Dramatický seriál s prvky neo noir komedie vypráví příběh Relua, který poté, co se zaplete do nebezpečného světa bukurešťské mafie, musí žít dvojí život - pro své blízké je obyčejným taxikářem a mimo to vymáhá poplatky pro mocného mafiána. Relu Oncescu (Șerban Pavlu) je muž se smyslem pro rodinu. Je ženatý, má dvě děti a vede dvojí život. Pro své blízké je jen obyčejným taxikářem. Nikdo z nich nemá sebemenší tušení, že by si mohl přivydělávat jako výběrčí poplatků pro místního mafiána Căpitanua. Oba světy, v nichž se Relu pohybuje (ani jeho rodina ani bukurešťská mafie), o sobě navzájem nevědí. Reluovi se daří mít všechno pod kontrolou, ale ne dlouho. Poté, co nešťastnou náhodou zabije člověka, se pokusí vymanit z osidel temného podsvětí, nedokáže však najít cestu ven. S každým dalším dnem se jeho tajemství stává neudržitelnějším a lži začnou pomalu vyplouvat na povrch. (HBO Europe)

Recenzie používateľa DonBraso k tomuto seriálu (4)

Série 1 (2014) (S01)

Čekal jsem větší čočku z Rumunska.První tři díly jsou doopravdy o nervy diváka,jestli dá seriálu šanci.Čtvrtý díl konečně začne a už je nějaký téma na stole.Neříkám,že najednou příběh graduje či seriál začne spěchat.Ne ne,tady to pomalé tempíčko je až do konce,což nakonec přestává vadit,ikdyž hromady vaty okolo je tu stále.Proč jsem u seriálu zůstal je asi jasné.Relu v podání Serbana Pavlu je fakt parádní a český dabing se tedy vyšvihnul.Tím zde díky bohaté češtině dostáváme slušný kecy z huby a to je to hlavní co fakt bavilo.Jen toho mohlo být klidně více.Jinak je tu dost vše typické co už známe pár let,kdy kamera je dost za herci,hlavní herec,poslední tři díly a konec tedy otevřený jak zip od kalhot.Na horší čtyři hvězdy a na druhou sezónu kouknu,jen se bojím,že "kapitán" není zrovna postava,která by byla nějak zvláštní a mohla by být lepší.Na druhou stranu Toma je tu v záloze a může to být velmi zajímavý rozuzlení,kam Relu spadne.75% ()

Série 2 (2017) (S02)

Já můžu říct,že druhá sérka lepší než první.Za prvé opadlo to zbytečné cachtání na pětníku a šlo se hned vcelku na věc.Pravda je,že šest dílů je málo a je to znát,že poslední dva díly jedou koňskou silou hrozně dopředu.To seriálu doopravdy nesvědčí,ale zase jede. Přibylo určitě víc černýho humoru a dialogy jsou ještě větší kameňáky,než kdy dříve.Postava vyšetřovatele je top,jen doufám,že ve třetí sérii jestli má být,tak by měl mít větší místo před kamerou.Ano,nějaký postavy se tu pomalu mihnou,některý odejdou z fleku pryč a některý zas zničehonic přijdou,ale to je vlastně ta jediná kaňka na tom lahodným koláči.90% ()

Série 3 (2019) (S03)

Nevím proč jsem čekal ještě jeden díl navíc.Musím říci,že poslední díl je famózní nářez,samozřejmě ta linka s Relu je rozvětvená,ale celá scéna ve Španělsku a pak na lodi je vážně koncert.Takhle se buduje napětí v dialogách.Popravdě celý ten seriál zakotvil možná do pasivních vod,trojka asi není lepší než druhá série,ale zde je přímo kadence humorných hlášek či spíše kameňáků,že by se za to nemusel stydět ani sám Kameňák.Trojka vsadila prostě na dvě vedlejší postavy a to jenom dobře,protože vyšinutej Emilian je skvělý a celá ta dějová linka sedne parádně.Možná je zbytečná vata okolo nějaký etud jako Magdy,která moc nikam nevede,ale trumf je zde jasný.Na každý díl snad padne tak šest scének,který jsou většinou na 10 minut,což tenhle seriál dělá rozdílovým.Na divoké střihy můžete zapomenout,zde se jede na evropském standartu,ba co víc,až za hranicí možná únosnosti,ale tohle pomalu nic neříkání či vykecávání má sílu.90% ()

Epizoda 2 (2019) (S03E02)

Přeskočím pilot,který se táhnul jak med,kdy hned druhý díl naskočil do parádní rovnováhy se skvělým humorem,kterýmu dodává překvapivě český dabing,protože to je slast občas na ty kameňáky se neusmát jako co je v pomerančích uvnitř?Vitamin C?!Hutnější hudební podkres,občas zkrátit zbytečné delší stopáže,který jen natahují zbytečně progres seriálu,ale uvidíme dál.90% ()