Útěk z vězení v Dannemoře

• USA Escape at Dannemora (viac)

Seriál Útěk z vězení v Dannemoře je inspirován útěkem z vězení v severní části New Yorku, k němuž došlo v létě roku 2015. Případ podivnější než fikce vedl k celostátnímu pátrání po dvou odsouzených vrazích, jimž pomohla uprchnout vdaná zaměstnankyně věznice, která s oběma muži dlouhé měsíce udržovala poměr. Benicio Del Toro hraje usvědčeného vraha Richarda Matta, hlavního strůjce útěku, který ve vězení působil nejen jako umělec, ale i jako zastrašující síla. Patricia Arquetteová hraje Tilly Mitchellovou, manželku a matku z pracující třídy, která má ve vězení na starosti krejčovskou dílnu. Ta s oběma muži naváže sexuální vztah a nakonec přistoupí na to, že jim do mraženého mletého masa schová pilníky, aby jim pomohla dostat se na svobodu. Paul Dano představuje Davida Sweata, usvědčeného vraha policisty, který k Tilly patrně chová skutečné city a neochotně se stane Mattovým partnerem v jeho komplotu. (HBO Europe)

mclenin

Kto má rád filmovú / televíznu tvorbu z väzenského prostredia, príde si na svoje. Netreba však čakať akčnú štýlovku podľa vzoru Prison Break. Ben Stiller "za kamerou" vsádza na dramatickú zložku založenú na skutočnej udalosti, preto aj tempo je pomalé a chladné, uprednostňujúce častú fádnosť reality pred nespútanosťou fikcie čo však neuberá príbehu na pútavosti a napínavosti. (Seriál na mňa pôsobil ako "zosobnenie" tvárového hereckého prejavu Benicia Del Tora, navonok pôsobí prispato, pod povrchom je nevyspytateľný). ()

simply

Další skvělý režisérský počin Bena Stillera, který se postupně propracovává do mých nejoblíbenějších režisérů. Oceňuji skvělé herecké výkony, hlavně Patricia jako Tilly. Trochu mi vadilo konec, ale chápu, že u příběhu podle skutečných událostí se nedá moc předělávat. ()

VictorMartel

„Země kriminálníků“, jak říkával můj ožralý strýc, maminkou po dekády dotovaný živitel ctěného senátora Valenty. Pak jsem mu vymáčknul těch jeho pět beďarů na zpoceném čele, zatáhl ho tradičně za prst, poslechl si slavnostně mi uspořený prd a doufal, že snad jednou také budu tím kriminálníkem. Pak snad neumřu ožralý v posteli, opuštěný všemi těmi tolikrát zmlácenými „nevděčnými kurvami“. No, je to pro mé zcyničtělé srdce osvěžující, když mi někdo ukáže amíky až po uši podobné Čechům a dá mi zapravdu, že zlo všeho druhu není žádným privilegiem mocných a bohatých, ale spíš tak nějak patří k životu ve znamení jeho všeobecné nouze. Excelentní usvědčení přehnaně namnoženého lidstva i pána boha, který bohužel netrpělivě sklidil tu hanebnou opičí úrodu a kontaminoval svět svými nezvedenými dítky. ()

Badel

Dobře natočené, dobré herecké výkony, ale na 7-8 dílů to není dostatečně zajímavé. Hlavní postavy jsou hajzlové a pitomci a jejich osud snad ani nikoho nezajímá. ()

zahadum

Výborne, maximálna spokojnosť a veľká poklona kvalitne, surovej, šedej, civilnej réžii B.Stillera ktorý má dobrú budúcnosť režiséra pred sebou len nech si dobre vyberie materiál. ()

Hapretor

Kvalitní zábava deštivý víkend ... herci, děj, prostředí ... vše velmi povedené ... ehm - opravdu tam byli všichni tak blbí ... hlavně ta švadlena ... tomu "nevěřím" ... ()

brumbrum

Hodne humusny material: basa, perverznosti, krv, zdegenerovani mukli, svinski bachari, krv, sex, nenavist, podvody.. kazdy mrda s kazdym, podpolaca, nenavidi.. Sme s manzelkou konstatovali uz od druheho dielu, ze je to mozaika zlyhani, ludsky faktor ako vzdy najslabsim clankom retaze. Zacne to vrazdou, pokracuje zlymi rozhodnutiami v base, sukacka so schatralou neukojenou bacharkou, skorumpovany nasilny sprievodca.. moralne preslapy kazdy den, chyba na chybe.. vetracie sachty sa maju kontrolovat denne a seru na to cele roky. Potom alkohol, strelba po nic netusiacich civiloch, depresie, flasa.. same chyby.. no jak to moze skoncit? Velmi dobre spracovane, ale bolo mi z toho nakoniec hodne blbo. 4* za istotu, ze takto clovek ani nahodou nechce zit ani zgegnut :-) ()

