Alex seznámil pana Kleimana s informací, kterou získal od Antonia Mendeze a sám řekl, že by se Vadimovu dodávku heroinu rozhodně pokusil překazitt. Kleiman ho varoval, aby se nenechal oklamat Mexičanovou uhlazeností, neboť za vší tou kultivovaností se skrývá otevřený hrob kdesi hluboko v mexické poušti s padesáti bezhlavými mrtvolami. Nakonec ale dal pokyn svým lidem v Bombaji to zkusit. Nebylo to nikterak snadné, protože bylo nejprve potřeba zjistit jméno lodi a zjistit, ve kterém kontejneru bude heroin převážen. To se nakonec s pomocí indického hackera, jehož jméno Alex získal od svého osobního ajťáka v Londýně, podařilo a celá zásilka heroinu byla ukradena. Vadim je tvrdě zasažen, jak ovšem varoval Kleiman, akce bude mít své důsledky a to dobré i zlé. A skutečně, díky sledování elektronické komunikace Karla Beneše se Vadimovi a jeho muži v FSB Fedorovovi podařilo odhalit spojitost mezi Benešem a Kleimanem. Není nejmenších pochyb, že přijde tvrdý odvetný úder. (Česká televize)

castor

Tak nějak mi začíná být jedno, co se stane s kteroukoliv z postav, přitom tvůrci neustále představují další. Možná je škoda, že předchozí díly nabízely množství situací, linií a postav, protože až nyní mi to celé začíná víc sedět. Vadim přišel o důležitého spojence a navíc zklamal několik lidí v Moskvě. Vesele není ale ani Semjonovi Kleimanovi, který má na triku sexuální napadení. To s ohledem na předchozí události nebude náhoda. Vyžehlit situaci má na místě Alex, Kleimana to ovšem bude něco stát. Jeho vztah s Alexem tím utrpí nemalou ránu. Mnohem horší ovšem je, že Vadim odhalil, jakou roli Alex v celém „příběhu“ hraje. ()