Alex Godman prostřednictvím nově založeného Globálního fondu, jehož operace udržuje v tajnosti i před svou nejbližší kolegyní Karin, začal rozdělovat Kleimanovy peníze vytipovaným příjemcům, kteří mají za úkol poškozovat Vadimovy obchodní zájmy. Ke klíčovým oblastem patří indická Bombaj s jejím přístavem a také Praha, která pro ruského mafiána představuje bránu k evropskému trhu. Zatímco v Indii vše probíhá podle plánu, lokální pražský šíbr Jan Řezník se pokusil Kleimana podvést. Alexova osobní intervence vyústila v Řezníkovu smrt, zorganizovanou jeho pravou rukou Karlem Benešem, který zaujal jeho místo. Někdy zkrátka stačí pronést jednu jedinou větu. Mezítím se ruská dívka Ljudmila, unesená obchodníky s bílým masem v Egyptě, objevila až ve vile pana Kleimana, zatímco v Londýně se Alexův deprimovaný otec pokusil o sebevraždu. Hra už je ale rozehrána a musí pokračovat. (Česká televize)

castor

Alex asi moc nepočítal s tím, že si skrze nový byznys bude muset ušpinit ruce. Teď posílá Kleimanovy peníze těm, kteří mají za úkol poškozovat Vadimovy obchodní cíle. Celá pasáž v jižní Francii (jistý zástupce mexických kartelů nabízí spojenectví v boji proti Vadimovy) mě nebavila, hrané úsměvy směrem k partnerce Rebecce mě začínají vytáčet. Zdá se, že se ti dva skoro vůbec neznají. To Marek Vašut naopak pozná chlad ocelové tyče, předtím ovšem vyzradí jméno Karla Rodena. Zatím se to tváří jako něco sofistikovanějšího a významnějšího, než je. Ale uvidíme. Emoce jsou až dosud hodně dole a na kousání nehtů to prozatím taky vážně není. ()