Uväznení v horách

• Slovensko Snežná pasca (viac)

Joe Braven  (Jason Momoa) vedie pílu v odľahlej kanadskej divočine. Na píle pracuje spoločne so svojím otcom, Lindenom (Stephen Lang). Lenže Linden nie je vôbec v poriadku, nedávno utrpel v práci zranenie a odvtedy ho zrádza pamäť. Keď Linden začne v jeden večer v krčme otravovať nejakú ženu, o ktorej je presvedčený, že je to jeho mŕtva žena, Joe sa rozhodne vec riešiť. Lekár Joeovi radí, aby bol jeho otec umiestnený v ústave. Joe z toho nie je nijako nadšený a je mu jasné, že otec, ktorý je napriek výpadkom pamäte inak v poriadku, nebude súhlasiť. Joeova žena Stephanie (Jill Wagner) preto navrhne Joeovi, aby vzal otca do zrubu v lese a tam si o tom všetkom bez nej a dcéry Charlotte (Sasha Rossof) prehovorili. Joe teda s otcom vyrazí do zrubu. Ani on, a ani jeho otec nemajú tušenie, že si v zrube pašeráci drog ukryli svoj kontraband. Lenže po príchode do zrubu kokaín čoskoro objaví. Joeovi je jasné, že ak sa darebáci objavia, pôjde do tuhého. Situáciu skomplikuje Joeova dcéra Charlotte, ktorá sa skryla v kufri auta a teraz je nadšená, že otca okabátila. Joe sa snaží otca s dcérou naložiť do auta a z miesta odísť. Je však neskoro, objavia sa mafiáni, ktorých vedie akýsi Kassen (Garret Dillahunt)... (TV Markíza)

AlistairMir

Pár hnidopichů se tu čílí jak je to logicky úplně mimo mísu, no když jim to udělá radost, ať se čílej. Já čekal odreagovačku, kde se pár drogových drsňáků bude snažit sejmout Jasona se Stephenem, kteří nebudou zdaleka tak lehká kořist, a to jsem taky dostal. Zasněžená přírodní krajina tomu krásně sedla, šarvátek na život a na smrt je dost a tak tu máme ponaučení - Ať seš drogovej boss jakej chceš, nikdy neštvi dřevorubce nebo Tě rozseká na kusy. Velmi dobře koukatelná vybíjená, kterou táhne drsňácké duo Momoa-Lang. ()

kingik

Akční tuctovka, na kterou se zapomene, než řeknete Momoa/Braven. Nikdo by se nikdy nevystavil konfrontaci s drogovým gangem. A žádný drogový gang by neulil své zboží do cizího srubu v lese. Jste-li ovšem chrabrý, udatný, statečný Jason Momoa, tak nalezené drogy ve svém srubu, co je zde uschovali ničemové, nevydáte po dobrém, načež film akčně rozpohybujete. A začne obléhání srubu v krajině zaváté sněhem, přičemž aby ostatní členové rodiny, počtem vyjádřeno číslovkou tři, něco měli z těch akčních zimních radovánek, tak dva z nich do toho zápolení zapojíte. Manželka to umí s lukem, senilní fotřík ovládá brokovnici. Akční jednorázovka má televizní syžet a překvapí jen málokoho. Vůbec všechny akční filmy situované do zapadákova jsou celkem propadáky. Tenhle má obehranou zápletku, příslušně odlehlou lokaci, nelogické scény (např.šéf gangu ubije v bistru plném lidí jiného maníka, následuje střih, jeho počínání zůstane bez následků), porci akce, v níž vzduchem sviští šípy i sekera, příslušný počet záporných nohsledů, vytrvalého šéfa gangu a udatného lamželeza, který i v mrazu obětuje vlastní zdraví, aby se pochlubil vypracovanou muskulaturou. Jasona Momoa je pro takový obyčejný film docela škoda. Přece jen už jde do ambiciozních projektů. Film si ale produkoval, takže si nemá nač stěžovat. Na R-rating bych klidně snesl i drsnější, explicitněji pojaté scény. Film je celkově naprosto obehraně i předvídatelně natočen. Příznivci objemných svalových hmot a akčních radovánek na sněhu by nemuseli na výsledek žehrat. 6/10 ()

Morholt

Docela svižná blbina, ve které běhá Momoa zasněženou krajinou s pistolí, lukem i tomahawkem a za asistence Langa v roli senilního otce-snipera krosí padouchy. Občas člověk sice musí zakroutit hlavou nad jeho počínáním, ale tyhle nedostatky k podobným jednohubkám patří. Fajn byl i záporák v Dillahuntově podání a bavil mě užvaněný Indián. Na dobrou noc je to tak akorát. 60% ()

Sany33

Príbeh: Ľadová naháňačka za drogami a ucelením rodiny. Herecké obsadenie: Film sa od prvých záberov javí ako nízkorozpočtovák. Potom ale uvidíte Momou a Langa a nejde vám do hlavý ako sa k tomuto filmu dopracovali. Prevedenie: Príroda je krásna. Správanie hlavných hrdinov nelogické a citové väzby absolútne chladné ako cencúle na chate. Pocity: Najskôr sa hráme na rodinnú drámu, potom na vyvražďovačku drogového kartelu a aby toho nebolo málo tak to finále s útesom je absolútny bullshit. Pridaná hodnota: Účel svätí prostriedky. Išlo sa na chatu aby sme sa zbavili senilného dedka a to sa nám podarilo. Nie síce tak ako sme zamýšľali, ale účel svätí prostriedky. 38% ()

fugazi odpad!

Nikdy bych neřek, že je možný se ve filmu takhle ztratit. V podstatě celý děj se odehrává kolem jedný chaty někde v lese. Jenže režisér a kameraman nemaji nejmenší tušení o orientaci v prostoru a tak se chata a příjezdová cesta k ní neustále prodlužuje nebo zkracuje, podle toho, jak se to hodí. Takže se postavy náhodně generujou na místech, kde není možný, aby byly. V jedný chvíli chlápek přijde k útesu pěšky a v další scéně nasedne do auta, který tam nebylo. Celej konflikt je neskutečně trapnej a vlastně úplně zbytečnej a každá potyčka vypadá jak pošťuchování dětí ve školce. Občas dokonce při rvačce chybí zvuky! Všichni maji obří bouchačky, ale jen dva náboje do nich a tak s nima kolem sebe jen máchaj, aby to neskončilo dřív, než má. Ve finále to celý završí Momoa svojí výzbrojí čítající past na medvědy a lano, kterym udělá takový kombo, že jsem řval smíchy po celý konečný titulky. ricci.s dal čtyři hvězdy, tak je jasný, jaký kvality tehle nervák má. ()

• V úvode filmu pri havárií kamióna je tma, večer. Keď muži následne dorazia do zrubu, je denné svetlo, no neskôr pri havarovanom kamióne je opäť tma. Celé sa to udeje v priebehu jedného večera/noci. Nie je teda možné, aby bolo pri zrube denné svetlo. (Johnny.ARN)