Po stopách človeka s Morganom Freemanom

• Česko Příběh lidstva s Morganem Freemanem (viac)

Táto séria skúma základné sily, ktoré hýbu ľudstvom - vrátane lásky, slobody, mieru, moci či revolty. Ľudí spája oveľa viac vecí, ako ich rozdeľuje. V šiestich častiach sa budeme venovať jednotlivým pilierom i putám ľudstva spolu s Morganom Freemanom. (RTVS)

oashi

E5: Síla v nás = Vůdci: Bohužel se tu nerozlišuje demokracie od republiky! :-( ## Také jsem viděl epizodu o revolucích: 2022-02-19, na slovenské Dvojce. To už bylo zajímavější. Ačkoli stále / opět příšerně levičácké. Spíše odstrašující příklady: I revoluce selhávají. -- Probírané vzpoury: Whistleblower ex CIA, zveřejnil waterboarding a mučení. Zavřeli ho. Hacker z Anonymous podepsal dohodu o vině a trestu a přešel na stranu obránců. Black lives matter: Ve vězení policisté zmlátili černocha, bratra aktivistky, která to pak spustila hashtagem. Dva měsíce ho schovávali "v systému", že ho ani vlastní matka nedokázala najít. Ojoj, právní Amerika, země svobody! Není jediný vůdce, kterého by šlo zavřít. Tuším Jamajka? Tunis: Dav házel kameny na kameru novinářky, protože nezvyklí na svobodný tisk je považovali za vládní agenty. Afghánistán: Zpěvačka? Nepřípustné! Na ulici napadena, policie nepomohla, ba slovně dala za pravdu útočníkům. Z prý konformního Herátu se přesunuli do kosmopolitnějšího Kábulu. Ale doma nezletilé sestřenice chtěli provdat za 60tiletého, tak se dívky upálily. Bolívie: Novým presidentem z lidu je pěstitel koky, zemědělec. Ze své pozice "bojuje profi neoliberálům z vnějšího světa", socialista. :-/ ## ()