Po roztržce s Kleimanem, jehož finance však mohou v případě nouze nahradit Mexičané, si Alex dělal mnohem větší starosti o bezpečí své rodiny a blízkých. Dokonce se v zájmu její bezpečnosti dočasně rozešel s Rebeccou a podezíravému otci i dalším členům rodiny pořídil osobní strážce. Ty mu pomohl zajistit Joseph, který se pro jeho neochotu pustit Ljudmilu domů rozešel s Kleimanem a přesídlil do Londýna. Všechno marné. Navzdory naléhání Fedorova, aby neudělal nějakou hloupost, se Vadim rozhodl zasáhnout Alexe na nejcitlivějším místě a vyslal do Londýna zabijácké komando. Cílem však nebyl Alex ani nikdo z rodiny. Kulku do břicha schytala Rebecca, která je navíc těhotná a nyní bojuje na operačním sále o život. Zoufalý Alex spěchá do nemocnice a vůbec poprvé to vypadá, že vůbec nemá tušení, co dělat dál. (Česká televize)

castor

Smírčí setkání s Vadimem (za přítomnosti Kleimana) proběhlo, Alex ale správně pochopil, že to ještě neskončilo. Poté, co Rebecca strávila několik hodin na operačním sále, musel před rodinou s pravdou ven. Po dvou velmi dobrých dílech je ten předposlední možná trochu v útlumu, nicméně stále mě baví jakési polidštění epizod – což se výrazně týká i postavy Vadima. Jenže zatímco on odvolává na poslední chvíli svého zabijáka, do hry se nešťastně vkládá Dmitrij. Zůstává časté střídání lokací, solidní herecké výkony, obrázky ze života smetánky, pár svižnějších (akčnějších) momentů. Pořád je to ale chtě nechtě povrchní, nějakou zásadní syrovost nečekejte. McMafia je prostě produkt, který se bude líbit v Evropě i třeba divákům v Turecku nebo Indii. ()