Útěk z vězení v Dannemoře

• USA Escape at Dannemora (viac)

Seriál Útěk z vězení v Dannemoře je inspirován útěkem z vězení v severní části New Yorku, k němuž došlo v létě roku 2015. Případ podivnější než fikce vedl k celostátnímu pátrání po dvou odsouzených vrazích, jimž pomohla uprchnout vdaná zaměstnankyně věznice, která s oběma muži dlouhé měsíce udržovala poměr. Benicio Del Toro hraje usvědčeného vraha Richarda Matta, hlavního strůjce útěku, který ve vězení působil nejen jako umělec, ale i jako zastrašující síla. Patricia Arquetteová hraje Tilly Mitchellovou, manželku a matku z pracující třídy, která má ve vězení na starosti krejčovskou dílnu. Ta s oběma muži naváže sexuální vztah a nakonec přistoupí na to, že jim do mraženého mletého masa schová pilníky, aby jim pomohla dostat se na svobodu. Paul Dano představuje Davida Sweata, usvědčeného vraha policisty, který k Tilly patrně chová skutečné city a neochotně se stane Mattovým partnerem v jeho komplotu. (HBO Europe)

PaulCZE

Nevrlá bába rozehrála nemalou šou (na skutečných záběrech je toto stvoření ještě podivnější). A povedené duo vězňů, to je je jízda od začátku až do konce. Tedy kromě šestého dílu, který se trochu vleče i přes jeho opodstatnění. Seriál fabuluje spíše na nepodstatných místech jinak se zdá být věrný skutečné události. ()

ervina

Tak to byla dokonalost sama. Patricia Arquette a Benicio Del Toro skvělí. A když jsem zjistila, že Ben Stiller to režíroval, tak mi padla brada. Podle mě by měl zůstat za kamerou. ()

Pete

Vynikající vězeňské a sociální drama, relativizace morálky, skvělí herci. Nebýt té až nesmyslně nafouknuté stopáže, bylo by to na jasných 5*. ()

iz67

Velky objev (Stiller rezie). Vlastně komorní záležitost, aktivnich postav tam neni ani 6, ale podařilo se vytvorit velice uveritelnou atmosferu a prostredi jedne veznice. Vyborna studie hlavnich postav. Vsichni hrajou výborně, ale hlavní koncert předvádí hlavni ctverice v cele Arquette a Lange . Arquette predvadi koncert - jeji vyraz je uzasny. I když to s postavami prožíváme skoro v realnem čase - hodne volne a na detail zamereny dej, tak to furt odsejpa. Tahle věc se prostě povedla moc. 5 nedam pouze proto, ze tam postradam nejaky presah. ()

ostravak30

Útěk z vězení v Dannemoře a Ben Stiller jako rejža? Tak to jsem opravdu nečekal. Toto překvapivé režisérské jméno je známo hlavně jako herecké a to převážně v komediích. A teď tu máme pořádné drama a navíc ještě podle skutečné události. Stiller si dal navíc záležet na pořádném vykreslení jednotlivých postav, na jejich motivacích, takže divák má opravdu dost času, aby si udělal obrázek a fandil nebo nefandil tomu či onomu. A že je to precizní práce je jasné prakticky z čehokoli. Kamera, dialogy, herecké výkony, práce s detailem. Tím, že se jedná o skutečnou událost, dostává celý příběh ještě zajímavější říz. Od maxima hvězd mě tak dělily jen dvě skutečnosti. Za prvé jsme se dozvěděli v šesté epizodě o osudu hlavní ženské postavy a jednoho z vězňů - toho staršího. Mě ale chyběl vykreslený příběh mladšího a přeživšího vězně. Druhým a posledním důvodem je pak posouvání příběhu rychlostí stojaté vody. První tři díly jsou fajn, člověk se seznámí s prostředím, pochopí postavy. Ale když už je jasné, co přijde, začíná se to trochu motat v přílišném napětí. Přistihl jsem se při tom, že už jsem se nemohl dočkat, až konečně utečou, protože se děj přestal posouvat a tak nějak uvízl na mrtvém bodě. Po takovýchto třech dílech přijde závěrečná část s filmovou stopáží, která nám to konečně vynahradí. Napětí a drama se mísí v naprosto přesném poměru a závěr patří mistrům. Výborný seriálový počin a lze tak jen kvitovat s nadšením, že se Ben Stiller do něčeho takového pustil. Snad v tom bude pokračovat. ()