Rockerman

Teprve v šesté, retro-části nám tvůrci odhalují, s kým máme tu čest. Pět dílů mnozí diváci mohli sympatizovat s trojicí hlavních postav a fandit oběma vězňům při útěku z dlouholetého vězení. Od šestého dílu je všechno jinak. Soucit a sympatie si nezaslouží ani jeden z nich, protože ani Tilly není žádná ideální žena a manželka. Hezká osmidílná a hlavně ukončená série se vyznačuje zdlouhavým a pomalým tempem, což jej zdobí. Bohužel se to přenese i do samotného útěku a pobytu v lese. A tam už to tolik nefunguje a trochu se vkrádá nuda. Leč nevadí, celkově si Ben Stiller vedl nadmíru dobře a definitivně mu odpouštím ty jeho slabomyslné a nevtipné komedie z dřívějška. ()

Hpatrik

Napínavé od začátku až do konce. Vlastně takový ten typ seriálu, který když načnete, tak vás chytne a nepustí. Navíc samozřejmě umocněné faktem, že se jedná o ztvárnění skutečné události, a taky díky Prison Break, i atraktivnímu tématu. Za výborný nápad považuju věnovat celý jeden díl hned po samotném útěku ukázkou minulosti hlavních postav, co jsou vlastně zač, a proč a za co jsou vůbec zavření. Po tom co si je člověk do jisté míry oblíbil a fandil jim, je to nepříjemné procitnutí :) Skvělí herci, a Ben Stiller válí! ()

Kalimero13

Reálie jsem neznal, takže pro mě vše bylo novinkou. Může se zdát, že je seriál o útěku, ale ve skutečnosti je o lidech, povahách a motivacích. A je neuvěřitelné, jací lidé jsou a co dokáží udělat. ()

ER

Chvíli dobrý, chvíli ne. A natažení poslední epizody do filmových dílů jen potvrdilo fakt, že se seriál vleče a dynamičtější část se nechala na konec. I Benicio mi přijde jakoby unavený. Filmařsky jde o kvalitu, která mně nakonec donutila se na seriál dodivat. ()

mysiouxsie

Teď si připadám jako pitomá nána, co neví o seriálové naraci ani prd, ale mně tam zkrátka chyběl závěr..katarze se moc nekonala a ještě jsem celá zvědavá musela skočit za kamarádem googlem.. ()

hazdrova

Zdalo sa mi to akési nemastné neslané. Myslím, že by sa z toho dal spraviť aj dvojhodinový filmový trhák a nikto by sa nesťažoval, že sa z príbehu niečo vynechalo. 3* ()

Ben Stiller zpátky za kamerou

Ben Stiller zpátky za kamerou

17.06.2020

Herec, komik a režisér Ben Stiller (Walter Mitty a jeho tajný život) po několikaleté pauze chystá další film. Stiller naposledy dělal oceňovanou minisérii Útěk z vězení v Dannemoře, jeho novinka… (viac)

76. Zlaté Glóby – výsledky

76. Zlaté Glóby – výsledky

07.01.2019

Prestižní 76. Zlaté Glóby, udílené asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, byly vyhlášené první lednovou neděli z hotelu Beverly Hilton v Kalifornii. Předávání cen moderovala dvojice herců… (viac)

Benicio Del Toro bude čelit rodinné krizi

Benicio Del Toro bude čelit rodinné krizi

14.08.2018

Benicio Del Toro (Avengers: Infinity War, Sicario 2: Soldado) už za sebou jednu spolupráci s režisérem Oliverem Stonem (Divoši, Četa) na kontě má. Nyní ho ale čeká opáčko, zahraje si totiž hlavní… (viac)