Berlín divokých dvadsiatych rokov na jednej strane prežíva zlatý vek vedy a kultúry, na druhej strane je však aj mestom hedonizmu, ktorému vládne organizovaný zločin. Tomu sa dokáže postaviť na odpor len jeden človek - vrchný inšpektor Paul Lang z policajného okrsku Berlín 1. Vo svojom boji proti šéfovi podsvetia Immanuelovi Taussovi sa tento cynický vojnový veterán nenechá ničím zastaviť a na rozdiel od zastaraných metód svojich kolegov v ňom neváha využiť nové policajné techniky. Boj dvoch mužov na opačných stranách zákona sa stáva čoraz osobnejším... (STV)

Nach

Gangy Berlína jsou mírně nadprůměrným televizním filmem, kterému nejvíce škodí prostřední část, která se celkem táhne. Nicméně scénář tohoto příběhu má dobrý motiv. Projekt má výborný casting, výpravu a kompars. Celkově tedy jde o trochu nenaplněný dějový potenciál, který je kolem sesmolen do velice dobrého hávu, jenž by sám o sobě si zasloužil pět hvězd. Ovšem kvůli příběhu jde o film, který po čase celkem zapadne a vy si na něj jen tak nevzpomenete. Ale kouká se na to moc hezky. 70% ()

mira007

Název téhle televizní gangsterky je celkem zavádějící, ale jedná se o celkem napínavou ikdyž teda pomalou retro kriminálku natáčenou i v Praze i s několika českými tvářemi. Je to pestré , výpravné na tv film s celkem solidní zápletkou. Celkem milé překvapení okořeněné i prvním komisařem Rexem Tobiasem Moretti. Snaha o noir moc nevyšel, protože je to spíš takové veselé barevné jako tv novela, ale vězeňské prostředí bylo celkem frankensteinovské. ()

ostravak30

Film se snaží zobrazit poválečnou náladu v Berlíně, chápu. Ale zoufale se mu to nedaří. Především proto, že k tomu používá nepříliš zajímavý příběh. Tím spíš je to horší, že film má přes dvě hodiny. Kdyby byl kratší, jistě by se stal i napínavějším. Bohužel vše důležité se odehraje v posledních patnácti minutách. Jinak se ale snímek příšerně nudný, nezáživný a většinu času v něm postavy jen tlachají, přecházejí z místa na místo a sem tam bouchnou do stolu. Pro českého diváka může být zajímavý snad jen fakt, že se v něm objevují v mini rolích čeští herci. Chybí ale drama, lepší scénář a především hudba. ()

brasek

Na televíznu produkciu vizuálne slušné, ale príbehom celkovo slabšie. Jediný z pléna postáv má šarm Tobias Moretti lenže jeho postava hoci je to najväčší záporák má málo priestoru. Komisár Lang nie je stvárnený vyzretým hercom, neverím mu a to je iba jeden problém z viacerých prečo táto kriminálka nemá krimi tvár. Prekáža mi, že príbeh nemá naplnený potenciál, dramatizácia príbehu je slabá, zápletka je bez hlbšej myšlienky... všetko je až príliš jednoduché a priamočiare. ()

Kakho-oto

Očividně se jednalo o značně ambiciózní projekt, avšak ambice zůstaly nenaplněny. Alespoň mě osobně film skoro vůbec nebavil a v tomto případě se mi ani výkonem ani vzhledem nelíbila Emilia Schüle, kterou jinak považuji za skvělou a velmi pohlednou herečku. Německému publiku film letmo představil naše dva nezaměnitelné herce – Jiřího Mádla a Filipa Kaňkovského. ()

• Bylo natočeno 55 hodin materiálu o velikosti 11,5 terabaitu (11 500 000mb). (Nach)