DonBraso

Jeden by řekl,že Benicio Del Toro zahrál snad nejlepší part co ho znám a viděl.Hrozně si to užíval a bylo to znát.Ben Stiller přišel s něčím malinko jiným a díky kameře,hercům to byla bomba.Náměť byl vskutku vlastně absolutně nepodstatný.On nebyl ničím extra,to je potřeba říct,ale vše díky hercům mělo svoji hodnotu.Hlavně příběh z Lilly strany,kdy i její manžel byla přesně ta postava,která ze snímku přímo vyčnívá a to neměla tolik prostoru.90% ()

zerk0

Výborný mini seriálik. Skvelé obsadenie, pútavý obsah...no škoda tých pár hluchých miest. Seriál by sa dal kľudne skrátiť o 2 diely, čím by sa odstránili naťahovacie a nič nehovoriace scény, a to by bola zaručene veľkolepá jazda. Ben Stiller však príjemne prekvapil. 85% ()

laple

Podle skutečné události, herci vybraní s neuvěřitelnou přesností podoby se skutečnými protagonisty. nechápu, jak je možné tahle "zohavit" krásnou P. Arquette 😁. Má to spád, je to napínavé, realistické. V ději se dobře orientuje, 7 dílů akorát stačí. Super! ()

jfaba

Nehodnotím. Po dvou dílech jedna *, ale raději nehodnotím. Utečou? Určitě! Ale proč se to dozvím na začátku a potom se to vleče jako.. ani nevím co mám tomu připodobnit. Pro mě nuda. To jsou kriminály, jak za odměnu. A ta "sympaťačka"! Tu bych nechtěl mít doma ani v kleci! ()

hwnd

Útěkový seriál, který je velmi slušně odehraný a řemeslně velmi slušně zvládnutý. Další charakteristikou už je to, že je to prostě zbytečně moc dlouhý. To, co se v osmi dílech stane, by se na pohodu vešlo do jednoho filmu. Tady to vyplňují zdlouhavé sekvence, skoro má člověk pocit, že je to v reálném čase. A při vší zdlouhavosti si autoři neodpustili bugy a nesmysly. Jako prořezávání parovodu jsem horko těžko akceptoval cestou do trubky, ale z trubky by to prostě s tím co měl nedal. A oni tam pak předvádějí díru s krásným čistým a rovným řezem. Prostě tohle neberu. Celkově řemeslně slušné, ale uspávací a určitě nic, k čemu bych se někdy vracel. ()

pafka

Paul Dano a hlavne Del Toro, jsou skvelou dvojici, ktera tahne cely serial. Del Toro je naprosto dokonaly. Dej je konzistetni a nestane se casto, ze byste se koukali na nejakou serialovou vatu. Vite, o co pujde a cekate na to pet dilu. No to je trosku moc, ale da se to vydrzet. Ale kdo je naprosto skvely je Patricia Arquette, ktere verite kazdy tik, kazdy pohyb ve tvari ci telem. Ale to ten jeji manzel byl taky skvely. Doporucuju. ()

uhlerado

Skvelá podivana a herecké výkony. Vazenske prostredie perfektné atmosféricke. Štát new York a väzenie a v ňom pár lumpov, čo chcú ujsť. Vyjde im lisiacky plán? ()

bonovox

Ben Stiller v tejto sérii absolútne dokazuje že je vyzretým režisérom. Výborné totiž podal skutočný príbeh o úteku dvoch väzňov ktorý v roku 2015 sledoval celý svet. Hlavne prvých 5 častí je brilatných, kde sa postupne dozvedáme o okolnostiach, prípravách a hlavne o samotnom úteku. Dokonca pomaly začnete s danými postavami sympatizovať. Ale Stiller v 6 epizóde všetky vaše sympatie zmrazí. Záverečné vyvrcholenie je taktiež pôsobivé. Ústredný herecký trojlístok je skvostný. Jeden z top seriálov roka 2018. ()

Vajnlich

Další naprosto nemožné hodnocení, vůbec nechápu jak tomu mohl někdo dát víc než dvě hvězdy. Pokud by to byl 90 min. film neřeknu ani slovo, ale točit z toho seriál? Naprosto o ničem, nechápu proč se to teď tak dělá. ()

panki9922

Skvelé herecké obsadenie a ich výkony + výborná réžia. Mne neprišlo, že by sa seriál pomaly vliekol ako tu pár recenzentov uvádza. Keď sa stretne kvalitný režisér a herci ktorí majú čo hrať, tak je to proste paráda. Veľmi oceňujem retrospektívnu 6tu epizódu, pretože v piatej som sa na chvíľu pristihol, že som Sweatovi a Mattovi tak trochu fandil. Po 6tej, som už len s napätím sledoval ako dvojica vrahov dopadne. Bizarný príbeh, ktorý by nevymyslel ani ten najlepší scenárista, musel sa proste stať. ()

Ben Stiller zpátky za kamerou

Ben Stiller zpátky za kamerou

17.06.2020

Herec, komik a režisér Ben Stiller (Walter Mitty a jeho tajný život) po několikaleté pauze chystá další film. Stiller naposledy dělal oceňovanou minisérii Útěk z vězení v Dannemoře, jeho novinka… (viac)

76. Zlaté Glóby – výsledky

76. Zlaté Glóby – výsledky

07.01.2019

Prestižní 76. Zlaté Glóby, udílené asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, byly vyhlášené první lednovou neděli z hotelu Beverly Hilton v Kalifornii. Předávání cen moderovala dvojice herců… (viac)

Benicio Del Toro bude čelit rodinné krizi

Benicio Del Toro bude čelit rodinné krizi

14.08.2018

Benicio Del Toro (Avengers: Infinity War, Sicario 2: Soldado) už za sebou jednu spolupráci s režisérem Oliverem Stonem (Divoši, Četa) na kontě má. Nyní ho ale čeká opáčko, zahraje si totiž hlavní… (viac)