V úvodní epizodě zpovídá státní generální inspektorka Tilly Mitchellovou (Patricia Arquetteová), která se živí jako dozorkyně krejčovské dílny ve věznici, z níž se podařilo utéct dvěma nebezpečným vězňům. Osamělá padesátnice čelí podezření, že jim pomohla na svobodu. Zoufalá Tilly se obává, že přijde o svou práci a policie odhalí tajný milostný poměr, který udržovala se svým svěřencem Davidem Sweatem (Paul Dano) a o němž se šuškalo po celé věznici. (Česká televize)

HellFire

Úvodní epizoda velmi opatrně naznačuje, na co se vlastně máme těšit a zaměřuje se především na pár důležitých postav. Dějově tedy není příliš nabušená, ale o to ví mě bavilo sledovat režijní styl Stillera. ()

keoma26

"Když něco posereš, alespoň nepředstírej, že je to schválně..." první díl působí tak přirozeně, že mám pocit, jako bych s nima v tom vězení sám seděl už několik let. A Patricia Arquette je zralá minimálně na cenu Emmy ()

LachtanShows

Další z pozoruhodně vzhlížejících seriálů dostupných na SkyShowtime, co disponuje i českou zvukovou stopou a já jej tak můžu sledovat v práci. Zatím to celé stojí hlavně na postavách a těm rozhodně vévodí démonický Benicio del Toro. Tenhle chlápek by si ani nemohl zahrát kladnou roli. ()

Trevor

Dvaja zločinci odsúdený za vraždy si užívajú pozornosť zamestnankyne väznice Joyce Mitchellovej zodpovednej za chod krajčírskej dielne. Ako inak, dozorcovia vo väznici vo veľkom kšeftujú s odsúdenými a za to, že jednému z nich Richard Matt namaľuje obraz tak dozorca mu ako znak vďaky poskytuje rôzne výhody a donáša rôzny tovar. Úvod, v ktorom do väznice prichádza žena vyšetriť útek z väzenia je prehnaný, v okolí väznice sa pohybuje množstvo policajtov či dokonca vojakov, pričom od úteku musela ubehnúť dlhšia doba, ak už bola schopná vyšetrovateľka prípadu doraziť k väznici a získaž množstvo informácii o Joyce "Tilly" Mitchellovej. Uvidíme, akým smerom sa bude dej uberať, 7 epizód prvej série sa zdá byť od predstavenia postáv po útek tak akurát. ()