Útěk z vězení v Dannemoře

• USA Escape at Dannemora (viac)

Seriál Útěk z vězení v Dannemoře je inspirován útěkem z vězení v severní části New Yorku, k němuž došlo v létě roku 2015. Případ podivnější než fikce vedl k celostátnímu pátrání po dvou odsouzených vrazích, jimž pomohla uprchnout vdaná zaměstnankyně věznice, která s oběma muži dlouhé měsíce udržovala poměr. Benicio Del Toro hraje usvědčeného vraha Richarda Matta, hlavního strůjce útěku, který ve vězení působil nejen jako umělec, ale i jako zastrašující síla. Patricia Arquetteová hraje Tilly Mitchellovou, manželku a matku z pracující třídy, která má ve vězení na starosti krejčovskou dílnu. Ta s oběma muži naváže sexuální vztah a nakonec přistoupí na to, že jim do mraženého mletého masa schová pilníky, aby jim pomohla dostat se na svobodu. Paul Dano představuje Davida Sweata, usvědčeného vraha policisty, který k Tilly patrně chová skutečné city a neochotně se stane Mattovým partnerem v jeho komplotu. (HBO Europe)

kockodan

Jestli takhle laxně a v rámci možných podmínek "fešácky" vypadaj vězení pro vrahy v celé Americe, tak se divím, že jim jich tam neběhá po svobodě víc. Ty poměry v tom lochu, to je teda bizár na entou! Když si člověk připomene, že je to dle skutečné události, tak to aby se bál spíš být Americkým občanem na svobodě. Arquette nesnáším, a proto mi do role vypatlané, hnusné, tlusté, debilní, umašťené redneck slepice náramně sedí a je tolerovatelná. Zbytek mužského ansámblu je naprosto skvělý. Del Torovi ten psychopatizmus kape z uší. 80% za rozvláčnost. ()

Franki69

V období koronavirového nevycházení z domu na jaře 2020 víc takových minisérií. Vězeňská story vycházející z nedávného reálného příběhu, v suchých faktech těžko uvěřitelnému. Škoda, že ke konci ztratí dech. Toho toulání se hlubokými lesy na pomezí USA a Kanady bylo přespříliš, i kdyby ho nebyla půlka ( a byl by o díl méně) nic by se nestalo. I přesto, že je příběh vcelku známý a navíc je pointa vyspoilerovaná záměrně v prvních minutách prvního dílu, dokázal režisér Ben Stiller (ano, ten komediální herec, co už překvapil třeba v Tajném životě Waltera Mittyho) udržet vysoko nastavenou dramatickou laťku a neslevil až do konce. Pro milovníky escape movies tu máme vítaný přírůstek k žánru, ale ani ostatní filmolid nutně nemusí ohrnovat nos, je to pěkná kriminálka s Beniciem Del Torrem, Patriciou Arquette a zatím přehlíženým Paulem Danem. Dávám zasloužených 70% ()

Veber

Zpočátku na mě bylo to tempo dost pomalé, ale líbilo se mi, jak se vše postupně vyvýjí, děláme si představu o jednotlivých postavách atd. Ano, určitě by šlo materiál zkrátit. Na druhou stranu, kdybych měla vyhodit nějakou epizodu, nedokázala bych vybrat. Především tedy polední dvě byly bravurní. Ben Stiller velmi překvapil a doufám, že si na režisérské křeslo sedne častěji. ()

mouzi

Úžasně zahraná postava v podání Erica Langea. Ta proměna je prostě boží. A jinak? Dvouhodinový film roztahaný do skoro osmi hodin. Ale od Bena Stillera, který má ve zvyku hrát ve filmech idioty, je to skvělý počin. ()

VLADEK

Lidičky tohle za 5 hvězd není ani omylem. Poctivé čtyři, nic víc, nic míň. A pokud jde o 6 díl, tak tohle za twist rozhodně nepovažuji, jde o jednoznačný scénáristický a produkční kalkul, protože kdyby s tímhle přišli dřív...Je to stejný kalkul jako herecké obsazení a popis charakteru hlavních mužských postav během prvních pěti dílů. ()

