Noční Orient Express syčí po kolejích do Paříže. Uličkou prochází mladý muž s výrazným dolíčkem v bradě a zjišťuje, co se děje. „Byl ukraden vzácný smaragd, ještě že je s námi inspektor Ganimard (J. Carrol Naish), významný detektiv francouzské Sureté.“ Muž se protáhne do kupé a představí se mladé krásce Stacie Kanares (Ella Raines) jako hrabě d'Andrésy (Charles Korvin). „Nemohl vám smaragd někam upadnout?“ „Nesmysl, prohlédli jsme to nejméně dvanáctkrát,“ vysměje se mu policista. Smaragd je vytažen zpod sedadla, vše je v pořádku. Ganimard odchází načuřeně, d'Andrésy se slibným úsměvem, který dívka sdílí. Londýnské novinové titulky hlásí: „Rembrandtův obraz ukraden Arsenem Lupinem. Slavný Ganimard přijíždí na pomoc Scotland Yardu.“ Arsen Lupin je d'Andrésy a ukradne i vzácný rukopis. Ten ale pošle sirotčinci, který tak získá 500 liber odměny a ředitelka se bude za dárce modlit. Následuje honička sportovních aut, při které Stacie narazí do Lupinova auta, omdlí, je napojena brandy a probere se v jeho náručí. Dívka bydlí v sídle svých příbuzných Bessie (Gale Sondergaard) a Charlese (Miles Mander) Seagrave, netuší ale, že ti chtějí po ní dědit (nejen smaragd) a chtějí ji uklidit do blázince. Lupin se tomu snaží zabránit a Ganimard se snaží dostat Lupina. Podle motivů Maurice Leblanca, detektivka s komickými i milostnými prvky. (Peabody)

Peabody

Velká spokojenost, já rád Arsena Lupina z povídek i knih a málo filmových adaptací mi sedlo jako tato, přiměřeně odlehčená. Lupin není ani klaun ani trapný hezoun, Ella Raines to sluší, Ganimard stylový jako policista, který ví o Lupinovi snad všechno kromě toho, jak jej dostat za mříže. Milostný motiv odpovídá, stylové je i vysvětlení Lupina, proč nejprve smaragd ukradl a pak ve vlaku vrátil - But she was so lovely!  Něco dobročinnosti, něco zločinu. Jo. ()