Láska s čokoládovou příchutí

• Južná Kórea Chokolis (viac)
Južná Kórea, (2019–2020), 17 h 18 min (Minutáž: 62–72 min)

Minulost i přítomnost lékaře a kuchařky spojuje životně důležité jídlo. A jejich cesty se znova protnou ve chvíli, kdy oba začnou pracovat v hospicu. (Netflix)

w_laura

Tak toto je můj nejoblíbenější korejský seriál. Sice ho neopouští korejská sentimentalita, ani emočně vypjaté chvíle, které chtějí diváka dohnat k slzám. Přesto, pokud na tento styl přistoupíte a nenecháte se odradit, Láska s čokoládovou příchutí vám může přinést opravdu krásné oddychové chvíle se spoustou vařením, charismatickou ústřední dvojicí a příběhem, po kterém každé romantické duši srdce zaplesá blahem. Nevím, jestli jsem toho schopná, ale opravdu uvažuju o tom, že si ho ještě někdy pustím znovu. Natolik mě tento příběh uchvátil. ()

mmatuli

Po dlouhé době konečně jeden seriál v klasické linii seriálů 15-20 let zpátky. Sleduje životy hlavních hrdinů od dětství do dospělosti. Významnou roli zde zastává hospic jako jedno z nejdůležitějších míst, kde se přetváří jejich charakter. Mezi na smrt nemocnými a umírajícími není prostor pro neužitečné jednání. Zajímavě podané jejich osudy a celkový význam hospice pro rodiny umírajících. Výkony všech herců (a zejména dětských) jsou velice dobré. ()

llydeb

Pěkné záběry jídla a řecké krajiny; velká část děje se odehrává v hospicu. Seriál se místy neúměrně natahuje retrospektivami. Celkově pomalejší tempo vyprávění. Zajímavě jsou vylíčené rodinné vztahy, které se bez bližšího kontextu až zázračně napraví ... nebo taky ne. Chtělo se mi napsat, že na korejský seriál je v Chokolis překvapivě málo dějových zvratů, ale nějaké nehody a pokus o vraždu by se našly. Velice pěkně byl ztvárněný příběh vedlejší postavy, která trpí alzheimrem. Vtipný byl product placement na vysavač. ()

Timothy

Ježišmarjá jak mě tady sedlo to tempo?!! Naprostá pohodička a klídeček, úplně mě to vtáhlo. Téma smutné a nostalgické až mě překvapilo, že jsem neuronil zas tak moc slz. Jinak bez děje kolem je to v podstatě jedna celá série korejského Masterchefa, toliko vaření jsem v seriálu ještě nikdy neviděl a vůbec mě to nevadilo. Ona, roztomilost sama (jak se ty asijská očka pomalu zvedají když se na "Něj" chtějí podívat - ó můj booože) a on, docela v pohodě. Konec divný, ale nijak mi to nezkazilo náladu z celého krásného seriálu. Nádhera. ()

splaty

Divím se zdejšímu nízkému, 73% hodnocení. Podle mě je tento seriál čímsi odlišný od jiných doram. Vyvolává emoce. Líbí se mi odmítavý postoj I Kanga k hlavní hrdince, líbí se mi eskalace jejich vztahu i rodinných patálií a finální vyřešení napětí mezi bratranci. Líbí se mi propagace paliativní péče pacientů. Scénárista má patrně velkou slabost pro jídlo, protože to, na co se budete muset dívat ve vás patrně vyvolá chuť na bílý sex a to i o půlnoci. Díky hospicovému prostředí se dočkáme i častého loučení se s vedlejšími postavami, a možná proto, že se seriál nesoustředí pouze na hlavní dvě postavy, ale na každodenní koloběh života se vším všudy, je dorama diferentní. "Den, který jste dnes promarnili, je zítřek po kterém zoufale toužil někdo, kdo včera zemřel" mě bude patrně nějakou dobu provázet životem. ()

• Ke zřícení budovy, které se několikrát objevuje v seriálu, skutečně došlo. 29. června 1995 v Soulu spadlo obchodní centrum Sampoong. Zahynulo 502 osob (937 zraněno) a jednalo se o jednu z největších katastrof způsobených člověkem a chybou v konstrukci stavby od konce 2. světové války do 11. září 2001. (Timothy)