Londýn roku 1982. Třiadvacetiletý Patrick Melrose, který je v zajetí všepohlcující závislosti na heroinu, si letí do New Yorku vyzvednout popel svého zesnulého otce. Přestože ujišťuje nejlepšího přítele Johnnyho, který je závislý stejně jako on, i své dva objekty milostného zájmu Debbie a Julii, že bude v New Yorku abstinovat, má před sebou víkend plný zhýralé zábavy. Zatímco Patrick brázdí ulicemi Manhattanu ve snaze získat drogy, pronásledují ho vzpomínky na otcovu krutost a matčin nezájem. Během svého pobytu potká staré známé - dávnou kamarádku a důvěrnici Anne Eisenovou, krásnou a nedosažitelnou Marianne Banksovou a své někdejší dealery jménem Chilly Willy a Pierre. Po katastrofálním pohřbu za účasti otcových přátel si Patrick sáhne až na dno, když to v úpěnlivé touze potlačit svou minulost přežene s pestrým koktejlem drog a alkoholu. (Cinemax)

Matty

„What's the point of a fucking window if you can't jump out of it?“ V jiném rozpoložení by mi možná vadilo, jak moc na efekt je to celé udělané a že jde v podstatě o „quaalude scénu“ z Vlka z Wall Street roztaženou na hodinovou stopáž, ale momentálně mi Melrose svou temností, nihilismem a cynickým humorem přesně padl do noty a nemůžu se dočkat pokračování. Cumberbatch je krom toho v nejlepší formě, styl přesně odpovídá tomu, jak moc/málo je protagonista střízlivý a co se mu zrovna honí hlavou, tempo prakticky nepolevuje a hudební doprovod tvoří skvělé písničky jako „Wild World“ od Cata Stevense. ()

Dorian.gray

Patrick Melrose is the new Bernard Black!!! Pre mňa zatiaľ TOP tejto sezóny. Prehnane cynické, čierny humor je tu v obludných rozmeroch (scéna s "rozbaľovaním otca" bola ultimátna!) a do toho high Benedict, ktorý podľa mňa exceluje. Niekedy to je na hrane, ale mne to sadlo. Za mňa 5/5. Benedict ukazuje, že je jeden z najvýnimočnejších hercov súčasnosti. A filmársky tiež kvalitka. ()

chrispe

Pustila jsem si to naslepo, jen s vědomím, že tam hraje Benedict Cumberbatch (výborný). A fakt sem na to nebyla připravená. Takže jsem hodinu sledovala feťáka, říkala si WTF?! a pokládala si otázku, co byl jeho otec za hovado. A kde byla jeho matka. A jestli se na to vůbec chci dívat. Nejradši bychspontálně dala dvě hvězdy, ale čím víc o tom přemýšlím... tak se mi do toho vlastně vůbec nechce, protože je mi jasné, že tenhle díl byl důležitý a musel ukázat, jak je to teď, protože PŘEDTÍM... A já tak trochu tuším, co předtím bylo a fakt se mi to nechce ověřovat. ()

ScarPoul

Cumberbatch v hereckej kreácií na ktorú u neho nie sme zvyknutý. Napriek šialenosti je tu veľa zábleskov potenciálu a hlbšej traumy, ktorá mi príde natoľko zaujímavá že sa chcem dozvedieť viac. Drogy - väčšinou používané ako down prvok vo filmoch a seriáloch s depresívnych presahom je v tomto prípade zobrazený tak trošku funny. Funguje to. Má to tempo a zaujímavé postavy. Som zvedavý na ďalšiu časť. ()

0verseer

”What's the point of a fucking window if you can't throw yourself out of it?” Trainspotting plus seriálový Sherlock, čo z toho asi tak bude? Voilà, Patrick Melrose! O tom, že Benedict Cumberbatch je skvelý herec snáď v súčasnosti už nieto pochýb, otázkou ostáva či úloha zhýralého narkomana, v ktorej je stále viac Sherlockom ako napríklad Markom Rentonom, nezapadne v jeho hereckom repertoári. Prvá časť tejto minisérie každopádne nebola zlá, ak ďalšie ponúknu aj nejaký solídny vývoj hlavnej postavy, budem spokojný... ()