Major Grom: Morový doktor

• Rusko Major Grom: Čumnoj doktor (viac)

Policejní major Igor Grom je v celém Petrohradu známý svým nezlomným přístupem ke zločincům všeho druhu. Všechno se však dramaticky změní poté, co se v ulicích objeví osoba s maskou morového doktora. Prohlásí, že toto město zachvátil mor korupce, zkaženosti a bezpráví a začne odstraňovat všechny lidi, kteří unikli trestu pomocí peněz a vysokého postavení. Společnost je rozrušená a policie bezmocná. Poprvé Igor čelí problémům při vyšetřování, jehož výsledek může určit osud celého města. (Televize Seznam)

Johnny.ARN

Všetko tu divák nájde. Batmana, Jokera, Holmesa, Klub rváču atď. Tieto vykrádačky dosť znižujú hodnotu snímku. Potom je to ukrutne dlhé a keď je to vraj komiks, čakal by som nejakú vychytávku, čo nebola. Ako samostatný film to síce funguje, blockbuster to ale určite nieje. Chválim ale rusákov za technickú stránku, že to CGI nebolo také otrasné a že sa im podaril aj casting. Atmosféra tiež nie zlá, len to napätie sa nepodarilo udržať. Zvrat niektorých určite prekvapí. Neviem však, či sa do tohto sveta chcem ešte vrátiť. 3 z 5 ()

Eliott

Nadupaná akční jízda z Ruska představuje jakousi kombinaci Sherloka Holmese s Nolanovými Batmany.  Dílo se především může pyšnit kreativitou a jedinečným způsobem natáčení. S jednotlivými souboji si totiž tvůrci skutečně vyhráli. Rozuzlení zápletky ve finále pak zaručeně překvapí a následné odhalení padoucha mne donutilo vyšponovat hodnocení o jednu hvězdu vzhůru. 70% ()

MickeyStuma

V Rusku se objeví muž v masce morového doktora s tím, že je jeho město nemocné morem nepravosti a ujme se léčby. Zabíjí všechny, kteří kdysi unikli trestu vlivem korupce nebo svého vysokého postavení. Policie je samozřejmě bezmocná, ale je tady ještě policejní major Igor Grom. A začnou se dít věci. Námět především připomene amerického Drsného Harryho z filmové série o detektivovi Harrym Callahanovi, ale tohle je přece jen jiná káva. Ruský komiksový film v plné parádě, který se rozhodně nemá za co stydět. Akce, švih, humor. Tedy vše potřebné k ucelené popcornové zábavě. Není ale od věci, že mnohé akční scény také hodně připomínají filmovou akci Jasona Stathama. Každopádně je koncepce snímku v plném souladu s komiksem, takže vypadá zcela jinak, než jak by takový akční film vypadat měl. Ruská kinematografie tímto ukázala, že to také umí. Vizuální efekty CGI s spolu s kamerou jsou úžasné a dá se říct, že hodně nedoceněné. Někteří kritici uvádí, že se ruští tvůrci, nepřekvapivě, inspirovali u Hollywoodu a tak není od věci, že snímek jakoby diváky táhne do světa DC. No, to už nechť posoudí každý divák sám za sebe. Každopádně jako důkaz o povedené komiksovce to stačí. Ne, žádné drama, žádné napětí, žádná vážnost, žádná hluboká charakterizace postav. Opravdu jen pouhopouhá komiksová akční filmová zábava a nic víc. ()

Morholt

V Petrhoradě se zbláznil tamní Batman a tipec mu může zatrhnout pouze obdoba místního Sherlocka s bekovkou přišitou k hlavě. Okopírovaných motivů je tu nepřeberné množství, ale ruské prostředí tomu dává svébytný punc, takže potud je to oukej. Triková stránka sice není kdovíjaká, ale na standardní blockbusterovou úroveň to stačí. Herecky jakž takž, ale problémem je hlavní hrdina, který dokáže celkem rychle ztratit sympatie a není tu nikdo, na koho by se daly přenést. Co je ale největší problém je přestřelená stopáž, která způsobila, že přibližně v polovině mě to přestávalo bavit a ke konci už to bylo čiré utrpení. I kvůli sterilnímu finále. Rusové to umí mnohem lépe. 40% ()

Maynard.

Tak ani komixový film ve mě nevyvolal jakousi naději, že by rusáci byli schopný udělal cokoli pro tenhle Svět dobrýho.... Natož pak pro Svět filmu. už jen tím debilním názvem si tohle samo sobě podkopává nohy. Major Grom? Co to kurva je? :o). Hlavní hrdina byl docela sympaťák, ale jeho protějjšek, to bylo k smíchu. Dějově zplácaný anavíc strašně dlouhý. Není divu, že sem u toho nekecám 3x usnul. Takže se tahle srágora se mnou táhla 3 večery, no hrůza a běs. ()

• Kirill Grechkin (Yuriy Nasonov) vlastní vůz Lamborghini Aventador. (sator)
  • Úvod filmu, kdy Major Grom (Tichon Žizněvskij) nahání zloděje v maskách a červených teplákových soupravách, je odkazem na krátkometrážní zpracování Major Grom (2017), které režíroval scenárista celovečerní verze. (UncleMorty)
  • Po filmu následují ještě dvě podtitulkové scény. (ben666)