Dramatický seriál s prvky neo noir komedie vypráví příběh Relua, který poté, co se zaplete do nebezpečného světa bukurešťské mafie, musí žít dvojí život - pro své blízké je obyčejným taxikářem a mimo to vymáhá poplatky pro mocného mafiána. Relu Oncescu (Șerban Pavlu) je muž se smyslem pro rodinu. Je ženatý, má dvě děti a vede dvojí život. Pro své blízké je jen obyčejným taxikářem. Nikdo z nich nemá sebemenší tušení, že by si mohl přivydělávat jako výběrčí poplatků pro místního mafiána Căpitanua. Oba světy, v nichž se Relu pohybuje (ani jeho rodina ani bukurešťská mafie), o sobě navzájem nevědí. Reluovi se daří mít všechno pod kontrolou, ale ne dlouho. Poté, co nešťastnou náhodou zabije člověka, se pokusí vymanit z osidel temného podsvětí, nedokáže však najít cestu ven. S každým dalším dnem se jeho tajemství stává neudržitelnějším a lži začnou pomalu vyplouvat na povrch. (HBO Europe)

Renfield

I když neznám místní poměry, řekl bych, že tohle je realita. Hned úvodní část rychle uvede do děje a postupně představí důležité postavy. Není zde příliš prostoru pro různé vztahy, naopak tu má své místo černý humor, který se sem tam objeví a nejčastěji je tomu tak právě v prvním díle. V dílech následujících se už více dozvídáme o problémech a životech jednotlivých postav, přičemž drsnost celého dění zůstává. Herci jsou výborní, až mi přijde, že to snad ani nejsou herci, ale skuteční mafiáni. Stejně tak výborná je i kamera, která svým často reportážním stylem lépe vtáhne do děje. Igor Cobileanski překvapil, Stíny jsou lepší než náš Mamon a to hlavně díky té atmosféře, která je přesně taková, jaká by měla u podobně laděného seriálu být. Na závěr nesmím opomenout úvodní sekvenci, už ta dává tušit, že půjde o něco výjimečného... výborně provedená a to i hudebně. 75% ()

DwayneJohnson

Kdo by to byl býval řekl, že mě chytne seriál z Rumunska, ale ano, vážení a milí, je to tak. Tenhle příběh kolem charismatického Relua mě vtáhnul a vcucnul úplně se vším všudy. První dva díly byly jako návnada a já starej důvěřivec jsem se zase nechal položit na lopatky. Ale stálo to za to a vlastně všechno. Výbornej dabing, příběh, dialogy a hlavně typově naprosto přesně typově zvolení herci, kteří si těch osm dílů užili s velkou parádou. Jasně otevřenej konec mě udržuje v blaženým očekávání, snad dalšího pokračování. Už teď vím moc dobře, že stejně zase podlehnu. ()

Arsenal83

Ako by moja stará mama povedala: "Suburra, Gomora!" Či to bola Sodoma? Na tom nezáleží, ale Rumuni naozaj prekvapili. Dokázali sa dosť priblížiť spomínaným gangsterkám a to rumunské, bukureštské prostredie dáva divákovi trochu novú atmosféru, hoci sa tej talianskej vizuálne až tak nevdaľuje. Emočne vyprahnutý hlavný "hrdina" dobre zapasoval do deja a páčilo sa mi, že sa tu zbytočne nezveličovalo ako pri západnej produkcii. Žiadne zbytočné výbuchy, nevideli sme tu príliš veľa krvi tam, kde netreba, a obišlo sa to aj bez bezúčelového sexu (čo honibrkov môže na druhej strane odradiť). ()

Rockerman

Nesdílím to všeobecné nadšení ve zdejších komentářích. Dost dlouho mi trvalo, než jsem si zvykl na to velmi pomalé tempo. Na ty dlouhé záběry, kdy se nic nedělo. Také slibovaného černého humoru jsem moc neviděl. Vlastně mě to chytlo až po čtvrté části. Viděl bych to tak na tři a půl hvězdy. Půl * přidávám za vynikající 3D úvod ke každému dílu. ()

sofiapetra

Můj první rumunský seriál, který mohu hned doporučit. Prví díl sice nic moc mimořádného neslibuje, od druhého už je to jen lepší a lepší. Drsné, přesto domácky podané. Relu je skutečně samorost, dokonce mě ani nenapadá nikdo, komu by se z filmových gerojů podobal. V anotaci se píše, že je to muž se smyslem pro rodinu - v tom případě by mě ale zajímalo, jak by se měla chovat a vyjadřovat postava, která smysl pro rodinný život nemá ... :) Jeho manželka Gina ale naštěstí nebyla žádná chudinka. Úvodní minuty posledního dílu byly ale až příliš kruťácké - rumunský bejvák, kdy mučení hosta jakoby nic přihlížejí všichni členové rodiny včetně dětí, můj žaludek velel bleskem přetočit. ()