David Letterman: Mého dalšího hosta nemusím představovat - Série 4 (2022) (séria)

Volodymyr Zelenskyj (S04E07)

(epizóda)
Talk-show
USA, 2022, 44 min

David Letterman vyrazí do Kyjeva natočit rozhovor s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským, při kterém dojde na velmi osobní i vážná témata. (Netflix)

JohnCZ

Potřebuju munici, ne odvoz! Inspirující a dojímavý rozhovor plný naděje s člověkem, který ani přes jistojistě enormní tlak neztrácí odhodlání a smysl pro humor. Zelenskyj je srdcař a k překvapení všech opravdový státník. Odraz svého podceňovaného národa, který dlouhá staletí trpěl pod ruskou a sovětskou nadvládou. Národa, který se - a možná právě proto - i přese všechny (a vskutku nemalé!) vnitřní problémy dokázal postavit útlaku čelem ve snaze pařáty Kremlu úspěšně a a snad i nadobro odseknout. A opět, draze za to poslední dekádu platil. Národa, který nyní píše dějiny Evropy. Na jedné straně takřka hrdinsky odráží hordu obelhaných agresivních nájezdníků toužících po násilném obnovení rozpadlého impéria (a nové pračce) a na straně druhé celému světu důrazně připomíná, že ani ve zdánlivě stabilní a bezpečné Evropě (a ani nikde jinde) nic není samozřejmé. Ani garance míru, ani zaručená svoboda... Snad si to vytoužené pivko u moře pan prezident brzy dá! Ideálně někde na plážích osvobozeného Krymu. Bez poplachů, bez raket, se svými lidmi. V klidu. V míru. V tichosti. ()

Enšpígl

Přiznám se, že mě není příliš sympatické to zavalní všeho ukrajinského na VOD a TV, když jsem před pár lety toužil nakoukat ukrajinskou tvorbu, byl jsem bez šancí. Nikoho nezajímala. Dneska se můžou všichni přerazit aby měli něco ukrajinského ve vysílání. Pokud jde o prezidenta Ukrajiny jsou body který mě na něm fascinují. Především to, že nezdrhnul před Rusákama, nenechal svůj lid a zem ve štychu. Dokázal zalarmovat pomoc zemí na západě, to pro mě jako občana země, kde pojmenováváme náměstí a ulice po člověku, který se kdysi zachoval přesně opačně je neskutečně fascinující. Vidět prezidenta Ukrajiny, který čelí brutálnímu a zakeřenýmu nepříteli v rozhovoru s legendou rozhovorů bylo zajímavé i když upřimně, čekal jsem trošku víc. Byly tam vybrané prostřihy na rozhovory s lidmi a moc nevím proč zrovna tento a ne jiný. Mě by určitě zajímalo víc, třeba vedení státu, který je ve válce, atd.  To pivko u moře bych mu přál. My zatím budeme muset dělat rozhovory s ministry, který v teple bezpečí "statečně" věší Putina do pytle na mrtvoly, kde ženské političky na které se ani netýká branný zákon by nejradši každýho hnali do války...až na ně samotný, protože u nás v čechách nemáme ve vedení země lidi s empatií, se sociálním cítěním s láskou k zemi, ale jen zrůdy schopné říct v jedně větě "uskromněte se, ale my si přidáme desítky tisíc" Hrozně bych si přál výměnu aby naši zemi vedl statečný a charismatický chlap nebo žena a vypočítavý hajzlové odtáhli předvádět své "hrdinské" gesta a slova tam kde se válčí, tam, kde jde každý den všem o život, ale takový svině by si vojáci Ukrajiny nazasloužili. ()

Vironey

Profesionální chazarský komediant podává už skoro rok svůj životní herecký výkon. Nejinak je tomu v show profesionálního amerického komedianta, kde spolu v pohodové atmosféře kyjevského metra tokají. Letterman leze Voloďovi tam, kam se nestydí podívat jen doktoři a celníci a rozjařený Voloďa s jiskrnýma očkama (to určitě to vlastenecké odhodlání, kokeš s tím nemá co dělat!) skromně stříhá ušima a je samý vtípek. Paradoxně je ale tento rozhovor v obecné rovině zajímavý - ukazuje totiž komediášství Zelenského velmi akurátně, počínaje jeho ostentativní umolousanou mikinou "Já jsem Ukrajinec" (asi kdyby si ho náhodou kvůli vzezření někdo spletl s prodavačem opiček na bazaaru v Istanbulu... nebo se Ctimírem z Kobry 11), přes jeho hloupatý buranský projev až po dosti podivné vtípky, které toho odhalují víc, než by asi měly (viz o tom, že jeho i ostatní uk děti jsou velmi dobře vojensky indoktrinovány, o válce ví víc než on sám apod.). Nakonec to zabil vtípkem o dvou židech, kteří si vypráví o válce mezi Ruskem a NATO, kolik už toho bylo rozbombardováno, kolik raket vystříleno, tanků zlikvidovaných a když se ten jeden druhého zeptá "a co NATO?" "To ještě ani nedorazilo" Jen se začít smíchy plácat do stehen... Kdyby tím Voloďa nenaznačoval to, o co jde v tomto konfliktu především - dostat NATO do válečného stavu s Ruskem, což pro nás znamená jediné - že ta zelená guma na hradě zavelí a všichni půjdeme do masomlýnku doplnit stavy. Sláva Ukrajině! Už se těšíte? Já ne. Na závěr bych pro všechny cemperizované udavače ráda dodala, že můj příspěvek žádným způsobem neschvaluje vpád Ruské federace na území Ukrajiny ani žádné činy a projevy naplňující skutkovou podstatu trestného činu uvedeného v zákoně č. 40/2009, zejména paragrafů 352, 355, 356, 403, 404 a 405. ()

Arsenal83 odpad!

Neuveriteľné, ako to ten Volodymyr stíha. Stretáva sa vo vojnou sužovanom Kyjeve so všetkými hviezdami Hollywoodu, preberá ceny, oscarov (to zaslúžene, herecký výkon parádny), robí interview, víta politikov, vtipkuje... A vtipkuje veľa, až mi to bolo divnô. A to všetko v jednom tričku a mikine. Neuveriteľný vojvodca. Nechápem, prečo to isté nerobil Saddám v Bagdade alebo Kaddáfi v Tripolise, keď jasne vidieť, že to ide. ()

quido_zidle

Dostalo mě to, už v první polovině jsem byl rozsekanej nasračky... Ten chlap je pod neskutečným tlakem (kdo někdy působil na pozici top manažera ví o čem mluvím) a zvládá to neskutečně! A nejen on... Přiznám se, neměl jsem Ukrajince moc rád, možná jimi i opovrhoval...Teď bych si nafackoval. Ne proto, že bych měl najednou iluze jak úžasní lidé to jsou, to vůbec ne. Ten hlavní důvod je, že jsem si položil hypotetickou otázku: Jak bychom se my Češi bránili stejné invazi? A ta odpověď, kterou jsem si dal, mě vůbec nepotěšila... ()