Lenka Vlasáková hrá modernú dynamickú ženu Evu, ktorá vlastní cukráreň, stará sa o syna a musí krotiť svoju svojráznu mamu v podaní Jany Švandovej. S bývalým manželom s tvárou Davida Matáska má skvelý vzťah a ako tvrdí jej kamarátka „neboli by ste prví, čo sa rozviedli a zase dali dokopy". A potom sa skoro pobozkajú a nasleduje pozvanie na drahú večeru pri sviečkach, kde sa Honza konečne vyjadrí. Naozaj sa znova zamiloval a premýšľa o svadbe... s niekým iným! S krásnou, sympatickou a chytrou klaviristkou Lindou! A ešte si chcú dať u Evy upiecť svadobnú tortu. To je niečo pre svojráznu Evinu mamku. Nikdy sa nevzdáva, vždy si vie rady a zničiť cudziu svadbu je pre ňu tá správna výzva.  S bojovnou mamkou za chrbtom ide Eva na spoločný výlet so šťastnými snúbencami. A do toho rodinná regata, závod, bratský súboj o miesto prednostu zubnej kliniky, zlomyseľná švagrová a jeden šibnutý operný spevák. Čerešničkou na zábavnej torte je futbalový tréner v podání Matěja Rupperta. (Bontonfilm SK)

silentname

Pre mňa je to asi trošku ťažké hodnotiť negatívne, lebo napriek pár skutočne (alebo až neskutočne) stupídnym momentom ako je záverečné ohadzovanie tortami v slow mode alebo víťazná hymna Honzovho brata a jeho rodiny som si film celkom užil. Je to plytké, je to lacné a väčšinou to nie je nejako výrazne vtipné, ale nemal som aspoň pocit, že som pri jednotlivých scénkach ostal nemo pozerať na obrazovku, či som skutočne videl to, čo som práve videl, ako keď som sa pokúšal vidieť film Padesátka, ktorý som zatiaľ nebol schopný pozerať dlhšie než polhodinu. Utieklo to rýchlo, sledovať som to dokázal, nič ma tam nevytočilo ani nič podobné, a je to pre mňa slabý priemer. Hodnotenie: C ()

eMeMko

To byl zase jednou "filmový" zážitek. Ani nevím, kde začít. Jelikož je tento snímek české produkce a stopáž má pouhých 85 minut, měl jsem zhruba představu o výsledné "kvalitě". To jsem však netušil, že 15 minut spolknou titulky (úvodní a závěrečné) a zbylých 70 je jedna velká blbost. Příběhově ani dějově není co řešit. Postav sice není moc, zápletka je jednoduchá, ale rozuzlení naprosto neuvěřitelné a to v nedobrém slova smyslu. Kromě plochých hereckých výkonů se tak jedná spíše o přehlídku product placementu a rozpočtu (lodě, relativně luxusní auta apod.). Konec je pak kategorie sama pro sebe, kterou ani nehodlám komentovat. Finální hodnocení: Jednu hvězdu za pár dobrých hlášek z úst Matyáše Bystroňe. ()

blondboss

Veľmi slabá komédia, a to mám rád podobný žáner. Tu ale nefungovalo takmer nič - ani vystupňovanie deja, ani vtipy, ani sympatickosť postáv a dokonca ešte aj ten dej bol ako pre škôlkárov. Nečakal som od toho veľa, ale dostal som toho ešte menej a podstatne som sa nudil. Podobné filmy sú podľa mňa skutočne zbytočné. 35 % ()

Olík

Jedna z nepříliš lichotivých zpráv o stavu naší kinematografie. Určitě nejde o šílenost typu Babovřesky nebo Waterloo po česku, po které demonstrativně vracíte svou průkazku do klubu "Jsem člověk"..........ale v důsledku naprosto zbytečný počin, bez jakéhokoliv byť nepatrného významu. Amatérská nevěrohodná romantika jako z pera kolektivu zootechniků z Horní-Dolní....jako jeden díl nějakého nekonečného seriálu dobrá, ale takhle se přece nedělá celovečerní film....a nebo ano? ()

castor

Je smutné, že tuzemské snímky nedokážou vycházet alespoň z nějaké reality. Když mnohé situace nepíše život, ale scénárista po úrazu hlavy nebo jednoduše s nutkáním nacpat divákům story vycucanou z prstu, je to průšvih. S hlavní energickou hrdinkou téhle komedie se to přitom chvíli daří. Má fajn práci, nadstandardní vztah s bývalým manželem, fungující zbytek rodiny (syn, sebevědomá matka), včetně té od bývalého muže. A tak nějak si na svého ex brousí zuby, páč prostě stará láska nerezaví. Tvůrci nám ovšem zatajují, proč bychom to celé měli sledovat a jaký smysl mají nadcházející situace, kterým chybí motivace i jakákoliv hloubka. Prostě těm všem peripetiím nevěříme, mít líbivou hudbu, dobře postavenou kameru nebo poměrně kvalitní herce úplně nestačí. Romantika ano, šťastné konce ano, jenže tak nějak je ten smysluplný základ potřeba. Jana Švandová tak trochu variuje postavu Elišky Balzerové z Žen v pokušení, Jana Stryková se vesměs jen pitvoří. Jaroslav Plesl je trestuhodně nevyužitý, Matěj Ruppert v miniroličce potěší. Ústřední duo zvládlo občas násilné dialogy s noblesou, Andrea Kerestešová je k sežrání. Dortovou bitvu raději nekomentuju. ()

• David Matásek na tom byl v čase natáčení stejně jako jeho filmová postava. Byl také rozvedený a následně se oženil. [Zdroj: lifee.cz] (Duoscop)
  • Film se natáčel hlavně na přehradě Orlík v jižních Čechách. (ČSFD)
  • Videoklip k filmu natočila Dara Rolins, a to na písničku „Wild world“, kterou přezpívala právě pro tento snímek. Na soundtracku se podílel i hudebník David Kraus s hitem „Překrásná“. [Zdroj: lifee.cz] (Duoscop)