Tři muži z Brooklynu, Greer, Jamie a Mars, jsou všichni milenci Noly Darlingové. Nikoliv však postupně, ale najednou. Jednoho dne Nola dostane nápad všechny své muže pozvat na společnou večeři... Převážně černobílý snímek představuje sondu do života černošské dívky žijící nevázaným sexuálním životem. Výstižněji - Nola je závislá na sexu. Režisér Spike Lee (ve filmu si zahrál postavu Marse Blackmona) se snaží v dokumentárním stylu odvyprávět příběh hned z několika vypravěčských úhlů, přičemž se nevyhýbá ani poněkud odvážnějším erotickým záběrům. (dopitak)

Fifer

Řekl bych, že při hodnocení filmu je dobré mít v patrnosti, kdy vznikal. Dnes už samozřejmě ta zápletka nepůsobí zdaleka tak šokantně jako tehdy. Dialogy jsou dobře napsané, muže a jejich představy o ženách Spike Lee rozhodně nešetří. Troufám si říct, že film je stále aktuální, protože většina lidí žije i v dnešní době tradičně a konzervativně. A tudíž je dobré točit filmy, které ukazují i jiný přístup k životu a partnerství. I takoví lidé mezi námi žijí, i když musím přiznat, že zamilovat se do dívky jako je Nola, bych rozhodně nechtěl. ()

Arcadan

Formálně, režijně i herecky slušně odvedený debut mého oblíbence. A nejspíš i říká to důležité, co chce odvyprávět, ale nějak jsem už z filmů o casual vztazích a jak jsou super unavený. Svého času to musela být emancipační pecka, která od režiséra, muže, překvapivě poukazovala na to, že ženy tu nejsou od toho, aby se poutaly na opačné pohlaví (s čímž ofc mega souhlasím), ale ke konci to ztrácelo hravý drive první poloviny a navzdory krásným kamerovým kompozicím jsem ztrácel sympatie ke všem zúčastněným. Místy dobře napsané, ale málokdy skutečně hluboké co se týče toho, jak k sobě v lásce v mládí přistupujeme. Tedy s ostýchavou opatrností, ale touhou dát vše, která pokaždé skončí na půli cesty, protože ještě nejsme zcela formovaní. Jako odpočinková záležitost super, jako cokoliv hlubšího ne. Asi už od filmů chci něco víc než jen věci se dějí a nemáme nad nimi kontrolu. Pro jinou cílovku než jsem já každopádně banger tzv. ()

Dvojirakri

Tyhle nezávislý černobílý (pardon) filmy nemám úplně v oblibě. Černoši mi nevadí ale jejich temperamenty jsou vůči mému jaksi inkompatibilní. Nu a promiskuitu nepěstuju, ehm. Jak z toho mám tedy poskládat nějaké kloudné hodnocení když to není vůbec snímek pro mě? Strhat to jen tak? To si asi nezaslouží. Tak asi tak tři ***. ()

Martin741

Reziser Hrot Lee natocil sympaticky film Ona to musi mat, ktory u nas vysiel pod nazvom pod konecne vystiznym nazvom, ktory sa ani nelisi od originalu. Tematicky ide o mladu cernosku, ktora zije seksualne volnym zivotom a uziva si lasky, hetero lasky aby bolo jasne. Dost mi pripominala nymfomanku, ktora uz bez sexu ani pradlo nezavesi na snuru pomaly, fakt mi to uz pripominalo obsesiu. Hrot Lee zvolil filmove vypravanie z niekolkych uhlov pohladu, nehanbi sa zobrazit aj zenske telo, ale stale sa dodrzuje schema hetero manzelstva a hetero sexu. Stalo to par tisic dolarov a zarobilo cez 7 milionov, to je tiez ako zaujimavost. 69 % ()

Rozjimatel

3,5 Čosi ako černošský Woody Allen, akurát sa to nekoná na Manhattane, ale v Brooklyne a nejde to do takej psychologickej hĺbky. Páči sa mi obrazová štylizácia, čiernobiela kamera je krásna (perfektná práca so svetlom), no a soundtrackom som priam uchvátený, najmä džezovo ladenou skladbou Nola. Výborným nápadom je oživenie v podobe farebného muzikálového vstupu, ktorý zapôsobí ako blesk z jasného neba. Najviac som sa bavil na komickej postavičke Marsovi, čo je taký správny týpek, ktorého hraje sám režisér. Na to, že to je režisérov debut, tak má tento nezávislý, nízkorozpočtový film veľmi slušnú kvalitu. ()