Dramatický seriál s prvky neo noir komedie vypráví příběh Relua, který poté, co se zaplete do nebezpečného světa bukurešťské mafie, musí žít dvojí život - pro své blízké je obyčejným taxikářem a mimo to vymáhá poplatky pro mocného mafiána. Relu Oncescu (Șerban Pavlu) je muž se smyslem pro rodinu. Je ženatý, má dvě děti a vede dvojí život. Pro své blízké je jen obyčejným taxikářem. Nikdo z nich nemá sebemenší tušení, že by si mohl přivydělávat jako výběrčí poplatků pro místního mafiána Căpitanua. Oba světy, v nichž se Relu pohybuje (ani jeho rodina ani bukurešťská mafie), o sobě navzájem nevědí. Reluovi se daří mít všechno pod kontrolou, ale ne dlouho. Poté, co nešťastnou náhodou zabije člověka, se pokusí vymanit z osidel temného podsvětí, nedokáže však najít cestu ven. S každým dalším dnem se jeho tajemství stává neudržitelnějším a lži začnou pomalu vyplouvat na povrch. (HBO Europe)

Recenzie používateľa klukluka k tomuto seriálu (20)

Epizoda 1 (2014) (S01E01)

Ostrej start, to oceňuju, žádný zbytečný štráchy. ()

Epizoda 2 (2014) (S01E02)

Mazec! Výborný! ()

Epizoda 3 (2015) (S01E03)

To civilní, skoro až dokumentární pojetí mi úžasně sedí. Líbí se mi ty reálie, popadaný a rozestavěný domky, líbí se mi, že si to nehraje na Hollywood. Nejen (ale především) zásluhou představitele hlavní role je to dokonale autentický. ()

Epizoda 4 (2015) (S01E04)

Tvrdej chlebíček 😊 ()

Epizoda 5 (2015) (S01E05)

To je těžce návyková věc... ()

Epizoda 6 (2015) (S01E06)

Je to fakt jízda, tahle rodina žije naplno. ()

Epizoda 8 (2015) (S01E08)

Kdyby mi dnes hned nenaběhla první epizoda druhé řady, tak bych byl z takovýho konce seriálu zpruzenej. Ale ona mi naběhla, takže můžu být vlídnej. ()

Série 2 (2017) (S02)

Druhá série má trochu jinej feeling, než ta první, ale je pravda, že Relu už je taky někde trochu jinde, krapet nám vyrost. Má to ale spád a neustále si to udržuje napětí, což je obdivuhodný, protože zdroj toho napětí se jednak neustále mění a v určitém nebezpečí se tu často nachází hned několik postav, které divákovi nejsou lhostejné. Vyšetřovatel na můj vkus až moc teatrální, ale ani on mi to nepokazil a každému na potkání budu tvrdit, že je to vynikající seroš, byť ho dělali v zemi, kterou si s kvalitním filmem spojuje jen málokdo. ()

Epizoda 1 (2017) (S02E01)

Slabší díl, navíc s delší stopáží, o to to je řidší. Jestli to má mít kvality první série, tak budou muset přidat. Přeju si, aby to tak bylo. ()

Epizoda 2 (2017) (S02E02)

Zápletka druhé série slibuje velký věci, skupiny bukurešťských mafiánů si budou měřit pinďoury. Reálné akce je tady ale zatím poskrovnu. ()

Epizoda 3 (2017) (S02E03)

Je to furt hodně dobrý. Výrazově úsporný, hodně syrový, ale silný a napínavý. ()

Epizoda 4 (2017) (S02E04)

Mám rád neústupný, nekompromisní, nesmiřitelný filmový hrdiny. Mám rád Relua. ()

Série 3 (2019) (S03)

Pokazím třetí sérii dosavadní ohromující průměr (87%), protože jsem si doopravdy pošmáknul jen na posledních dvou dílech. Do té doby se to podle mě hledalo, i z Relua už zůstal jen stín, úplně mě přestal bavit. Naštěstí ho reinkarnovali a jeho figuře dali ohromnej potenciál pro případnou další sérii. ()

Epizoda 1 (2019) (S03E01)

Rumuni stárnou rychleji, než my tady na severu- to je můj první poznatek. Nejvíc to platí o Reluovi a Gině, tady si čas viditelně zahlodal. Pokud dá ale Relu někomu po hubě, tak mu to samozřejmě uvěřím. Problém je, že se k tomu tady zatím neschyluje. Hodně se tady mluví a málo se koná. Věřím, že se to brzy vrátí do starejch kolejí, nebo že najdou klíč k tomu, jak to udělat ještě lepší. Pokud ne, tak budu zklamanej. Zvykl jsem si na gangsterku, tohle je zatím inženýrská odysea. ()

Epizoda 2 (2019) (S03E02)

V první sérii, která mě zatím bavila nejvíc, měly všechny díly 42 minut. Tady je to o 20 víc, což je z celkové stopáže třetina, ale ve skutečnosti je to o polovinu delší. Ono se tam toho ale nestane o 50 procent víc, jen to musí natahovat. Takže je to ukecanější a hlavně- a to mi vážně vadí- se to pomalu sune kupředu a příkladně Magdino trauma tady budeme řešit snad do posledního dílu. Mám Stíny rád, ale jsou jen stínem první série. I když se nevzdávám naděje, že se to teprve pořádně rozběhne. ()

Epizoda 3 (2019) (S03E03)

Člověk by úplně zapomněl, že by se možná mělo fandit víc policajtům. Ale zkuste to, když je darebák vzornej otec od rodiny, a když s ní zrovna náhodou nežije, tak se podobá buddhistickýmu mnichovi, zatímco policajt trpí všema psychiatrickejma diagnózama světa a střílí chudáky napravený kriminálníky jak špejle na pouti. Jestli tohle náhodou není vlastně ta největší slabina tohohle seriálu..? ()

Epizoda 4 (2019) (S03E04)

V jednom komentáři u první řady jsem zmiňoval, že to na mě působí málem jako dokument. Ten dojem už nemám. Jsou tu klasický seriálový dialogy, navíc se jakoby neustále opakují (Relu vs. zkorumpovanej policajt, pošahanej vyšetřovatel Emilian vs. Nico apod.). Už tomu nevěřím (Relu prchá před střelbou, odnikud nevykoukne jedinej člověk), stala se z toho standardní, zaměnitelná, zapomenutelná věc. ()

Epizoda 5 (2019) (S03E05)

Kdokoliv se v tom dostane ke slovu, tak je děsně cool- rozuměj vulgární a bude se kasat velkým pérem, nebo ho bude u někoho jinýho zpochybňovat, případně to nebude o péru, ale o koulích. Nebavíme se přitom jen o mafiánech, bude to platit i o ženských, o důchodcích, o všech. Vůbec jsou tady keců tři prdele. Akci abys pohledal. Asi si to schovávají na finále. Už si na něj počkám, ale případná čtvrtá série už beze mě. ()

Epizoda 6 (2019) (S03E06)

Vyfutrovanej díl. Konečně! ()

Epizoda 7 (2019) (S03E07)

To nejlepší na konec. Jak jsem si myslel, že už mě případná čtvrtá série nebude zajímat, tak teď říkám- rozhodně bude- hlavně ji udělejte. ()