 10/10 ()

slovacke

Řemeslně velmi solidně odvedená práce. Jasný styl držený po celou dobu filmu. Zápletka samozřejmě triviální, ale s prostorem pro hereckou nadsázku a vypointování situací. Bavilo mě sledovat, jak si scénář i režie hrají s drobnostmi, kterým postupně dávají pro děj zásadnější smysl. Po seriálu Kosmo opět excelentní Jiří Hána. Kdo si chtěl užít nenáročný nedělní večer s komedií, která má hlavu a patu, musel být spokojen. ()

kajas

Ze synopse jsem byla spíše rozčarovaná, ale nalákalo mě herecké obsazení, a kupodivu se o žádný průšvih nejednalo. Hlavní hrdina musí být pochopitelně všem divákům preferujícím monogamii velmi nesympatický, vše ale zachraňují obě jeho vyvolené a hlavně skvělý Jiří Hána v roli nesmělého kolegy. Ve výsledku pohodová podívaná. ()

FuLister odpad!

Popravdě jsem se i docela bavil. Problémem je, že jinak je to totální kravina. Frajer, co si hraje jakej profík v balení holek a to že má dvě naráz a neví o sobě a pak dělá takový triviální chyby? Nejsympatičtější je rozhodně Veronika Kubařová, ale ani ta to bohužel asi úplně nezachrání. A ten konec? To jako bude žít se dvěma ženskejma a dvěma dětma? Wtf? ()

• Mezi pražské lokace, kde se film natáčel, patří mj. Vinohrady (ulice Lužická a Korunní, Vinohradská vodárenská věž nebo náměstí Jiřího z Poděbrad s kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně), Holešovice (Veletržní palác, Národní zemědělské muzeum, Letenské sady nebo ulice Heřmanova), Praha-Nové Město (Senovážné náměstí, Václavské náměstí či ulice Na Příkopě) nebo Smíchov (ulice Mozartova). (HonzaBez)