Boku no Hero Academia the Movie 1: Futari no Hero

• Japonsko Boku no Hero Academia: The Movie – Futari no hero (viac)

Největší hrdina a symbol míru All Might dostává pozvánku na I-Expo, přehlídku nejnovějších objevů a vynálezů, které souvisí s nadlidskými schopnostmi, kterými vládne 80 % populace. All Might neváhá a přijímá pozvání, protože zde bude mít možnost setkat se se svým přítelem ze studentských let doktorem Davidem Shieldem, který mu kdysi v USA byl partnerem v jeho začátcích v boji proti zločinu a také je tvůrcem všech jeho superhrdinských kostýmů. All Might si s sebou bere svého žáka Midoriyu, chlapce, který ještě před několika měsíci neměl žádně superschopnosti a kterého si All Might vybral za svého nástupce. Přítomnost největšího hrdiny a jeho studenta je pro mnoho účastníků této akce nečekaným zpestřením a zároveň bude velkou překážkou pro skupinu padouchů, kteří se rozhodli zaútočit během přehlídky a zmocnit se velmi nebezpečného vynálezu, schopného několikanásobně zesílit superschopnosti toho, kdo si ho nasadí... (Jeoffrey)

TomX2

Aj napriek slabšiemu rozjazdu a zasadenia viacerých postáv do pozadia sa jedná o celkom slušný film, rovnajúci sa najlepším epizódam zo seriálu. Záverečný súboj bol super, vizuálna a celá technická stránka ani nehovoriac. Len tu je až príliš veľa hluchých miest a okrem toho ešte otravný Mineta, čo mi kazí celkový dojem, ale rovnako je to aj v seriáli, takže kto si už zvykol bude určite spokojný. ()

Wade Wright

No tak z počátku to se mnou trochu skřípalo. Celá ta expozice těch postav, důvody proč se všichni sešli, kde se sešli, mi přišel hodně zvláštní. A tak nějak jsem se nemohl ubránit dojmu toho "vedlejšího" příběhu. Jenže pak přijde finální potička a já si říkám ty vole to je vono! Neskutečně dobře vypointovaný, postavy jsou prostě svý a prodávaj ty svoje charakterní signatury, každej má prostor zazářit a do toho všechny ty linky co jsou načrtnutý prostě gradujou. U společnýho komba (vy víte co myslím) jsem skoro nedýchal. Fakt se mi líbí že Allmight je "Allmighty" jen v uvozovkách, a že u každé postavy si umím představit tu silovou hranici ikdyž ty souboje jsou samozřejmě over the top. ()

JamesConnorG

Dojmy - První film My Hero Academia. Poprvé jsem si myslel, že to bude jen beznápadný krásně vizualný počin. Nakonec mě film přesvědčil, že má smysl a je sakra dobrej. Příběh je originalní a skvělý. Postavy se nám tu vrací ze seriálu a jsou tu díky bohů stejně skvělý. Nové postavy, co byli vytvořeny pro tenhle film tu funguji a jsou sympaticky. Hlavní záporak byl v pohodě a neomrzel. Hudba byla jak u seriálu skvělá a chytlava. Akce tu byla slušná, především finále, které bylo tak epicky udělané, že jsem měl husina jak prase. Prostředí a vizual krásný a nápadity, ostrov působí živě a překrásně. Shrnuto tak, že film doporučuji povině všem My Hero Academia fanouškům, kteří ještě film neviděli. Věřte mi, nebudete litovat. Celkové Hodnocení - 95% ()

Toren

7/10. Takhle si představuju anime film k vycházející sérii. Animace překrásná, plná nádherně živoucích detailů... postavy, které nějakou dobu milujete v té nejryzejší podobě a vše zaobaleno do příběhu, který nijak nenarušuje kánon HeroAca univerza a i přes jistou neoriginalitu solidně pobaví. Paráda! ()

Elerrina

Klišoidní filler, který by skuteční milovníci seriálu možná měli raději vynechat. Midoria a většina jeho spolužáků se nepravděpodobným způsobem sejdou na jednom místě a za nepravděpodobných okolností zachraňují všechny dospělé okolo ve stylu Smrtonosné pasti. Jak je seriál nápaditý a v mnoha případech nepředvídatelný, tak je tento příběh naopak sázkou na všechny vyprávěcí jistoty a otřepaná klišé. Navíc je lehce matoucím způsobem retrospektivně vložen mezi druhou a třetí řadu seriálu, přestože je zmíněn až v 20. epizodě třetí série. ()

• Koji Koda je jediný student z třídy 1-A, který se v tomto filmu neobjeví. (KCM)