Tethys

všech 8 epizod skvělých díky hereckým výkonům, občas bych některé epizody o něco zkrátila. Od Bena Stillera překvapení. ()

pradous

Můžete mi někdo vysvětlit tu kameru? Asi mi ujel vláček, ale to že ta kamera cestuje kolem hlavy herců, leze za nimi a před nimi do potrubí, otvorů ve zdi atd, to mi hlava nebere. Něco tak dobrýho jsem neviděl od Shawsanku... ()

Max Frajer

Pěkně a citlivě natočeno. Slušné herecké obsazení v čele se skvělými Patricia Arquette a Benicio Del Toro. Vše stojí na silném a poutavém příběhu, který mi díky tomu, že se odehrál v USA, nebyl takřka znám. Proto jsem byl až do konce v napětí, jak to dopadne. Je to až k neuvěření, že se něco podobného mohlo v dnešní době odehrát. V podobných sériích bývá dost ošemetné, že člověk těm grázlům začne záhy fandit v jejich touze po svobodě a ti reálně špatní se stávají těmi dobrými. Zde mi proto přišlo výborná dějová retrospektiva v 6. díle, kde bylo rázně připomenuto, co tři hlavní "hrdiny" dostalo na zcestí. Jestli je jen polovina pravda, tak Lyla musí být manžel století :D Reálné hodnocení je spíše tak na 4,5* ()

Bolex

Útěk z basy, to je hodně profláknutý námět. Přesto ochotně dávám 5* za tentokrát výborné zpracování s příchutí reálného příběhu z nedávné Ameriky. ()

Kritickej

8/10 Krásný příklad, že když se sejde kvalitní režie a skvělí herci, dokážou i z hodně jednoduchého a obyčejného příběhu vytřískat velmi dobrou podívanou. Užil jsem si to a nebylo k tomu potřeba žádných šokujících zvratů nebo nápaditých akčních scén...prostě hodně poctivé řemeslo. Pokud se naladíte na pomalejší tempo vyprávění užijete si to. Benicio Del Toro naprosto dokonalý. ()

ABC1

Dala bych pět hvězdiček, ale bohužel na mě to bylo - skoro jako všechno - trochu moc dlouhé, rozvleklé..no prostě to dost rychle "neodsejpalo". Ale díl od dílu se to zlepšovalo, až zas ten konec byl poněkud natahovanej. Ale režie, herecké výkony a celý příběh byly výborný. Ta odpudivá osoba ženského pohlaví s nymfomanskými manýrami  a odpornou povahou by přivedla hodně mužů k homosexualitě!!! ()

kotrlak

Super obsazení a slušná kukanda. kromě tý předposlední zbytečně natahovaný epizody. No, trochu se nám Patricia, ta krásná holčina z 'True Romance' za ten čas zakulatila... ()

cineczeck

Myslím, že Patricia Arguette byla úžasná. Ve vězeňském dramatu pod zajímavým vedením B.Stillera, které určitě stojí za zhlédnutí. Jen..možná..někté díly lehce nataženy a možná proto jsem postrádal více napětí z pobytu v žaláři pro nejhorší zločince.. ()

Ben Stiller zpátky za kamerou

Ben Stiller zpátky za kamerou

17.06.2020

Herec, komik a režisér Ben Stiller (Walter Mitty a jeho tajný život) po několikaleté pauze chystá další film. Stiller naposledy dělal oceňovanou minisérii Útěk z vězení v Dannemoře, jeho novinka… (viac)

76. Zlaté Glóby – výsledky

76. Zlaté Glóby – výsledky

07.01.2019

Prestižní 76. Zlaté Glóby, udílené asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, byly vyhlášené první lednovou neděli z hotelu Beverly Hilton v Kalifornii. Předávání cen moderovala dvojice herců… (viac)

Benicio Del Toro bude čelit rodinné krizi

Benicio Del Toro bude čelit rodinné krizi

14.08.2018

Benicio Del Toro (Avengers: Infinity War, Sicario 2: Soldado) už za sebou jednu spolupráci s režisérem Oliverem Stonem (Divoši, Četa) na kontě má. Nyní ho ale čeká opáčko, zahraje si totiž hlavní… (viac)