Právě teď

(festivalový názov) (TV film)
  • Česko Mezitím (neoficiálny názov) (viac)

Příběh mladého, mírně retardovaného Colina (Tim Roth), který žije se svými rodiči a bratrem v britských bytovkách a prožívá všechny problémy a situace spojené s nízkou sociální třídou, kamarádstvím s rebelantským skinheadem Coxym (Gary Oldman) i zvláštním vztahem s dívkou Hayley. Snímek natočil oceňovaný britský režisér Mike Leigh. (Gary)

StaryMech

Rozcvička před sebeničivou exhibicí "Nahého". Už tady je cítit mistrovství režiséra, který si troufne obraz lidské mizérie ošplouchávat humorem a korunovat katarzí, a už tady hudební doprovod Andrewa Dicksona dělá divy. ()

kaylin

Mike Leigh měl k ruce výborné herce, kteří svoje party zvládli výborně, ale nemůžu si pomoct, i když je tohle docela zajímavá studie toho, jak je také v Británii možné žít, jako kdyby snímek ani pořádně nikam nesměřoval, jako kdyby skoro ani neměl pořádně co říct. Depresivní ano, ale za obdiv stojí hlavně herci. ()

dopitak

Pokud se v šedivých britských králíkárnách odehrávají velké příběhy, proč je Mike Leigh přeskočil a věnoval se banalitám? Z celého filmu považuji za nejhodnotnější lektorský úvod Jakuba Macka, který po pečlivém přemýšlení nad volbou slov vnesl k tématu docela slušný nadhled a dobový kontext. Zatraceně divný film, nezábavný (tady s Jackem souhlasíme) a bez pořádné pointy (tady souhlasit nemůžeme). Visions of Light 2012, kino Art, Brno. ()

TheRaven

Ač je film na wikipedii zařazen mezi ty s tematikou skinheads, rozhodně to není tématem hlavním, ba naopak spíše okrajovým, i když velmi významným, jde spíše o celkové názory na spokečnost (pochopíte sami). Hlavní postavou je mladý, lehce postižený chlapec, který se tak nějak snaží vyznat v tom životě, v čemž mu pomáhá především jeho bratr rebelant a právě jeden klasický anglický skinhead. K poznání pocitů tohoto mladíka a jeho názorů nám pomáhá i poměrně velký prostor věnovaný jeho rodině. Film s ambicí poselství, ale příliš slabou. ()

Morien

Pěkně depresivní náhled na realitu, který pro mě ale vůbec nefunguje jako filmové dílo. Snímek je asi silně zatížený dobou vzniku, a já jsem silně zatížená tím, že v té době jsem ani nebyla na světě. Tudíž skoro třicet let po jeho vzniku vnímám většinu jeho postupů úplně jinak, než jak je vnímali tehdejší diváci. Zvláště mě k šílenství doháněl neustále se opakující cvrdlikající hudební motiv. ()