Lacoste, Francie roku 2003. Čtyřiačtyřicetiletý Patrick nyní žije se svou manželkou Mary a dvěma syny Robertem a Thomasem. Patrick už sice není na heroinu, ale znovu zabředne do problémů se zneužíváním návykových látek. Eleanor Melroseová je následkem série mozkových mrtvic téměř němá. Životní styl Melroseových ohrožuje nadace New Age, jíž Eleanor přislíbila vlastnictví zámku. Napětí prudce stoupá a Patrick se snaží zůstat před Eleanor a jejími novými přáteli v klidu. Když přijede bývalá přítelkyně Julia, Patrick se opět uchýlí k nevěře, tak jako za starých časů. Ještě než Patrick s Mary odjedou do New Yorku, Eleanor svého syna požádá, aby jí pomohl zemřít. Patrick, Mary i chlapci navštíví bratrance Henryho a tetu Nancy v jejich sídle v Connecticutu, čímž se vrátí do dob dávno minulých, kdy si generace jeho rodičů užívala bohatství a luxusu. Po bouřlivé návštěvě plné opileckých potyček se rodina Melroseových vrátí do Londýna, kde stane tváří v tvář budoucnosti a Eleanořině poslednímu přání. (Cinemax)

Necrotongue

Nejsem si jistý, jestli za to mohla atmosféra letní Francie, ale tempo příběhu se mi tentokrát zdálo být poněkud línější a děj nebyl příliš bohatý na události. Přesto jsem si tady našel nejeden parádní moment, takže spokojenost přetrvává. U tohoto seriálu se prostě nedokážu nebavit. ()

0verseer

“What can drive a man mad is being forced to have the emotion he's being forbidden to have at the same time. The treachery makes me feel furious and now I'm being forced to feel pity. Well, I'm a simple sort of man and I remain fucking angry!” Slušný časový skok od poslednej epizódy nás posunul až ku Patrickovi s deťmi a rodinou. Žiadna rodinná idylka sa však ani tentoraz nekoná, takže o napätú atmosféru a uštipačné poznámky ani tentoraz nebola núdza... ()

Chudobka

Hned v úvodu mě potěšila píseň Niny Simone Feeling good. Opět jsem seděla u obrazovky jako přibitá, určitě si přečtu knihu. Trapná nevěra s Julií mě naštvala, protože jeho manželka je moc fajn. Ale chápu, že mít takovou matku na člověku zanechá stopy. O otci nemluvě. Jak bych to zrovna já mohla nevědět? ()