Na personální oddělení věznice přišlo anonymní udání, že se dozorkyně Mitchellová nezvykle často stýká s vězněm Sweatem v zázemí dílny. Sweat kvůli tomu přichází o práci v dílně a je převelen na jinou celu. Zlomená Tilly hledá útěchu u vězně Matta, který si dokáže získat její důvěru. Vypočítavý Matt má totiž plán, jak se dostat z vězení a ke spolupráci se mu podaří přesvědčit svého mladšího spoluvězně. (Česká televize)

Trevor

Po anonymnou udaní o ich pomere je David Sweat vyradený z krajčírskej dielne, čo majsterka Tilly Michelová nesie veľmi ťažko. Spojku medzi nimi robí Richard Matt, ktorý má prístup do bloku k Davidovi a naďalej pracuje v dielni pod vedením Tilly. Ten prichádza s nápadom, ako utiecť z väznice v meste Dannemora, k čomu potrebuje pomoc Davida a Tilly. Hlavne Paul Dano v úlohe Davida do prostredia väznice svojím výkonom príliš nezapadá, oproti pilotnej časti to napriek tomu bolo o niečo lepšie. ()

LachtanShows

Trochu to přešlapuje na místě a já se tomu nebudu bát udělit průměr pro tuto hodinu, byť vývoj už je znát a první náznaky na onen útěk na sebe nenechají dlouho čekat. Jen mi zrovna tahle epka přišla poněkud nekonečná a ne zcela naplňující. ()